Ταινιόραμα 2011 (19 Μαίου-13 Ιουλίου) - Κινηματογράφος Άστυ

πληροφορίες για τις ταινίες και τις μέρες προβολών στο link από κάτω
http://camerastyloonline.wordpress.com/2011/04/27/tainiorama-2011-programma/

έχει μπόλικο πράμα και θέλει ψάξιμο και οργάνωση 8)

Κάθε μέρα έχει μια διαφορετική θεματική ενότητα και περιλαμβάνει τρεις πολύ χαρακτηριστικές ταινίες, τις οποίες μπορείτε να παρακολουθήσετε με ένα εισιτήριο ή με κάρτα διαρκείας των 40 ευρώ για ολόκληρο το «Ταινιόραμα». Με τις κάρτες δε μπόρεσα να βρω τι παίζει με την προπώλησή τους. όποιος ξέρει ας μας πει :wink:

Πριν 2-3 μέρες αυτό … στα ταμεία του κινηματογράφου είχα ρωτήσει …

Δεν ισχύουν δηλαδή πια οι μηνιαίες?? όχι ρε που…και πάνω που είχα βρει λεφτά!

Πήγαινε και ρώτησε , μπορεί να μην τις έχουν πάρει αυτές που έχουν μείνει… Αυτός είχε πει ότι είχαν εκδώσει 65 και είχαν μείνει 15… και το πολύ,να βγάλουν +5 ακόμα… Γενικά τον είδα λίγο αναποφάσιστο… Αν δει το χρώμα του χρήματος , μπορεί να αναθεωρήσει :stuck_out_tongue: δεν ξέρω από πότε είχαν βγει … και είναι για όλες τις ταινίες , όχι μηνιαίες …

Θένκια! I’ll give it a try…
Αν είναι ν αναθεωρήσει, το βάφω ό,τι χρώμα γουστάρει!! Bunuel widescreen είναι αυτός!

xExE…τζίμπησα καρτούλα επιτέλους και ποιος με πιάνειιιιιι :smiley: eleven more to go, guys!
btw το πρόγραμμα τα σπάει…θα έρχομαι με το sleeping bag μ φαίνεται

μου τη σπάει λίγο που μια από τις πιο ενδιαφέρουσες μέρες στις 7 ιουνίου πέφτει πάνω στο live των interpol. αλλά νταξ, δεν υπάρχει και αδιάφορη μέρα.
από τη δεύτερη εβδομάδα και έπειτα προβλέπεται να τιμήσουμε αρκετές φορές…

Ημερήσια αφιερώματα godard, bunuel, το φοβερό ‘‘είμαι περίεργη κίτρινη’’ που έψαχνα και δεν έβρισκα…

…αποθέωση η προβολή των Τριών Χρωμάτων του Kieslowski την ίδια μέρα…κάποιος διαολόσταλτος έπρεπε επιτέλους να το σκεφτεί…

Τσέχικο σινέ…

ένας Loach μας λείπει, αλλά δεν πειράζει…

γαμώωωωω, θα κατασκηνώσω κέντρο και θα έρχομαι αγκαλιά με το παγούρι τον καφέ και το sleeping bag…ελπίζω ν αντέξω να είμαι εκεί κάθε μέρα!
Can’twait-can’t wait-can’twait-can’t wait…

α, έχουμε κ εξεταστική ε…? αλήθεια?
can’twait-can’t wait-cantwaiiiit…

Btw, μέχρι την τρίτη στην ταινιοθήκη η κομμούνα του Watkins…σερι και οι 6 ώρες, 18.00-24.00 :stuck_out_tongue:

είχες δεν είχες, με πόρωσες κι εμένα! xD
να δούμε πως θα τα βολέψουμε που είμαστε στο τελευταίο εξάμηνο και δε θέλουμε να αφήσουμε μαθήματα για σεπτέμβρη.

