Αντώνης καρπετόπουλος: aντικειμενικός ή λαμόγιο;

το διαβασα κι εγω το παραπανω κειμενο,αλλα περα απο το μπολνταρισμενο,εμενα μου φανηκε λαθος και η τελευταια προταση του.ποσα ειναι τα κακα ματς που εχει κανει η μπαρτσα μακρια απο το καμπ νου τα τελυταια χρονια?με το ζορι μετριουνται στα δαχτυλα των χεριων.

Φαντάζομαι ότι αναφέρεται στους ημιτελικούς με Τσέλσι και Ίντερ.

[B]Άγριος καβγάς έγινε την Παρασκευή οn air στο ραδιόφωνο μεταξύ του Κώστα Γκόντζου και του Αντώνη Καρπετόπουλου, με αφορμή ένα άρθρο του πρώτου. Ακούστε ολόκληρο τον επίμαχο διάλογο![/B]

Την Παρασκευή το πρωί στη συχνότητα του Novasport fm ο δημοσιογράφος Αντώνης Καρπετόπουλος απάντησε στο σχόλιο του διευθυντή της εφημερίδας Derby Κώστα Γκόντζου, στην τελευταία σελίδα της εφημερίδας, όπου μεταξύ άλλων έγραφε για «παπαγαλάκια» στον Παναθηναϊκό και τόνιζε χαρακτηριστικά: «Όποιος άκουσε την απόγνωση του γνωστού δημοσιογράφου Αντώνη Καρπετόπουλου στη χθεσινή μεσημεριανή εκπομπή, κατάλαβε πολλά. Τον έπνιγε το δίκιο τον άνθρωπο και του ξέφυγαν μερικές αθώες. Τα γραφεία Τύπου της MIG και της Marfin δεν υπάρχει περίπτωση να τσιρίξουν έτσι. Οι υπάλληλοι του Ανδρέα Βγενόπουλου λιγότερο πάθος θα επεδείκνυαν. Είχε αρκετή πλάκα να ακούς τέτοιο παθιασμένο παραλήρημα υπεράσπισης? »
Ο Αντώνης Καρπετόπουλος ένιωσε θιγμένος από όσα έγραφε ο Γκόντζος και απάντησε στον αέρα, με αποτέλεσμα να βγει τηλεφωνικά και ο Κώστας Γκόντζος, ο οποίος επίσης συνεργάζεται με τον ραδιοφωνικό σταθμό και να φουντώσει ο καβγάς.

Μέχρι και για τρομοκρατία γίνεται λόγος, με τον Πανούτσο στην μέση να παρεμβαίνει κι αυτός!

Ε καλά έντονη συζήτηση είχαν…σιγά τον άγριο καβγά…:? Μια τύχαια εκπομπή να βάλεις στην τηλεόραση πιο πολύ “καβγά” έχει…

δεν την έχω ακούσει ακόμη

Λογικό, κατά καιρούς παίρνει ακραιφνείς θέσεις υπέρ Βγενόπουλου.

Τον Γκοντζο δεν τον παω αλλα για να ειμαι ειλικρινης με επεισε πιο πολυ απο τον Καρπετ στον συγκεκριμενο καυγα.

Τον πνίγει το δίκιο τον Κάρπετ μετά τα χθεσινά χάλια του Παναθηναϊκού: Ο Τεν Κάτε δεν έπρεπε να φυγει ποτε!

Mandrake αγχώσου :!: :lol:

το πρόβλημα που ο καρπετ γουστάρει τενκατε ποιο ακριβώς είναι ρε φίλοι ? :!:

Κανένα πρόβλημα, απλά προκαλούν γέλιο τα “επιχειρήματά του”.

Το “γραφειο τύπου της ΑΕΚ” που έχετε βάλει στο poll δεν προκύπτει από πουθενά…το “γραφειο τύπου του ντέμη” θα έστεκε πιο καλά!
Κατά τα άλλα πολύ μέτριος σαν δημοσιογράφος , λέει πολλά φίδια και φυσικά όπως και οι περισσότεροι “δημοσιογράφοι” προμοτάρει αυτούς που θέλει για διάφορους λόγους!
Είχα ακούσει πάντως ένα καλό στον Γεωργίου (δεν θυμάμαι αν το είχε πει αυτός ή κάποιος ακροατής)…“στο σχολείο τον βάζανε να παίξει επειδή ήταν αυτός που έφερνε την μπάλα”! :lol:

http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=36372&autid=4
συγκινητικος…:lol:

Παλι ? Μα παλι για τον ΤενΚατε ?

