Καλύτερες ταινίες της δεκαετίας που διανύουμε. 2000-2009

Aνεκδιήγητα κακό φινάλε;;
Οκ, από αυτό και μόνο κάτι μου λέει πως η άποψή μου διαφέρει παρασάγγας από την πλειοψηφία και δεν αξίζει να συνεχίσω τον αγώνα αποκατάσταση της τιμής της ταινίας! Αν τελοσπάντων βρεθεί κανείς που να συμφωνεί μαζί μου, ας μην ντραπεί να το δηλώσει :stuck_out_tongue:

Aυτό που μου κάνει εντύπωση πάντως είναι που οι περισσότεροι σχολιάζουν το τρίωρο ως βαρετό! Εγώ επί μια βδομάδα κάποτε το έβλεπα κάθε βράδυ στο σινεμά με την ξαδέρφη μου και [I]ποτέ [/I]δε βαρεθήκαμε…

δεν το εχω δει αλλα στο ιμδβ εχει βαθμολογια 5,5
και παιζει ο μπεν αφλεκ

To μόνο που μ’άρεσε ήταν η Beckinsale!

ναι ρε παιδι μου, ουτε γω βαριεμαι, εχει εκρηξεις καθε 10 λεπτα, δεν γινεται να βαρεθεις…απλα το πολιτικο της background ειναι εμετικο και καπου εκει τελειωνουν σχεδον ολα…

Eιλικρινά ένα πράγμα που δε περίμενα ποτέ στον κόσμο είναι να υπάρχει άνθρωπος που έχει για αγαπημένη του ταινία το περλ χάρμπορ

Αμερικανιά στο φουλ!!!
από τις χειρότερες ταινίες της δεκαετίας…
το μόνο που αξίζει είναι ο Hartnett :roll::roll::roll:

Αφιερωμένο :stuck_out_tongue: (προσοχή στους στίχοι)

btw το Team America είναι απο τις καλύτερες κωμωδίες που έχω δει:D:D

Χαχαχαχαχαχα!!
Όχι ρε φίλε, κοίτα τι υπάρχει!!
:lol::lol:

Α,και για να τελειωνουμε με αυτο το τοπικ,

Χελ γιέα:!:

Καλύτερες ταινίες της δεκαετίας? Χμμμ…

Μα η τριλογία Lord of the Rings!! Δε θέλει και πολύ σκέψη!

Και από κοινωνικές ταινίες, θα έλεγα το Million Dollar Baby του Clint, νομίζω είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει.

8O8O8O8O8O

Υπαρχουν και χειροτερα.

Ενας φιλος μου, θεωρει καλυτερη ταινια ολων των εποχων, το Batman and Robin και δευτερη καλυτερη το Cube Zero…

ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ καλυτερη ταινια της δεκαετιας(και all time για μενα μαζι με την “τελευταια εξοδο” ) [B]AMORRES PERROS[/B] του Αλεχαντρο Ιναριτου !

Ταινιαρα με πρωταγωνιστη Γκαρσια Μπερναλ (ημερολογια μοτοσυκλετας) .ουσιαστικα προκειται για το αυθεντικο (σκηνοθετικο)concept το οποιο ο Ιναριτου χρησιμοποιησε (σκηνοθετικα,για οσους το χουν δει) και εφτιαξε την πανμεγιστη ταινια 21 grams.

Φυσικα το 21 grams ειχε καλυτερο καστινγκ και ηταν μεγαλυτερη παραγωγη αλλα το Α.P. εχει την αυθεντικοτητα και το γεγονος οτι εχει γινει με μικροτερο μπατζετ την κανει απειρως πιο αληθινη και cult.ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ με τα μπουνια σε ολους και ας θεωρειται δραματικη ταινια(που πολλοι δε βλεπουν)

  1. The Lord of the Rings-The Return of the King
  2. Persepolis
  3. Let the Right One In
  4. Paris, Je T’Aime
  5. Silent Hill
  6. Children of Men
  7. Donnie Darko
    8 ) The Hours
  8. 2046
  9. Battle Royale

Αγαπημένες μου ταινίες :smiley:

  1. Kill Bill Vol 1
  2. Pan’s Labyrinth
  3. LOTR - Two Towers
  4. Oldboy
  5. The Departed
  6. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
  7. Team America: World Police
    8 ) Million Dollar Baby
  8. Sin City
  9. The Dark Knight

Εκτός από το Κιλ Μπιλ οι υπόλοιπες σε τυχαία σειρά

To Inception είναι φετινό μαν:p

To ξέρω, αλλά λέει μέχρι “σήμερα” :p:p:p:p

Πλάκα-πλάκα ρε έιντζελ, μιας και ολοκληρώθηκε η δεκαετία, άλλαξε τον τίτλο σε: Καλύτερες ταινίες της δεκαετίας 2000-2009.

Θενκς.