Αγαπημένοι 80s US power metal δίσκοι \m/

Κύριε χυτήρογλου συμφωνάτε ότι αν πρέπει να δώσετε σε κάποιον έναν δίσκο για να καταλάβει τι είναι το u.s. power metal αυτός είναι το Digital dictator?

Απολύτως κύριε, τί ερώτηση είναι αυτή, πώς θα μπορούσα να διαφωνώ.

Ομωνυμο ‘‘Digital Dictator’’ μεγα επος!!!

Και δεν το λέω με την έννοια ότι δεν υπάρχουν καλύτερα ή ισάξια album εκείνη την εποχή. Απλά το dictator είναι στο μυαλό μου ο ορισμός του είδους. Μοιάζει να μην αποκλίνει προς άλλες κατευθύνσεις στο ελάχιστο.

Μπορεί να υπάρχουν καλύτεροι δίσκοι στο είδος, αλλά είναι μετρημένοι στα δάχτυλα.

[I]Condemned
Forever
Freedom is in sight[/I]

Δισκαρα το digital dictator δε το συζητάμε αλλά ο ορισμός του us power είναι το ample destruction και το thundersteel.

I love to spark the interest. 8) Οι ακροάσεις ως τώρα πάνε καλά, distorted φωτιές βγαίνουν από τα ηχεία και γενικά περνάμε καλά.

Δεν θα δυσαρεστηθείς Γράκχε, μην φοβάσαι! :slight_smile:

Αυτό, είναι η αλήθεια, το πρόσεξα κι εγώ λίγο.

Μαρίνο όπως είπε κι ο Ντέκαρντ το Digital Dictator είναι ο ορισμός του us power επειδή ακριβώς δείχνει μια σπάνια προσήλωση στα χαρακτηριστικά του είδους. Το Thundersteel που λες είναι δισκάρα και τα πάντα όλα, δεν το συζητάμε, αλλά αν το εξετάσεις συνολικά δεν είναι αμιγώς power, έχει κάμποσες στιγμές που λοξοκοιτούν προς το κλασσικό heavy, ακόμα και προς το hard rock/glam, ενώ heavy στιγμές έχει και το Ample Destruction. Οπότε ναι, θα συμφωνήσω, το Digital Dictator είναι “πιο” power ακόμα και από τα παραπάνω μνημεία. Δε συγκρίνουμε μεγέθη δίσκων πάντως, αυτό είναι δύσκολο.

Σωστό… Πάντως σχετικά με τους vicious ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα στο soldiers και το digital…

ίσως μαζί με το graceful inheritance, αλλά βγάζει λίγο παραπάνω επικίλα αυτό.

Α ώστε εδώ πήγαν τα ποστ… :roll:

Εδώ τα βρήκατε στο καρακιτσαριό χασαποσέρβικο βλαχομέταλ, στο δισκαροδίσκαρο θα τα χαλάσατε; :razz:

Δε σ’ άρεσε το Tornado ρε γαμημένε φωλς;

Μαρίνο, το Soldiers έχει μια πολύ σημαντική έλλειψη σε σχέση με το Digital (και τα περισσότερα Rumors γενικώς), ξέρεις ποιά.

:-k…

Έλα ρε, ΕΛΑ ΡΕ,

[SPOILER]τον αείμνηστο[/SPOILER]

Ναι ρε… Έχεις δίκιο αλλά το soldiers έχει το in fire που είναι από τα αγαπημένα μου κομμάτια.

γαμω το μπουρδελοκινητο μου προσπαθώ 2 ώρες να βάλω λινκ από το youtube και τελικά δεν τα κατάφερα…

Edit. http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?v=_kJX5gN0fXw

νομίζω τα κατάφερα Ε?

Άστο καλύτερα :lol:

Τι, Δε παίζει???
εμένα στο κινητό μου παίζει…
τέλος πάντων το in fire υμός…:p:p

αυτο το[B] θηριο[/B] εχει αναφερθει πουθενα ??

^^ ε φυσικα και εχει αναφερθει η δισκαρα…

http://www.youtube.com/watch?v=H0HcakUf8TU&feature=related

γεια σου ρε τραμπ αρχοντα!!!:):slight_smile:

edit. επισης και [B]αυτο[/B] ειναι δισκαρα αλλα δεν μπορω να πω περισσοτερα γιατι δεν το εχω ακουσει πολυ…
οι γνωστες ας εκφερουν αποψη…