Aγαπημενος metal δισκος για τo 1995

Να κανουμε και ενα για το 1995.Πολλες δισκαρες παλι,δυσκολη η επιλογη,εχω αφησει εξω πολλους καλους δισκους εν γνωσει μου,π.χ Carved In Stone,Amok ,The Angel and the Dark River,Black in Mind,The Spider’s Lullabye,Carnival Bizarre και πολλα αλλα.

απο το πολ Gamma Ray ασαλιωτο αλλα ελεος πια μ’αυτα τα θρεντ!!!

Eνταξει τελευταιο,τελευταιο…

Εγω το εδωσα στους Nevermore.

[B][SIZE=“5”]Life is all the pain we endeavour[/SIZE][/B]

:bye::bye::bye:

[B]GAMMA RAY-LAND OF THE FREE[/B]

Noμίζω ότι είναι ένα από τα καλύτερα άλμπουμ του ευρωπαικού μέτσαλ έβαρρρ…

πφφφφ, άντε διάλεξε εδώ, το αγαπημένο μετά-Cris Oliva Savatage, το αγαπημένο Death, το αγαπημένο Paradise Lost, το ένα εκ των δύο αγαπημένων Guardian, το αγαπημένο Gamma Ray, το αγαπημένο Gathering…θα αποφασίσουμε αργότερα μάλλον!

:wink:

Άλλη μια πολύ καλή χρονιά, τώρα που τα βλέπω μαζεμένα.
Symbolic, Imaginations, Land Of The Free, Nevermore (μεγάλη αγάπη του jiopa), Draconian Times φοβεροί δίσκοι. Είναι από τις λίγες χρονιές που το power είναι τόσο δυνατό σε διάφορες αποχρώσεις, π.χ. τα prog-power In Your Multitude και Moving Target (άλλη μεγάλη λατρεία του jiopa) κυκλοφόρησαν την ίδια χρονιά.

Η ψήφος μου πάει [B]εκεί[/B] που χτύπαγε πιο δυνατά η καρδιά το 1995.

[B]hearts beating for the last time…[/B]

Πολλά καλά δισκάκια έχει το poll, αλλά θα προτιμήσω το Symbolic. Η τέλεια μίξη μελωδίας - επιθετικότητας.

Εμενα η καρδια μου χτυπαει παντου.Αντε διαλεξε,Εριξα ‘‘Nevermore’’,αλλα με δυσκολια.
Ειναι κι αυτο το ‘‘Land Of The Free’’…

[B][U][SIZE=“7”]ΓΕΙΑ ΣΑΣ![/SIZE][/U][/B]

Σωστός ο φίλος…το είχα ξεχάσει αυτό το αριστούργημα!!

υπάρχει πολύ (καλό) metal σε αυτή τη χρονιά ,όπως

και

Πολύ δύσκολα τα πράγματα. Είναι 3 οι υποψήφιοι για μένα (όλη η λίστα γαμεί πάντως), Death, BG και Gamma Ray. Τόσο δύσκολο, που απέχω μέχρι να την δώσω σε αυτό που θα έχει πάρει τις λιγότερες, για το γαμώτο.

Written in waters, Ηeart of the ages, Min tid skal komme Min βγήκαν την ίδια χρονιά. Σοκ και δέος!!

Καλά αν αρχίσουμε τα προγρέσιβ δεν τελειώνουμε:
Carved in stone, Die flucht, Sophisticated, Moving target, In your multitude, Seeds of rage, Act II Galileo, The illusion, Pathways to wholeness, Empty hands, Kadath decoded, A step beyond, Seduction of madness και δεν συμμαζεύεται…

Τι να πρωτοβαλω ρε συντοπιτη???:slight_smile:

Για να βάλουμε κι αυτό στο κόλπο…

Tριαδα κατα σειρα,

Land of the Free
Imaginations from the other Side
Storm of the Light’s Bane