Ευρωλίγκα 2014/2015

Είδα το δευτερο ημίχρονο της Νίζνι.
Τους ξεπερδικούλιασε. Σούπερ ευστοχία, καμικάζι στη μπάλα, ο σοφός έχασε τον κόσμο από τη σφαλιάρα…

Ξεφορτωθήκαμε τα παλτά τους σερβοκοουτς την κατάλληλη στιγμή :stuck_out_tongue:

ο κιριλενκο γυρισε στη τσκα μεχρι τελος της σεζον.

ηταν που ηταν φαβορι, τωρα ειναι ακομα μεγαλυτερο νομιζω. για να δουμε.

Δε ξέρω σε τι κατάσταση είναι ο Κιριλένκο, αλλά όντως μόνο από μας μπορεί να το χάσει η τσσκα φέτος. Να φέρουμε πίσω Παπανικολάου ίσως ; :smiley:

και η ρεαλ στα φαβορι ειναι, αλλωστε γινεται και στην εδρα της. θα εχουν ενδιαφερον μεγαλο οι διασταυρωσεις, αλλα εχει παρα πολυ ψωμι ακομη

Η ρεάλ παλι με μας θέλει να παίξει προφανώς…

…εεε μια φορά θα την πατήσουν…μαζί μας:):!:

Τελικά νικησε η ρεάλ οποτε εχουμε:

  1. Ρεαλ - Εφές
  2. Φενέρ - Μακάμπι
  3. Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
  4. ΤΣΣΚΑ - Παναθηναϊκός

Κι αν δεν κάνω λάθος στο final 4 παίζουν 1 με 2 και 3 με 4 μεταξυ τους.
Το πιο ενδιαφέρον κι αμφίρροπο νομιζω είναι το Φενέρ Μακάμπι

…βλέπω γηπεδούχους στα άλλα τρία…στο δικό μας θα το παλέψουμε, αλλά δεν θυμάμαι και πολλά final - for χωρίς την Μπαρτσελόνα:):!:

Συμφωνω και βλεπω να περναει η Μακαμπι.Στα αλλα ευκολα η δυσκολα τα φαβορι θα περασουν

Έχετε δει τη Φενέρ και τη Μακάμπι φέτος και τα λέτε αυτά;

Συνειδητοποιείτε ότι μιλάμε για Ομπράντοβιτς vs Γκούντες/Γκέρσον;

Αν δεν υπάρξουν τραυματισμοί, δεν βλέπω πως μπορεί να σπάσουν οι έδρες των ομάδων που έχουν το πλεονέκτημα. Τσσκα, ρεάλ για τελικό

Πρόκειται για τεράστιο κατόρθωμα της ΝΕΡΙΤ να μεταδίδει αγώνα κάποιος που προκαλεί νοσταλγία για τον τεράστιο Χάτζη.

είναι απόλαυση να βλέπεις τον θεοδοση.-

μαλακες σας παρακαλω δειτε το σοου του τρελοπαργκο με τη φενερ

εδιτ: ειμαι πολυ σκατοστομος ο πουστης

Στο Ρεάλ Φενέρ θα γίνει χαμός και θα έχουμε και παράταση να γουστάρουμε. Ομπράντοβιτς Vs Λάσο. Θέλω πολύ να δω τα ματσαρίσματα στην περιφέρεια, καθώς και την κόντρα Νοτσίονι VS Βέσελι.

Στο Τσσκα Ολυμπιακός , για να έχουμε τύχη, θα πρέπει δύο εκ των τεόντοσιτς,κιριλένκο,γουημς,ντε κολό να παίξουν χάλια και παράλληλα εμείς να πιάσουμε 120% απόδοση . Ξεκάθαρα ανώτερη ομάδα η ΤΣΣΚΑ. Και 20 να φάμε στο κεφάλι , τι να τους πεις…

Ελπίζω ο Λοτζέσκι να είναι οκ. Πολύ με προβλημάτισε η μη χρησιμοποίηση του με τον Πανευλευσινιακό…

Άντε ρε, καλό φάηναλ 4 :slight_smile:

Nαι, τι; :stuck_out_tongue:

Mεγαλη μαχη των παγκων :stuck_out_tongue:

Για το Βεσελυ vs Νοτσιονι zougla, λογικα ο πρωτος θα χρησιμοποιηθει κυριως στο 5.

Ο Λάσο παίζει το τελευταίο του χαρτί για παραμονή στην Μαδρίτη. Ο Ζοτς είναι ο πλέον επιτυχημένος ευρωπαίος κοουτς αλλά έχει την πιο άπειρη ομάδα και έχει να παίξει σε φαηναλ 4 από το 2011. Άλλα μεγέθη οκ, αλλά θα έχει ενδιαφέρον η κόντρα.

Δεν εχω δει πολύ Ρεάλ φέτος, αλλά νομίζω ότι ο τρόπος που χρησιμοποιείται φέτος ο Ρέγες αλλάζει όλη την ομάδα.Περιμένω να δω και τον αλητήριο τον Γκαουντλοκ, πως θα ανταποκριθεί σε τέτοιο επίπεδο.

Συνολικά πάντως, δεν υπάρχει κάποιος παίχτης που να είναι 1-2 επίπεδα πάνω από τους υπόλοιπους όπως ήταν π.χ. το 95 ο Σαμπόνις ή το 97 ο Ρίβερς. Θα είναι ανταγωνιστικό φαηναλ 4 πιστεύω , να χαρούμε λίγο μπασκετάκι.

νομιζω οτι ειναι η ωρα του κιριλενκο, η τσσκα ειναι καλυτερη απο εμας, αν και το λεει η ψυχουλα μας στα δυσκολα. θα ειναι μεγαλος αθλος αν την νικησουμε, και οχι απιθανος. απλα οι πιθανοτητες ειναι με την τσσκα. και αν μας περασει, αυτους θα στηριξω.

οντως ο ομπραντοβιτς ειναι ο πιο επιτυχημενος και εμπειρος κι αυτο φτανει για τη φενερ. η ρεαλ θα παιξει με το αγχος του τι θα γινει εαν δεν τα καταφερει κι αυτο το βλεπω να βγαινει στο ματς με φενερ. αυτο δεν σημαινει οτι η ρεαλ δεν ειναι καλη ομαδα, φυσικα και ειναι. αν βγαλει την υπεροψια της τοτε παει για κουπα, αφου ειναι και μεσα στην εδρα της.