Τι ακουγεται σαν __ ;

Πιο κοντα σ αυτο που ψαχνεις ειναι το πρωτο Mothlite και οι Fovea Hex, πρωτη επαφη καλυτερα το “Allure”, πινκς στον αποπανω. Απο Manes αν και πιο μεταλς θα ελεγα Vilosophe ομως, ειναι πιο κοντα στην αισθητικη των Ulver, αν και απλοποιημενο, επιμεταλλωμενο, δεν εχει σημασια.

αυτος εδω ειναι κι απ’ τους καλυτερους αμπιεντ δισκους που εχω ακουσει.

Μπράβο ρε μαν κάτι τέτοιο έψαχνα.
Όσον αφορά το γιατί δεν ακούω τους υπόλοιπους δίσκους των Ulver, μάλλον αυτό γίνεται επειδή τους έχω ήδη λιώσει.

Το Temples Of Torment των Ravencult?
Με λιγα λογια, ολντσκουλ μπλακμεταλ Bathory/Darkthrone(Frost δε μας χαλανε επισης) επιθετικο/λυσσασμενο αλλα πιασαρικο, με σχετικη ποικιλια στις ταχυτητες(μην ειναι μονο μπλαστιδια δηλαδη).
Καποιο καλο παιδακι?

Αν και οχι ακριβως αυτο που ψαχνεις, Craft - Terror Propaganda. Απο ολους τους κλωνους των Darkthrone ητο με διαφορα οι καλυτεροι.

Το’ξερα οτι επρεπε να προσθεσω “εκτος απο craft”:stuck_out_tongue:
Τους ακουω τους κραφτ,παντως ναι σ’αυτη τη γραμμη κινουμαστε

Taake και Armagedda.Ειδικα οι πρωτοι δεν κουραζουν καθολου στο αυτι και εχουν αυτο το πρωτογονο να κυλαει μεσα τους

Ίσως αυτό?

http://www.youtube.com/watch?v=ymmSEPDXT98&feature=related

Κατά τ’ άλλα σε κλώνο τέτοιας φάσης, και αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=oPql1YNO_FM

Αγαπαμε destroyer 666 εννοειται, απλα ειναι λιγο θρασαδες γι’αυτο που ψαχνω,οπως και power from hell:p Πιο κοντα στο ποστ του νταργκαρντ ειμαι,οι armagedda που τσεκαρα κατι λιγα νομιζω πως μου κανουν.
Θενξ μποθ!

MAMIFFER?
Να έχει μπόλικο πιάνο στην ουσιία

Αρχικά η ερώτηση μου θα ήταν ποιο album σ’αρεσε περισσότερο. Θα σου έλεγα να ακούσεις από τους pax Cecilia το blessed are the bonds. Δεν έχει καμία σχέση μουσικά αλλά είναι καταπληκτικός δίσκος και έχει λίγο πιάνο.
Παρόμοιο συγκρότημα συγκεκριμένα με πιάνο πιστεύω ότι δεν πρόκειται να βρεις, αλλά αν ενδιαφέρεσαι για συγκροτήματα με παρόμοια “αισθητικη” θα μπορούσες να ξεκινήσεις με τους locrian με τους οποίους μοιράζονται και μια κυκλοφορία.

Άχρηστη πληροφορία της ημέρας: είμαι σε γλέντι γάμου στο οποίο το ζευγάρι μπήκε με το gangdam style!

Βασικά από τα 2 άλμπουμ που έχω (δεν ξέρω εάν έχουν παραπάνω) hirror enniffer και mare decendrii, περισσότερο ακούω το δεύτερο.
Θα κοιτάξω για pax Cecilia.
'Οσον αφορά τους Locrian, δεν ξέρω γιατί είχα την εντύπωση ότι είναι noise-BM (μάλλον κάπου θα διάβασα να το περιγράφουν έτσι). Θα ψάξω και για το σπλιτ μιας και το μοιράζονται με Mamiffer.

Madrugada; Κάποιος;

^^

Ακου Woven Hand,16 Horsepower,The Black Heart Procession,Μidnight choir,The walkabouts…Ολοι στο ιδιο μηκος κυματος,με Woven Hand να ξεχωριζουν για μενα,αλλα γενικα ολες ειναι μπανταρες,τιγκα στην ατμοσφαιρα,Madrugada style :wink:

Η απλά κάτσε λιώνε Κοκκινόπουλο.

εγω ψαχνω κατι σαν το
[B]Muddy Waters - Electric Mud[/B]

δηλαδη κατι σε μπλουζ και ψυχεδελεια, ετσι θα το περιεγραφα.

Μάλλον θες κάτι σαν αυτό.

Παλιός bluesman, φρέσκος ψυχεδελικός ήχος.

Ωραία, ευχαριστώ :smiley:

Έγινα φαν των Anathema από το γυμνάσιο, πριν ακόμα πορωθώ με οτιδήποτε άλλο και ποτέ μου δεν φαντάστηκα ότι αυτό που άκουγα ήταν μοναδικό. Εδώ και κάνα χρόνο έχω φάει τον τόπο να βρω κάτι που να ακούγεται σαν Alternative 4 - Judgement και ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα με το Leaving Eden των αδερφών Antimatter. Υπάρχει τίποτα άλλο ρε 'σεις, ή ψάχνω άδικα; Θα πέσω σε κατάθλιψη γαμώτο, δεν μου κάνει τίποτα :frowning:

oi Walkabouts MOU den einai Madrugada style. Twra an oi Madrugada exoun kati apo to stul twn iremwn kommatiwn twn Walkabouts, einai allo thema:!:

:wink: