1988 - Αγαπημένο metal album?

Ε άμα είναι έτσι σχωρεμένος αλλά και πάλι μη τρελαινόμαστε Justice, Operation, Blood Fire Death και Dimension Hatross είχαν παιδιά και παραπαίδια με τις ντουζίνες

Fields of the Nephilim - The Nephilim

Τα έχεις μπερδεμένα στον χώρο παραγωγής… Άστο άμα ασχοληθείς ποτέ με το αντικειμένο ίσως μιλήσουμε πιο επαγγελματικά και όχι ακουστικά γιατι απότι βλέπω έτσι δεν μπορούμε να συνενοηθούμε…
Εγώ μίλησα για την παραγωγή του album και όχι για της συνθέσεις.
Εσύ φίλε μου στάθηκες στο χειρότερο κομμάτι του δίσκου(Rise and Fall)… Έτσι απλά δείχνεις οτι δεν έχεις ιδέα απο το τι γίνεται εκεί μέσα και έτσι όπως απαντάς ούτε θα έχεις… :lol:

^ ε όχι, κρίμα να το βάζουμε μαζί με τα metal το πάνω αριστούργημα. (εδιτ: για το νέφιλιμ μιλάω)

Κατα τ’ άλλα δε νομίζω πως μπορεί να αμφιβάλλει έστω και για πλάκα κανείς για την επιδραστικότητα των δύο Keeper albums.

Τα τρία επιδραστικότερα άλμπουμ του poll για μένα είναι το And Justice, το Blood Fire Death και το Keeper.

Αλλά οι μεν Metallica είχαν ήδη επηρεάσει όσο δε πάει άλλο με τα προηγούμενα τους, οι δε Bathory έμελε να κυκλοφορήσουν και το Hammerheart δυο χρόνια μετά και να καθιερώσουν με αυτό το άλμπουμ ουσιαστικά το viking metal τους. Τα δύο Keeper όμως μπορούμε να πούμε πως απο μόνα τους δημιούργησαν ολόκληρη σκηνή.

Συνεχίζεις και λες μαλακίες, για τον ήχο σου είπα, δε σου είπα για τις συνθέσεις και δε χρειάζομαι πτυχίο ηχολήπτη για να ακούσω κάποια πράγματα. Το Keeper πιθανόλογώ ότι το άκουσα πολύ πριν από εσένα και το ξέρω νότα προς νότα. Τώρα βέβαια μιλάω με άτομο που ένα φεγγάρι είχε Avatar Heavenly:lol::lol:

Γιατί σε χαλάγανε οι γκόμενες του album? ;Άμα σε χαλάγανε είσαι και τυφός τότε εκτός απο ξερόλας στον τομέα ήχος (που κρίνεται κατά 99% απο την ηχογράφηση-μίξη εν ολίγοις παραγωγή)…
Μην είσαι τόσο σίγουρος για το τι άκουγες πρώτος…

Μίλησε για ξερολίαση ποιος? Ό ειδικός με τις 1000 παραγωγές σε Relapse και Inside Out.

Το πουστριλίκι με χάλαγε στο Album

Edit: άμα το άκουγες από τα 5 σου τότε δε θα ξαναμιλήσω για αυτό χωρίς υπεύθυνη δήλωση εγκεκριμμένη από εσένα

:lol:=D> Δεν έχεις ιδέα απλά…

Σου τη στέλνω τώρα με φαξ να την υπογράψεις. Πόσο χρεώνεις τα μαθήματα?

Έχεις αδέρφια? Έχουν και πιο παλιά εισητήρια αν θες να στα στείλω…

Πάρε ένα κιόλας γιατί έχει ωραιές παρουσίες http://www.youtube.com/watch?v=3ZoOdpVYYYg
Γαμώ το πουστριλίκι τους δηλαδή…

Γουάου τώρα που το άκουσα αισθάνομαι να μου μάκρυνε 1 χιλιόμετρο. Σχεδόν τον βλέπω να μου μάκρυνε τόσο που τον αισθάνομαι να στον ακουμπάει χωρίς καν να βγω από το δωμάτιο μου.

