70`s disco and 80`s pop

Καλά τωρα, Panos και Moonchild! Ειναι σαν τα ανεκδοτα - λες ενα και θυμαμαι άλλα πεντε!

It’ s a cruel, [B][I]cruel summer[/I][/B] because[B][I]you don’ t want me[/I][/B], baby. So let’ s dance it through! Dance!! [B][I]Get down on it[/I][/B]!

Πού θα παμε κι αποψε, ε, πού θα παμε? Ντυθειτε καταλλήλως και παρτε μαζι σας και την αναλογη χορευτικη διαθεση. \:D/
Τι? Δεν εχετε? Θα την βρειτε, don’ t worry!
Πού πας εσυ, παιδι μου? στα 70’ s ειμαστε, σε ντισκοτεκ - ποιος σου ειπε οτι το headbanging επιτρεπεται εδω μεσα?? #-o Αστο απεξω κι ανεβα στην πιστα για τα περαιτερω!

[B][I]That? s the way I like it[/I][/B]. To [B][I]freak out[/I][/B] on the dance floor in [B][I]Funkytown[/I][/B].

Dr Feelgood, are you feeling any better now?

Δε μου λες, παιδακι μου, ναι, σε σενα μιλαω, μην κανεις τον ανηξερο, τα μπουζουκια δεν ειναι ντροπη και ειναι τα γκεραπια? Δεν ειμαστε με τα καλά μας! Αν ειναι ετσι, μιση ντροπη δικη σου και μιση δικη μου! (Το πιο σωστο θα ητανε μιση ντροπη δικη σου και μιση παλι δικη σου:p)

Ακου μπας και ερθει το μυαλο στα συγκαλα του!
[B][I]Donna Summer - I feel love[/I][/B]

[B][I]Chic - Good Times[/I][/B]

[B][I]Barry White - Can’t get enough of your love baby[/I][/B]

Ποτε πηγε ξανα 4 και ακουμε ακομα τραγουδια?

[B][I]Naked Eyes - Always Something There Το Remind Me[/I][/B]

[B][I]Icehouse - Hey Little Girl[/I][/B]

[B][I]Depeche Mode - Enjoy The Silence[/I][/B]

Με αφιερωση σε οσους ξενυχτανε αυτη την ωρα στο φορουμ. Καλη ακροαση και μετα νανι! :slight_smile:

[B]Heatwave-Boogie Nights [/B]

[B]Heatwave - Too Hot To Handle[/B]

[B][B]Chic - My Feet Keep Dancing [/B][/B]

[B]Chic - My Forbidden Lover[/B]

\:D/:dance:

…μια χαρά σε βρίσκω:):!:

Πολυ ψοφια τα πραματα στο φορουμ, θρεντ δεν κουνιεται. :-k
Ωσπου ξαφνικα, εκει που αδιαφορα κοιτανε ολοι τον καταλογο του rocking, σκαει μυτη αυτη η αναρτησουλα. :wink:
Ελα, ντισκο, δωσε μας πνοη! Shake your body, baby, let your mind free! :smiley:

[B][I]KC & The Sunshine Band - SHAKE SHAKE SHAKE Your Booty[/I][/B] \:D/
[B][I]ELO (Electric Light Orchestra) - Last Train To London[/I][/B]:afro:

[B][I]Earth Wind and Fire - Let’ s Groove[/I][/B]:dance:

Γενικά είμαι σκληρός, άντρας, βλοσυρός και ατσάλινος και τα φεμινιστικά τα μισώ αλλά γαμώ την πουτάνα τη ζωή τούτο 'δω γαμάει τόσο πολύ που χορεύω 2 η ώρα σαν το αρκούδι στο δωμάτιο…

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Bump

το έκανα εικόνα στο μυαλό μου και έκλαψα

Άντε χέσου ρε…

[SIZE=“1”](αν και στην ηλικία σου αυτό είναι στο καθημερινό πρόγραμμα)[/SIZE] :roll: :stuck_out_tongue:

Α, και χορεύω τέλεια disco και όποιος το αμφισβητήσει να του καεί το ντιβιντί.

Μόλις είδα τον τίτλου του τελευταίου αησντέρθ και τι μου ήρθε στο μυαλό!?

Αξίζει όμως και το reggae original από MELODIANS:

[SPOILER]Wiki reference ~~> http://en.wikipedia.org/wiki/Rivers_of_babylon

By the rivers of Babylon ,
Where he sat down,
And there he wept
When he remembered Zion

Oh, the wicked carried us away in captivity,
Required from us a song,
How can we sing King Alpha’s song
Inna strange land?

So, let the words of our mouth
And the meditations of our heart
Be acceptable in Thy sight
Oh, verai! [/SPOILER]

Η version των Boney M μου θυμίζει μια πιο αργή funk ή μια πιο γρήγορη soul ακόμα και χαβανέζικη μουσική. Πολύ χαλαρό τραγούδι, με “τροπική” διάθεση, θα λέει πολύ το καλοκαίρι, σε μια παραλία, με τον ήλιο να καίει, το μοχίτο στο χέρι και τους γυναικείους κώλους να καταλαμβάνουν το οπτικό πεδίο και το μυαλό σου :smiley:

Απ’ το original μ’ άρεσαν ειδικά τα φωνητικά αλλά και γενικά το προτιμώ απ’ τη διασκευή.

[SPOILER]Σωστοι οι δυο αποπανω και ανεβηκαν στην εκτιμηση μου με τις δηλωσεις τους. :smiley:
Ο κριμσον να παει να ψειρισει το μουσι του μηπως βρει και δευτερη ξερει-αυτος-τι!
Πανο και Κρις, για εσας, επειδη δωσατε ζωη στο θρεντ…[/SPOILER]
[B]Disco-Tex and the Sex-O-Lettes - Get Dancin[/B] (με ξεσηκωτικο-για-χορο βιντεο!)

[B]The O’Jays - I Love Music[/B]

[B]Curtis Mayfield - Move On Up[/B]

[I]You must dance
you must do whatever you have to do
you must forget all those troubles[/I]

Νάντια, οι disco προτιμήσεις σου χρειάζονται επανεξέταση![-X