Αγαπημένοι 80s US power metal δίσκοι \m/

αυτό να υποθέσω ότι δεν έχει αναφερθεί επειδή είναι πιο κλασσικό heavy;(τις ταμπέλες μου μέσα!)

Χαιρετίζω Μαρίνο που ένιωσε με Leather προχθές στο Revenge. Γενικά Chastain και Leather είναι ταμάμ γιά το τόπικ τούτο

1.QUEENSRYCHE - The Warning
2.HELSTAR - Nosferatu
3.HELSTAR - Burning Star
4.FATES WARNING - No Exit
5.HEIR APPARENT - Graceful Inheritance
6.LIZZY BORDEN - Love You To Pieces
7.CRIMSON GLORY - Crimson Glory
8.SAVATAGE - Gutter Ballet
9.LEATHERWOLF - Street Ready

Αυτά από μένα. Δεν είναι σε σειρά προτίμησης (πως θα μπορούσαν άλλωστέ?) όμως το Warning είναι στην κορυφή της λίστας. Αξεπέραστο

Στο δικό μου μυαλό τουλάχιστον το US power έχει δύο παρακλάδια, ένα πιο heavy και ένα περισσότερο λυρικό. Για το δεύτερο ,τουλάχιστον, θεωρώ δίσκο πρότυπο/ορισμό/εικόνισμα κτλ κτλ το The Warning των Queensryche

να ρωτήσω παίδες, βρίσκονται σε CD τα ομότιτλα από Fifth Angel και Titan Force με τα αυθεντικά τους εξώφυλλα;

εχω την εντυπωση οτι σε cd κανενα απο τα 2 δεν εχει βγει με το original εξωφυλλο,για το FA ειμαι σχεδον σιγουρος

Tο titan force σιγουρα εχει βγει,ετσι ειναι το κανονικο εξωφυλλο και το αλλο εξωφυλλο ειναι της επανεκδοσης της sonic age

οπως τα λεει ο Ιπποτης.Το titan force εχει αυθεντικο εξωφυλλο αυτο που ποσταρες.Οσο για το Fifth Angel δεν το χω δει ποτε σε αυτο το εξωφυλλο παρα μονο σε βινυλιο

Savatage-gutter ballet....ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟ....

thanks guys, σε amazon και ebay που έχω τσεκάρει το FA δεν υπάρχει και το TF το πουλάει ένας τυπάς 60 δολάρια...

το fifth angel μπορει να το πετυχεις σε κανα δισκαδικο παντως.δεν ειναι πολυ σπανιο.

liege lord - freedoms rise
parasite - parasite
damien - every dog has its day
shok paris - steel and starlight
heir apparent -one small voice
fifth angel - fifth angel
artch - another return
omen - warning of danger
etc etc

Νορβηγοί

Σουηδοί

xaxax αν σας πω οτι μονο το 80's ειδα!!

Σε σχεση με το πρωτο δεν πιανει μια

Πολύ καλύτερο το Nosferatu, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Νομιζεις

Νομίσματα

Συλλεγεις?