Πολλά λες…

Βίντεο με βυζιά και κακή μουσική, μου θύμισε τιμημένα 80s!!!

Και γαμώ τα βιντεάκια.

Ειδικά αν το χεις στο mute και έχεις χώσει να παίζουν Motorhead.

Τα είπα εγώ δεν με ακούνε…

το operation mindcrime το θεωρω γενικα δισκο αψεγαδιαστο
δισκο μνημειο
πιθανοτατα μεσα στο τοπ τεν metal δισκων

απο την αλλη μεγαλη αγαπη και το justice
και καργα επιδραστικο ρε μαγκες
τι λεμε τωρα
το 2ο κυμα του bay area thrash - forbidden, heathen…
pantera μετα στα 90’ς, machine head, ακομα και dream theater

anyway

για οσους ανδρωθηκαν στα 90ς
να δουμε αν μπορειτε να βγαλετε καλυτερο/αγαπημενο/επιδραστικο αλμπουμ το 1995…

Εύκολα Land of the Free…

εγω ειμαι κλασσικος μεταλικας! δλδ εxω περασει το σταδιο τυπου οι μεταλικα ειναι κλασσικη μπαντα. οι μεταλικα μετα το μαυρο αλμπουμ εκαναν παπαριες και λαθη. ο λαρς ουλριχ ειναι ποζερας. και πια τους αγαπαω με τα ελαττωματα τους. ετσι ψηφιζω and justice for all που για εμενα ειναι το 2ο καλυτερο αλμπουμ τους μετα το Ride the Lightning μετα απο αυτα παει το master.
Αλλα αισθανομαι οτι αδικουνται μπαντες και αλμπουμ.
Δλδ, το operation mind(fuck)crime :stuck_out_tongue: των queensryche ειναι ενα τρομερα respectable album. το δειχνουν και οι ψηφοι αλλωστε.
το keeper of the seven keys pt2 ειναι αλμπουμ π εχει γραψει ιστορια οχι μονο για τους helloween…
crimson glory , king diamond , death μπορει τα αλμπουμ π εβγαλαν το 88 να μην ειναι τα καλυτερα τους αλλα σαν μπαντες περνουν ψηφους αβερτα γτ εχουν προσφερει τρομερα…
SLAYER SOUTH OF HEAVEN νταξει δεν ειναι ΤΟ καλυτερο τους αλλα ειναι ενα αλμπουμ π εχει αφησει εποχη οσο να ναι σε μια μεγαλη σελιδα της thrash και του μεταλ ευρυτερα. το αλμπουμ μιλαει απο μονο του.
για bathory δεν εχω να πω τπτ γτ δεν ακουγα ποτε

To 95 βγήκε το Draconian Times, επομένως δεν υπάρχει λόγος για περαιτέρω συζήτηση.

Καλά κάνεις, είναι κακοί άνθρωποι.

Ωραία χρονιά με πολλά αλμπουμ που μου αρέσουν. Κανενα όμως δεν είναι το καλύτερο της μπάντας που το κυκλοφόρησε κατα τη γνωμη μου. Οι Maiden είχαν το Somewhere in time, οι Metallica το Ride, οι Queensryche το Rage for Order, o King το Abigail, oi Helloween το part I, οι Crimson Glory το ομώνυμο…
Λιγα χρονια πριν θα ήταν μεγαλύτερη η μάχη, για τουτο εδώ θα πω Maiden είναι το αγαπημένο μου απο το poll (ειναι και Maiden :D:D).
Πάντως και οι Running Wild είχαν βγάλει το τεράστιο Port Royal, οι Fates το No Exit, οι Cinderella το Long Cold Winter. Δεν ξερω αν έχουν αναφερθεί εκπληκτικά και τα 3 πάντως…