A Perfect Circle

Δεν έπεσε στη προσοχή μου άλλο τόπικ γι’αυτό το group και είπα να ανοίξω.
Απ’τα αγαπημένα μου συγκροτήματα, για πολλούς λόγους, μιας και σε πολύ λίγο χρόνο εύγαλαν πολύ καλά κομμάτια.
Τα mer de noms, thirteenth step, emotive είναι albums τα οποία χρίζουν ιδιαίτερης προσοχής (κι όχι μόνο απ’τους toolάδες) μιας και είναι υπερβολικά αξιόλογα!!!

και βάζω κι ένα poll

δεν ξερω ποιο να διαλεξω!ειμαι αναμεσα στα 2 πρωτα!!!
μαλλον θα βαλω το mer de noms καθως ειναι το πρωτο που ακουσα απο αυτους και περιεχει και το αγαπημενο μου κομματι τους!!!

gotta cut away
clear away
snip away and sever this
umbilical residue that’s keeping me from killing you…

απιστευτο σκαλωμα!!!

ιδιαιτερα το σημειο μετα το πρωτο σολο ,που λεει το ρεφραιν 2 φορες προς το τελος και τραβαει τις λεξεις και μετα ξαναμπαινει ενα σολο και τελειωνει το τραγουδι, ειναι απιστευτο!!!δεν υπαρχει!!

παρτο Νο 1


παρτο Νο 2

(μου φαινεται οτι με το μακρυ μαλλυ ητανε καλυτερος τραγουδιστης)

mer de noms κι από εμένα

κοίτα τον εδώ ρε

πολλές φορές απ 'ο,τι ξέρω με τους APC ο maynard φορούσε περούκες…

φοβερή εκτέλεση εδώ

ναι ναι
το δευτερο βιντεακι το χω και κανονικο!
το i love brad wilk τι σου λεει?? (των audioslave o drummer δεν ειναι??)

E ας πω Thirteenth Step εγώ για το φανταστικό αυτό

μπάντα τρελή αυτή όχι μόνο ότι είναι του maynard, διδάσκουν υψηλής ποιότητας μουσικής…
το emptive ψηφίζω γιατί?: fiddle and the drum , freedom of choice , lets have a war…

13th!

Mer de noms το άκουσα πρώτο και είναι μεγάλος έρωτας, αλλά τελικά το 13th κερδίζει. Απίστευτα ταξιδιάρικο και συναισθηματικό και σκατόψυχο.

Το 13th step πιστευω οτι είναι πολυ υποτονικο και ανευρο album…Αντιθέτως το Mer de noms ήταν ενα απιστευτα ταξιδιαρικο+μελωδικό album με τα Magdalena,3 libras και Orestes να αποτελούν μικρα έργα τέχνης…Respect επίσης για τις φοβερες διασκευές τους (ειδικά στο Imagine και στο Love song) και για τα φοβερά remix σε κομμάτια τους στο bonus disc του 13th step…

To emotive για μένα που χει μεσα passive,tην φοβερή διασκευη του imagine to gimmie κ πολλά,πολλά απιχτα κομμάτια…με διαορά…

Δεν εχω ακουσει Mer De Noms. Το 13th Step ειναι πολυ ομορφος δισκος οπως και οι περισσοτερες διασκευες του Emotive. Το The Noose ειναι απλα ασυλληπτο επος…

Επισης βλεπω οτι ολοι αναφερεστε στον Keenan, ενω τη μουσικη την γραφει κυριως ο Howerdel…

TOOL frontman Maynard James Keenan told The Pulse of Radio last week that he and guitarist Billy Howerdel have been working on some fresh material for A PERFECT CIRCLE, the group they formed in 2000 while Keenan had time off from TOOL, but which has been inactive since 2004. However, Keenan revealed that the band might just post a couple of new songs online instead of doing an entire album. “I doubt if we’ll do any touring or, you know, do a full album,” he said. “We might do some one-off shows here and there if the timing’s right and it seems like a good vibe and a smart thing to do. But most likely we’ll just kind of concentrate on, you know, one or two songs at a time, rather than investing all the time and money and effort into making those plastic discs that no one cares about anymore.”

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=110519

Μακάρι να ακούσουμε κάτι καινούριο. =)
Σωστή η παρατήρηση του Κρισπ.

Θεούληδες! Emotive και από εμένα…

ξερετε που υπαρχει η studio διασκευη του Love song???

Ο Howerdel εφτιαξε νεο συγκροτημα το 2008, τους Ashes Divide και εβγαλε πολυ καλο δισκο (Keep Telling Myself It’s Alright) στο οποιο τραγουδαει κιολας

http://www.rocking.gr/review2184.php --> Οριστε και το review του site.

Οσοι γουσταρετε APC ριξτε εναν ακουσμα και στο “Keep Telling Myself It’s Alright”!

x2, ένα από τα αγαπημένα μου album για τη χρονιά που πέρασε.

:(:(:frowning:

Δεν υπαρχει σε album…Εχει κυκλοφορησει μονο σε bootleg απο συναυλιες…

shit,και ειναι γ@ματη διασκευη…ποοοοοο ζημια που μου καναντε,ειχα να ακουσω κατι μηνες και τωρα εχω λιωσει οτι δισκο τους εχω και δεν μπορω να περιμενω πολυ κανα καινουριο:p:D

Κι απο μενα.Μεγαλη δισκαρα με αυτη τη πολυ ωραια(αν και περιεργη)διασκευη στο What’s going on του τεραστοου Marvin Gaye

Δυστυχως ομως το Imagine του Lennon το σκοτωσαν κατα τη γνωμη μου.Α,θεικο και το Outsider απο το Thirteenth Step