Aθλητικές εφημερίδες

Είναι ο πρώτος εν ενεργεία σκόρερ μας στα ντέρμπι μαζί με τον Τζιμπούρ νομίζω.

…ότι τους βάζει πάντα γκολ:):!:

Δεν εχω τι να πω πια… να το δει κανα πιτσιρικι στο περιπτερο να ρωταει μπαμπα τι ειναι Καυλωνιτης.

Αλλα να μου πεις ο μπαμπας θα τα χει ηδη βγαλει περα με το τι σημαινει πουτσαρος στη ρωσια οποτε…

Τα τατουάζ ρε μαλάκες :!: :lol:

…τελικά ο Κωστάρας ξέχασε:p :slight_smile: :!:

“Μπουρδέλο” το Τορίνο, “κωλοΆγγλος” ο διαιτητής, “βρωμιάρα” η κυρία, όλα σήμερα στο πρωτοσέλιδο του Γάβρου.

αποκλειεται φιλε…η συγκεκριμενη “εφημεριδα” εχει παντοτε ποιοτικο πρωτοσελιδο…

όσο τα κοκκιναπρασινακιτριναμαυρα ζωα αγοραζουν (και αρα επικροτούν) τι ψάχνετε;

τον εισαγγελέα;;

υπαρχουν πολλες εφημεριδες (που τις τιμαει και μονο που τις λεμε εφημεριδες αλλα anyway) που ειναι γραφικες και φουλ οπαδικες αλλα νομιζω οτι η συγκεκριμενη το τερματιζει μονιμως…

Παλιά ήταν το Φως και η Ηχώ. Οκ…Συνηθισμένοι με το τι γράφανε. Μπορώ να θυμηθώ πολλές (μα πάρα πολλές) αβάντες (ή πολέμους) που έκανε το Φως με έξυπνα πρωτοσέλιδα κλπ κλπ…

Μετά μπήκε ο Πρωταθλητής, που ήταν ακραίο φαινόμενο, σε σχέση με το Φως. Έχω δει μπροστά στα μάτια μου δύο (πανέξυπνους) με φως ο ενας και με πρωταθλητή ο άλλος, να διαφωνούν και τελικά να παίζουν σφαλιάρες έξω από το Καραϊσκάκη. Σκηνές απείρου κάλλους (και κάλου). Εκεί μπαίνει και το Ντέρμπι. Και η ζωή συνεχίζεται. Κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τις πράσινες εφημερίδες λοιπόν.

Αρκούμαστε σε αυτά; Όχι. Κάπου εκεί εμφανίζεται ο Γαύρος και η Πράσινη και ο πόλεμος γίνεται μεγάλος. Η αποχαύνωση εξαπλώνεται, οι στρατιές βρίσκουν λόγο και βήμα. Οι κατευθύνσεις πλέον είναι ξεκάθαρες και ο κόσμος συνεχίζει να αγοράζει. (έχω ακούσει για ξύλο και κυνηγητό μεταξύ των δημοσιογράφων της Πράσινης και του Ντέρμπι στο ΟΑΚΑ. Ουδεμία έκλπηξη) Αλλά στο (λίγο πιο περιορισμένο και λίγο πιο νοήμον) κοινό των πράσινων τρεις εφημερίδες ήταν πολλές. Και έμεινε τελικά μία. Η Τράκινη…

Ο Γαύρος και η Πράσινη πλέον παγίωσαν μία κατάσταση, από την οποία είναι πολύ δύσκολο να ξεφύγουμε. Για μένα αυτά τα δύο πράματα είναι ακριβώς ίδια στα μάτια μου και θέλουν κλείσιμο (και γκρέμισμα και κάψιμο και ανασκολοπισμό και διαμελισμό και…και… και δεν ξέρω γω τι άλλο…)

δε νομιζω να ξεπερνουν τα 2000 φυλλα η καθε μια πλεον, ξερει καποιος τις κυκλοφοριες?

http://www.europenet.gr/summary.asp?catid=31018

Ιδου…

λίγοι σε σχέση με τα παλιά μεγαλεία αλλά και πάλι απογοητευτικό…

…ο Γαύρος είχε ξεκινήσει με 30άρες…πάλι καλά που αυτό δεν συνεχίζεται:):!:

ε οχι και κωλοαγγλος

και εκει που λες κάθε φόρα οτι, οκ, το έχουν τερματίσει…χαχαχαχαχα

http://www.contra.gr/newspapers/sport/protathlitis/prwtathlhths.3353013.html

Το ειδα το πρωι και εκλαιγα απο τα γελια, ποσο παρακμη-καψιμο? #-o :lol2:

…για κλάματα είναι πια:):!:

εγω θεωρω οτι οι εφημεριδες ασκουν μεγαλη επιρροη σε καμμενους οπαδους με αυτα που γραφουν.
Εχω σταματησει χρονια να αγοραζω εφημεριδα ,απλα καμμια φορα κοιταω πρωτοσελιδα οποτε τυχαινει να θελω να μαθω κανα νεο.

…και τι μαθαίνεις???..’‘αυτές οι εφημερίδες αφήνουν μαυρίλα στα χέρια…και κιτρινίλα στο μυαλό’’:):!: