Aθήνα vs. Επαρχία

Εγω παντως δεν πιστευω οτι οσοι ζουν στις επαρχιες ειναι βλαχοι και τετοια… αυτα ειναι κομπλεξικα των “πρωτευουσιανων”.:stuck_out_tongue: Ουτε εγω θα την αλλαζα την Αθηνα, οχι μονο για το θεμα επιλογων (που οντως ισχυει) αλλα γιατι πολυ απλα εδω γεννηθηκα, εδω μεγαλωσα και εχω συνηθισει στη βαβουρα και στην κινηση.Απλα τα πραγματα.Και ειναι δυσκολο να συνηθισεις τους ρυθμους μιας αλλης μικροτερης πολης οταν εχεις μαθει διαφορετικα.

Αυτα τα ολιγα.:smiley:

Μπορει η αθηνα να ειναι τσιμεντουπολη και γενικοτερα οχι και οτι το καλυτερο σαν πολη αλλα οι εγκαταστασεις και οι εκδηλωσεις της δεν συγκρινονται…

οπου και να σαι αμα εχεις λεφτα και φιλους εισαι μια χαρα

οπου και να σαι αμα εχεις λεφτα και φιλους εισαι μια χαρα

λεφτα,παρεα,ωραιο μερος…ολα παιζουν

και γκομενα:!:

Αν τα καταφερετε αυτα τα τρια να μου το πειτε γιατι πραγματικα θα χετε καταφερει πολλα! Χωρις πλακα τωρα!

μισά αθήνα μισά επαρχία ! μόνο επίτηδες γίνεται αυτό !:stuck_out_tongue:

Επαρχία με χίλια!Εδώ που είμαι θέλω να μείνω(πάτρα), κοντά στην αθήνα για live, έχει τις ανέσεις μια πόλης αλλά και μπορείς να έχεις και την ησυχία σου όποτε θες.
Αν και τώρα που το σκέφτομαι και η θεσσαλονίκη δν με χαλάει, ούτε η λάρισα…Την Αθήνα μόνο δεν αντέχω με τίποτα, δεν μου αρέσουν οι πολυκατοικίες.

ε οχι ρε φιλε…
και μολις το εγραφα…:!:

ετσι ειναι…
δεν υποφερετε ρε συ η πολυκατοικια…
ακομη και εδω λαρισα δεν μου αρεσουν…
φαντασου σε αθηνα…:?

ρε έχετε συνωμοτήσει να ψηφίζει ο ένας επαρχία κ ο άλλος αθήνα ; πάλι ίσες οι ψήφοι .:stuck_out_tongue:

Ντάξει και η πάτρα έχει πολυκατοικίες…Χώρις πάντως να θέλω να προσβάλλω την πόλη σου, την θεωρώ πανάσχημη…Ασχετά με το αν περνάω πολύ καλά σε αυτήν ως φοιτητής

Όσον αφορά τα λαιβ ισχύει ότι έχει το καλό ότι είναι κοντά στην Αθήνα…Παρ’ όλα αυτά έχει τύχει να χάσω και λαιβ λόγω απόστασης, λεφτών, εξεταστικών

Αν ήμουν Αθήνα δεν θα χανα λαιβ για λαιβ

(θεσσαλονική είναι ομορφιά!)

Όσον αφορά τα λαιβ ισχύει ότι έχει το καλό ότι είναι κοντά στην Αθήνα…Παρ’ όλα αυτά έχει τύχει να χάσω και λαιβ λόγω απόστασης, λεφτών, εξεταστικών

Αν ήμουν Αθήνα δεν θα χανα λαιβ για λαιβ

μαζι σου +5:thumbup::thumbup:

συν ενα νικαει η αθηνα

επαρχια ανετα…αθηνα ουτε στο μηχανογραφικο δεν ειχα βαλει…αν δεν ηταν τα live και οι ομορφιες του στυλ για καφε πλακα-μοναστηρακι ομορφες μερες ανοιξιατικες και βραδακι εξαρχια ουτε που θα παταγα

γενικα συμφωνω με την ατακα που ειχε πεταξει ενας φιλος μου που λεγαμε για το ιδιο θεμα…η αθηνα ειναι η προσωπικη μου πορνη…της ακουμπαω λεφτα,διασκεδαζω και μετα φευγω!!:stuck_out_tongue:

Ντάξει παιδιά τί συζητάμε.? Είναι όπως έχει μάθει ο καθένας…

Αν εσύ είχες ζήσει όλη σου τη ζωή στην Αθήνα τότε προφανώς δεν θα τη θεωρούσες προσωπική σου πόρνη και λογικά θα την προτιμούσες από την επαρχία…

Επαρχια δαγκωτο αρκει φυσικα να βρω και μια αξιολογη δουλεια.

για να δειτε τι εστι επαρχια…μολυς γυρισα αοπ συναυλια…κατεβηκαν οι σουηδοι nightrage…ατομα??? 20

ε καλά, για τέτοια μπάντα και πολλοί ήτανε. :stuck_out_tongue:

Πέρα από πλάκα, το ροκ κοινό της επαρχίας πρέπει να συσπειρωθεί και να στηρίξει ΟΛΕΣ τις προσπάθειες που γίνονται, γιατί αλλιώς δεν.

θυμαμαι πριν 2 χρονια περιπου ειχαν ερ8ει κοζανη οι last hope,studiowaste(the voldera cult πλεον) και eden demise,και ειμασταν 5 ατομα το πολυ.5.Ειναι κριμα δηλαδη να πηγαινουμε μονο στα ‘‘ονοματα’’ και να γραφουμε μικροτερες μπαντες,οι οποιες ειναι το λιγοτερο αξιοπρεπεστατες στο ειδος τους.

και αυτο το λεω γιατι λιγους μηνες πριν αυτο το λαιβ επαιζαν οι κραιστ και εγινε τσι πουτανας,κα8ως ηρθαν παρα πολλοι και απο αλλες πολεις για να τους δουνε.

επαρχία με κλειστά ματια…οχι οτι εχω κατι με την Αθηνά απλα δεν ειμαι για τέτοιο χάος εγω!! καλυτέρα πιο χαλαροί ρυθμοί…εγω ειχα την τύχει να μεγαλώσω σε μέρος με πολυ πράσινο και την θάλασσα στα 10 μετρα ενω εμένα μεσα στην πόλη(καβαλα)…
και εγω μικρός ήθελα να φυγω σαν τρελος δεν την πάλευα καθόλου(και καλα) και τωρα θα γούσταρα να είμαι εκεί και ας μην εχει και πολλά μαγαζιά του στιλ μου!!!

επαρχια ειναι τελεια!!!αλλα στην ηλικια που ειμαι θελω αθηνα και θεσσαλονικη