πάντως οι περισσότερες ώρες που έχω δει σερί ταινία στο σινεμά είναι τα 237 λεπτά του love exposure του shion sono. τα 345 λεπτά που διαρκεί η κομμούνα είναι too much ακόμη και για μένα… :stuck_out_tongue:

εγώ λέω να το τολμήσω…και μάλιστα αύριο, η μεθαύριο. από το να βαράω εξάωρα στη σχολή σαλιώνοντας στο μαθημα καποιου γερόντιου…

είσαι και συνεπής παναθεμα σε…! εγω ήδη έχω αφήσει 3…ε, άλλα 3 δν τα γλιτώνω…
πορώνειν is my second name :wink:

που λες πορώνειν, στα δύο πρώτα έτη μόνο συνεπής δεν ήμουν. μετά έκανα ένα δυνατό σκούπισμα για να φτάσω εδώ που είμαι τώρα. και νταξ, στο τελευταίο εξάμηνο πάντα θες να τελειώσεις το συντομότερο δυνατόν αφού έχεις την ευκαιρία.
αλλά ρε γαμώτο, υπάρχουν τόσες πολλές σειρήνες για να σε αποτρέψουν από το διάβασμα! και δε θέλει και πολύ… :confused:
anyway, θα δείξει. ίσως και να την τιμήσω την κομμούνα αν βρω εξίσου διεστραμμένη παρέα. :stuck_out_tongue:

από το ταινιόραμα πάντως, για να είμαστε και on topic, όντως η προβολή των τριών χρωμάτων την ίδια μέρα συνιστά ένα γεγονός από τώρα.

θα ήθελα και double vie de veronique αλλά μάλλον δεν πουλάνε οι καταθλιψάρες καλοκαιριάτικα…:stuck_out_tongue:
γαμώτο, καιρό έψσχνα κόσμο να συζητάω για κανα σινέ και τώρα βρήκα κι εσένα! good for me
mea culpa λοιπόν, νομιζα ότι ήσανε κ εσυ πρωτο έτος :stuck_out_tongue:

χαχαχα κουλτούρα και φύγαμε φάση! :stuck_out_tongue:
όχι, τεταρτοετής είμαι εγώ και τώρα τελειώνω. αχ, με πήρανε τα χρόνια…

double vie de veronique ε? excellent choice! θεϊκό soundtrack και λατρεία η jacob. από τις ταινίες που θα ήθελα πολύ να δω στο σινεμά. λευτεριά στις καταθλιψάρες… 8)

^
Απίστευτη ταινία. Πανέμορφη. Υποκλίνομαι στον Κισλόφσκι και στην Ιρέν μαζί.

By the way παίδες, πόσο κάνει το εισιτήριο για 1 μέρα;

8,5 ευρώ το κανονικό, 6 το φοιτητικό.
με ένα εισιτήριο μπορείς να δεις και τις τρείς ταινίες της ημέρας.

Thanks!!

Ξέρει κανείς πού μπορούμε να βρούμε ακριβώς τις ώρες των προβολών; Στο πρόγραμμα που μοιράζουν στο αστυ λέει 18.00-20.00-22.00, αλλά είναι στο περίπου. Θα πρέπει να παίρνουμε τηλέφωνο κάθε μέρα ξερωγώ; :?

yap, αυτο το σκεφτηκα κι εγω…λογικα θα πρεπει να ειναι με τη σειρα που τις εχει στο προγραμμα…απ τ αριστερα προς τα δεξια:p

Μωρέ ναι, αλλά ποιές ώρες ΑΚΡΙΒΩΣ; Το 18.00-20.00-22.00 είναι χοντρικό. Κάποιες ταινίες κρατάνε πάνω από δύο ώρες και δε βγαίνει για τις συγκοινωνίες πχ, κάτι που πιστεύω πως έχουν προβλέψει μιας και το γράφουν (σε φάση “προλαβαίνετε”), άρα κάποιες ταινίες μεταφέρονται (?). Τέλος πάντων, μάλλον στα τηλέφωνα μας βλέπω.

Ναι ρε, εχω κ εγω μεγαλο θεμα με τις συγκοινωνιες - μενω μιαμιση ωρα απ το κεντρο…σε φαση που σκεφτομαι να τους ρωτησω αν μπορω να φερω και το sleeping bag μου :stuck_out_tongue:

μαλλον γιεπ, τηλεφωνα…