Αγαπημένοι Ηλεκτρονικοί Δίσκοι Των 00's

Ωραίος :respect:

Προσυπογράφω όλες τις αποθεώσεις για [B]Burial.[/B] Ελπίζω να κάνω κάποιο ποστ εξηγώντας γιατί θεωρώ τους κάτωθι δίσκους μνημεία,αλλά προς το παρόν βαριέμαι υπερβολικά.

[B][SIZE=“3”]St. Germain - Tourist[/SIZE][/B]

[B][SIZE=“3”]Venetian Snares - Αυτό με τον τεράστιο Ούγγρικο τίτλο[/SIZE][/B]

[B][SIZE=“3”]Laurent Garnier - Unreasonable behaviour[/SIZE][/B]

Και άλλα βεβαίως, αρκετά εκ των οποίων αναφέρθηκαν ήδη.

Αχ, τον ξέχασα, και τον είδα φέτος live στο synch, αλτσχαιμερς φούλ. :stuck_out_tongue:

Κωλόπαιδο. Κι εγώ ήθελα :cry:

Όχι, όχι, μην κλαις, έλα πιάσε δωράκι… [U]It’s just musik (live @ synch)[/U] :stuck_out_tongue:

Θα τσεκάρω αργότερα, μόλις σχολάσω. Αν και μάλλον θα σε μισήσω κι άλλο μετά από αυτό :frowning:

Α,πάλι επειδή βαριέμαι, πείτε καμμιά κουβέντα για τους [B]Fuck Buttons.[/B]Οι οποίοι έχουν κι απο τα πιο cool ονόματα στην πιάτσα,παρεπιπτόντως

απο θεμα αισθητικης ειναι για σφαλιαρες πολλες.

Ναι, αλλά το Tarot Sport γαμάει!

Ρε,καλές κουβέντες εννούσα!

πολύ καλά τα λέτε.ειδικά ez3kiel και bonobo είναι αγάπες.

να προσθέσω:

[B]Justice[/B] - ? (2007)

οι justice είναι ένα electro δίδυμο από τη γαλλία, και το ? (ή cross) είναι ο μοναδικός δίσκος που έχουν κυκλοφορήσει.ξεσηκωτική electro house, η οποία δανείζεται στοιχεία από τη χορευτική μουσική των 80’s, και παράγει κάτι εξαιρετικά σύγχρονο.κάποια samples κάνουν την εμφάνισή τους εδώ κι εκεί, αλλά είναι τόσο όμορφα κρυμμένα, που δεν τα αντιλαμβάνεσαι.για παράδειγμα, στο [B]Genesis[/B] υπάρχουν samples από slipknot, queen και 50 cent, αλλά αν δε στο πούν, είναι αδύνατο να το καταλάβεις.απλά δε γίνεται να μη χορέψεις κομμάτια όπως τα [B]D.A.N.C.E.[/B] και [B]Waters Of Nazareth[/B].η θρησκοληψία τους, τους κάνει ακόμη πιο ιδιαίτερους και ενδιαφέροντες.όπως και να το δεί κανείς, το ? είναι μέσα στους 20 καλύτερους ηλεκτρονικούς δίσκους των 00’s.

Ρε συ χορρορ τι δισκαρα πουναι το [B]felt mountain[/B]…

Κανε μια πλυση εγκεφαλου στα πιπινια που αποπλανεις εκει προς καρυτση το ΣΚ :stuck_out_tongue:

(οχι μονο σεξ , δωσε κ λιγο γνωση 8) )

καλα ρε, ουτε ενας; Και σ’αυτο το θρεντ αουτσαιντερ ειμαι;

[CENTER]

[/CENTER]

Ratatat - Ratatat

έννοια σου και έχω κάνει πλύση εγκεφάλου σε πολλούς για αυτόν το δίσκο.σε πιπίνια και μη.8)

το felt mountain είναι ο λόγος που οι goldfrapp έχουν θέση στην ελίτ του ηλεκτρονικού ήχου.και τώρα που το σκέφτομαι, ξέχασα να το βάλω στην 20άδα μου στο δημοψήφισμα για τα 00’s…

edit: σωστός ο mr_whatsisname!το ντεμπούτο των ratatat είναι ότι καλύτερο έχουν κυκλοφορήσει, και ένας από τους καλύτερους ηλεκτρονικούς rock δίσκους ever.

[B]Groove Armada - Goodbye Country (2001)[/B]

ισως το καλυτερο τους συνδυαζει τριπ χοπ νταμπ με νταουντεμπο και χαουσιες με απιστευτο φιλινγκ και οι λουπιες σε καθε κομματι δεν παιζοντα!:roll:

[SPOILER]

[/SPOILER]
ναι, ναι, ναι.

όταν είχε κυκλοφορήσει ήμουν 12 χρονών, και είχα σκαλώσει με τα [B]My Friend[/B] και [B]Superstylin[/B], τα οποία τότε παίζονταν συνέχεια και παντού.
εξαιρετικός δίσκος.

επισης κανεις δν εχει μιλησει για αππαρατ!:stuck_out_tongue:
[B]Apparat - The Walls (2007)[/B]

Αυτό παρά τα φοβερά λόγια που διαβάζω παντού δεν μάρεσε καθόλου, είδα και το A Cross the Universe 8)

κρίνοντας από το τι ακούς, καταλαβαίνω γιατί δε σ’αρέσει.είναι σύγχρονο μεν, αλλά βγάζει μια κλαμπίστικη 80ίλα στα synths.πάντως το a cross the universe είναι από τα κορυφαία live cd/dvd της δεκαετίας.όποια άποψη και αν έχεις γι’αυτούς, δε μπορείς παρά να παραδεχτείς πως είναι φοβεροί επί σκηνής.

Ναι ναι ναι!
Μαθε τους μπαλιτσα παιδι μου!

βγάζοντας έξω τους ελεκτρογκοθάδες, σε πιο ηλεκτρονικά και industrial μονοπάτια σίγουρα ένας από τους δίσκους που θα τον θυμάμαι για πολλά χρόνια είναι το[B] Harsh Generation[/B] από [B]Grendel[/B].

όλα τα τραγούδια είναι η πώρωση η ίδια.