Aθήνα vs. Επαρχία

εμεις στο ηρακλειο οι μεταλαδες ειμαστε μετρημενοι στα δαχτυλα …γενικα στο ηρακλειο παιζει καγκουρια μεγαλη και τρεντιτιδα
σχεδον γνωριζομαστε ολοι οι μεταλαδες μεταξυ μας…αλλα μονο αυτοι που βγαινουν ωστε να γνωριστουν :stuck_out_tongue:
οποτε και εγω αν τυχει και δω στο δρομο κανενα μεταλα που δεν γνωριζω (τυπος μακρυ μαλλι,καμμια μπλουζα συγκροτηματων,αρβυλες κτλ) παντα κοιταω εντονα και θελω να τον γνωρισω… ποτε ομως δεν το κανω…μην με περασει και για τρελη ο ανθρωπος
(εκτος αν εχω πιει και ειμαι σε μαγαζι οποτε μιλαω σε ολο τον κοσμο εκει :P)

Εγω να δεις τι τραβαω που μενω και σε χωριο… Ο μονος μεταλλας ειναι ενας φιλος μου και δεχομαστε ολη την κοινωνικη κριτικη της κλειστης και συντηρητικης κοινωνιας του χωριου… Δεν εχουμε φιλους γτ ολοι μας κοιτανε περιεργα με τις μπλουζες και τις αρβυλες μας, τα μακρια μαλλια μας και τις αλυσιδες. Παλι καλα που υπαρχει καιτο metal και ξεφευγουμε λιγο. Οταν παμε στην πλησιεστερη πολη προσπαθουμε να κανουμε φιλιες με τους εκει ομοιδεατες-metalheads. Αλλα κι εκει ολοι τους ειναι φλωροι κι ο πιο σκληρος ακουει placebo:(… Αν ειναι δυνατον, ουτε απο τους ομοιους μας… Αλλα εγω κι ο φιλος μου παραμενουμε πιστοι στη φλογα του heavy metal στο οποιο εχουμε δωσει ορκο ζωης.
Ειχα στειλει και γραμμα στο metal hammer και αυτοι με καταλαβανε. Με ειχανε βγαλει και γραμμα του μηνα και κερδισα και cd-ακι. Κανε κι εσυ το ιδιο…

Καλα εσυ εισαι απο χωριο αλλα αμα πει οτι ειναι απο το Ηρακλειο που ειναι μεσα στις 5 μεγαλυτερες πολεις της Ελλαδας θα την παρουν με τα ντοματινια…

:cry::cry::cry:

BOND OF BLOOD,BOND OF ΜΑΙΤΑΛ

Xαχαχαχα ο αλλος το πηρε σοβαρα

:lol: :lol: :lol:

Χαχαχαχαχχαχαα, δουλεμα χοντρο :lol:

γιατι γελατε με τον κοσμο που υποφερει??:(:stuck_out_tongue:
εμενα να δεις πως με κοιτανε συνεχεια ολοι,τρωγω κραξιμο απο ολους…και παρολο που ζω στο ηρακλειο ειναι χαλια…ααα ρε αθηνα που εισαι…εκει πρεπει να παω…:roll:

Ήμουν, άρα ισχύει :slight_smile:

ποτέ μην το ξαναπείς αυτό .:slight_smile:

ποτέ μην το ξαναπείς αυτό .

γιατι???

έχω πάει αρκετές φορές στην αθήνα . ποτέ δν την συμπάθησα . ψυχρή πόλη και απρόσωπη . συν το ότι κανείς δν ξέρει να σε καθοδηγήσει κάπως . 5 άτομα ρωτήσαμε για να πάνμε κάπου μια φορά και οι 5 μας είπαν άλλα ντι άλλα . κ έχω να πω κ πολλά άλλα κατά …

είμαι σίγουρος πως οι αθηναίοι τώρα θα αρχίσουν να λένε τις γνωστές ιστορίες για τους βλάχους και τους επαρχιώτες . αλλά πραγματικά δν μ ενδιαφέρει. υπάρχουν κ άλλες όμορφες πόλεις στην ελλάδα , δν χρειάζεται να μαζευτούμε όλοι εκεί . ναι εκεί βρίσκεις τα πάντα , δε λέω , αλλά μήπως τα βρίσκεις επειδή όλοι είναι μαζεμένοι εκεί ;:-k

μια λέξη

ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ

έχω πάει αρκετές φορές στην αθήνα . ποτέ δν την συμπάθησα . ψυχρή πόλη και απρόσωπη . συν το ότι κανείς δν ξέρει να σε καθοδηγήσει κάπως . 5 άτομα ρωτήσαμε για να πάνμε κάπου μια φορά και οι 5 μας είπαν άλλα ντι άλλα . κ έχω να πω κ πολλά άλλα κατά …

είμαι σίγουρος πως οι αθηναίοι τώρα θα αρχίσουν να λένε τις γνωστές ιστορίες για τους βλάχους και τους επαρχιώτες . αλλά πραγματικά δν μ ενδιαφέρει. υπάρχουν κ άλλες όμορφες πόλεις στην ελλάδα , δν χρειάζεται να μαζευτούμε όλοι εκεί . ναι εκεί βρίσκεις τα πάντα , δε λέω , αλλά μήπως τα βρίσκεις επειδή όλοι είναι μαζεμένοι εκεί ;

μια λέξη

ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ

εσυ απο που εισαι αν επιτρεπεται?
οταν εισαι σε μικρη ηλιικια οπως εγω και εχεις τα μυαλα στα καγκελα και σε ενδιαφερει περισσοτερο να περνας καλα τοτε σκεφτεσαι οτι η αθηνα ειναι ‘‘διασκεδαστικη’’ εφοσον σου δινει την δυνατοτητα να επιλεξεις να κανεις και να πας σε μερη που δεν τα βρισκεις σε μικρες πολης.πχ σχεδον καθε βδομαδα γινονται εκει live ,εμεις εδω για να δουμε live παρακαλαμε,και αν γινει δεν υπαρχει υποστηριξη και δεν μαζευει κοσμο

σηκώνει συζήτηση το θέμα . μπορεί να υπάρχει κ θρεντ στο podium . αν όχι θα το φτιάξω κ συνεχίζεται η συζήτηση εκεί .

Φτιαξε κ ενας μοντ ας μεταφερει αυτα τα ποστ εκει…εχω κ εγω μερικες αποψεις πανω σε αυτο το θεμα. Κ σιγουρα οχι μονο εγω…

δες και πες μου

ξεκινάω θρεντ μετά την συζήτηση στο ΣΕ ΕΙΔΑ από 894 και έπειτα . (ας μεταφέρει ένας μοντ τα ποστ)

πείτε τις απόψεις σας πάνω στο θέμα .
που είναι καλύτερα ; όσοι είστε από επαρχία , θα θέλατε να ζείτε στην αθήνα ; (ή το αντίστροφο ; )

δεκτές όλες οι απόψεις …

Επαρχία φορ δε γουήν. Άλλωστε εκεί ζω. Θεσσαλονίκη :slight_smile:

αυτο που λεει ο βακιλλος

λαρισα>>απο οποιαδηποτε πολη της ελλαδας παντως :stuck_out_tongue:

Η Θεσ/νίκη δεν πιάνεται ως “επαρχία”.
Δλδ ένας που ζεί Θεσ/νίκη ζεί με παρόμοιες συνθήκες με κάποιον που ζεί στην Τρίπολη π.χ.;
Καμία σχέση!
Είτε το θέλουν είτε όχι οι Θεσσαλονικείς, η πόλη τους έχει πολύ περισσότερα κοινά δημογραφικά και οικονομικά χαρακτηριστικά με την Αθήνα παρά με οποιαδήποτε άλλη πόλη της Ελλάδας.