1988 - Αγαπημένο metal album?

αν καιγεται το σπιτι μου και μαζι ολη η δισκοθήκη μου δεν θα παω να παρω ενα cd…
ενα οπλο θα παω να παρω για να αυτοκτονήσω.!!

αμα ειναι ενα μονο βαζω το Queensryche - Operation:mindcrime χωρις να ειναι καλύτερο…

και μετα

Crimson Glory - Transcendence
Slayer - South of Heaven
Metallica - …and justice for all
Helloween - Keeper of the Seven Keys Pt.2
Iron Maiden - Seventh Son of a Seventh Son
Death - Leprosy
Bathory - Blood Fire Death
King Diamond - Them

με τα Leprosy και Blood Fire Death να αδικούνται κατάφωρα…!!

Όντως αλλά δεν νομίζω να έβγαζα κάποιο απο αυτά που έβαλα… Το 'πα λείπουν αρκετά γιαυτό έβαλα την επιλογή Άλλο… Είναι λιγα τα 10…

Ελπίζω να μην το μετανιώσεις αύριο :smiley:

Απο μεταλ ξερωγω,περα της λιστας οπου χωνω death και ζλεηερ και στα καπακια mindcrime για τσιλαρισμα και κανα υπνο αμα λαχει:p, οτι μουρθε στο μυαλο αρχικα:

Καταρχας Dimension Hatross =ισοπεδωση, με Blacky και Away να δημιουργουν ενα παρανοικα αρρωστο rythmn section ενω ο Piggy ξερναει τα πιο ατμοσφαιρικα του ριφ, αψογες συνεχειες των προηγουμενων αλμπουμ τους…δισκος-μνημειο για καθε φαν του σκληρου ηχου, μονο \μ/ , τρελη βαβουρα-ρομποτο-τεχνολογικη παρανοια, απιστευτες ριφαρες-πριονι,κομματι δεν μπορεις να ξεχωρισεις, \μ/ για μπατμαν, αιωνιο ρησπεκτ…

επιπλεον απο εκεινη τη χρονια αγαπαω ομοτιτλο του σκοτεινου Ελβις, οπου οκ, τι να πεις για Danzig δλδ,She Rides, Am I Demon, Mother-το αιωνιο χιτακι-,Twist of Cain, χετφιλντ σε 2 κομματια μπακινγκ βοκαλσ, τουμπανο…+ nuclear assault και survive
(The Nuclear age has left it’s mark
Only the strong will survive)
\Μ/

επισης το no exit των Fates warning, καθως και το guilty plesure Port Royal των πειρατων

περα απο αυτα, μιας και στο τιτλο λεει αγαπημενο μεταλ αλμπουμ και στο τιτλο του πολ σκετο αγαπημενο:p και επειδη ειμαι και περιεργος,ας πω επισης για daydream nation των Sonic Youth, VIVISECTVI των skinny puppy,Τhe nephilim-fields of the nephilim, hysteria του αρχοντα Peter Murphy ,The Serpent’s Egg απο Dead can dance, starfish απο church και Peepshow απο Σιουξη, surfer rossa των pixies και τη λυκειακη μου καυλα, το it takes a nation of millions to hold us back των θεων public enemy…καλα, απειρη η λιστα εδω, αναφερω οτι μουρθει(και πιθανως οφτοπικ αλλα κλαιν)

υγ
ο γρακχος ισως με κραξει(αλλα με μουσικες κτλ εχουμε να τα πουμε υπερβολικα πολυ καιρο και εχουν αλλαξει πολλα:p)ΑΛΛΑ ΡΕ ΑΛΑΝΙΑ, Blood Fire Death ΓΑΜΩΤΟ!!
\μ/

ρε σεις η καλύτερη χρονιά στο μέταλ είναι το 1980 ! :stuck_out_tongue:

anyway , με δυσκολία , ψηφίζω το Operation Mindcrime . :slight_smile:

απ`τη λιστα σχετικα ευκολα πρωτο το operation mindcrime.
μετα εχω so far,so good…so what?,…and justice for all,state of euphoria.βεβαια,ισως αν ακουσω το south of heaven και το transcendence(ακομα δεν το εχω κανει ο αχρειος:p)να αλλαξω την αποψη μου,αλλα προς το παρον λεω αυτα.

Δε θα σε κράξω μωρή Λουπέν. Απλά κοίτα να δεις πως τα φέρνει ο καιρός τα πράγματα. Πήγες στο πουστονήσι κι αντί να σωπουστέψεις μουσικά, έγινες άνθρωπος στα μαίταλς! :stuck_out_tongue:

Τέλος πάντων, ον τόπικ, Queensryche και Voivod να κερδάνε και όλοι οι υπόλοιποι να πάνε να γαμηθούνε. 8)

Μα πως γινεται να εχουμε πει τοσοι πολλοι για Queensryche και να εχουν μονο 3 ψηφους ? 8O:p

χαχα αυτό βλέπω και γω… μάλλον διστάζουν τελευταια στιγμή…

βαζουν και ακουνε το mindcrime και λιγο πριν ποσταρουν κοιμουντε

:razz:

Λαμόγια είναι παιδί μου.

7 ψήφους επρεπε να έχει ο Dr.X αμα ψήφιζαν όσοι έγραψαν οτι θα ψηφίσουν… :p:lol:

Revolution Calling ρεεε ξυπνήστε…

Στο τέλος να δεις που όλοι θα ψηφίσουν Iron Maiden και Metallica , κλασσικοί μεταλάδες :lol:

Άσε που πάτησα να φαίνεται και τι ψηφίζει ο καθένας… Μπορεί να μου πει κανείς γιατί δεν λειτουργεί αυτό? Μάλλον κάποιος mod…

34 posts και ούτε μια αναφορά. ΤΕΤΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ!

Operation Mindcrime. Ο καλύτερος δίσκος του Μεταλ γενικώς κι όχι μόνο εκείνης της χρονιάς.

Κυκλοφορία ντουβάρι, πάνω στην οποία χτύπησε εκείνη τη χρονιά κι ο καλύτερος δίσκος της Νο 1 Heavy Metal μπάντας.

Αυτό και μόνο τα λέει όλα…

Θα ψηφίσουμε Οπερέησον ρε, αράχτε.

Α και η πουστάρα η Λουπέν να μη μιλάει για τη δισκούμπα μη γαμήσουμε εμείς οι ευαίσθητοι πλην πάντα σκληροί μέταλλοι ε.

Μπάι δε γουέη, άκουγα πριν κανα δυο βδομάδες Εντ Τζάστις και δε μπορούσα να αποφασίσω αν τελικά είναι το αγαπημένο μου από Μετάλλικατς.

Γενικά καλούλα χρονιά ε.

έντιτ
Ρε μαλάκα κι εγώ ξέχασα τους Κάντλμας.

Μισό να αυτομαγιστωθώ σε ένδειξη αυτοαπέχθειας και αυτοτιμωρίας και όλα αυτά.

37 posts και ούτε μια αναφορά. ΤΕΤΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ!

Πφφφ, γάμησέ μας ρε ψηλέ.

Από Μάντμαν ως γνωστόν στηρίζομε τα 2-άντε 3 πρώτα.

ναι, αλλά τι έχεις να πεις για αυτό? \μ/