Ε, οχι! Όταν ανοιξα το κειμενο και ειδα τον τιτλο νομιζα πως ηταν τρολια… :lol:

ξέρω οτι δεν θα σας αρέσει, αλλά νομιζω οτι ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. δυστυχώς. όχι για τους φορουμιτες μας (ενδεχομένως) αλλα σίγουρα για την κακούργα κενωνία…

Αναρωτιέμαι τι να σας πω που δεν ξέρετε…

Του Αντώνη Καρπετόπουλου

Ηταν ένα ντέρμπι για το οποίο όποιος αγαπάει το ποδόσφαιρο θα μπορούσε να πει πολλά. Για την κινητικότητα των επιθετικών του Ολυμπιακού, για τη σπουδαία εμφάνιση των τριών κατασυκοφαντημένων χαφ του ΠΑΟ (ειδικά του Ζιλμπέρτο Σίλβα και του Καραγκούνη), για την προσωπικότητα των μονάδων του Φερέιρα, για τις χρυσές αλλαγές του Βαλβέρδε που έφτιαξαν το γκολ του Τζεμπούρ.

Ολες αυτές οι ποδοσφαιρικές συζητήσεις ακυρώνονται από την ίδια την πραγματικότητα του ελληνικού πρωταθλήματός μας. Ενα πρωτάθλημα σαλεμένων τραμπούκων οπαδών αυτές δεν τις επιτρέπει. Τι επιτρέπει; Αναφορές στα τριγύρω. Στις μαγκιές του Μαρινάκη. Στα κατορθώματα αυτών που μπήκαν για να δείρουν τους παίκτες. Στον ξυλοδαρμό του Τρύφωνα. Οποιος ολοκληρώσει την καταγραφή της σαββατιάτικης καφρίλας και θέλει να κάνει και ρεπορτάζ (συμβατό με την πραγματικότητα) πρέπει να ασχοληθεί με το ποια θα είναι η αντίδραση των αντιπάλων των θριαμβευτών πλέον οπαδών του Ολυμπιακού.

Οφείλει να ασχοληθεί με το πότε θα καεί (πάλι) το βουλκανιζατέρ του Καλόπουλου ή με το πότε θα δείρουν παίκτες του Ολυμπιακού οι άλλοι. Και οι εταιρείες στοιχημάτων ας βάλουν στο κουπόνι απόδοση για το πότε θα υπάρξει νεκρός. Αυτή είναι η πραγματικότητά μας: το ποδόσφαιρο, αυτό το όμορφο σπορ τακτικής, δεξιότητας, ομαδικότητας και ταχύτητας εδώ υπάρχει για να το βιάζουν οπαδοί, παράγοντες, δημοσιογράφοι και λοιποί τσαρλατάνοι με την ανοχή της πολιτείας. Από χθες διάφοροι μου στέλνουν mail και με παροτρύνουν να τα πω. Αναρωτιέμαι τι μπορώ να πω που δεν είναι ήδη γνωστό.

Δεν είναι γνωστό ότι στα εκτροφεία βίας, που λέγονται ελληνικά γήπεδα, το φρικτό κοινό νιώθει υπεράνω του νόμου; Δεν είναι γνωστό ότι μία νίκη στο 90’ με οφσάιντ γκολ θεωρείται εδώ ο ονειρεμένος τρόπος επικράτησης; [B][U]Δεν είναι γνωστό ότι η συντριπτική πλειονότητα των οπαδών του Ολυμπιακού (και όχι μόνο…) γουστάρει βία, ξύλο και «πρόεδρο τσαμπουκά»;[/U][/B] Δεν είναι γνωστό ότι οι ντελάληδες και οι κάθε λογής τσάτσοι γνωρίζουν μέρες δόξας αυτοαποκαλούμενοι δημοσιογράφοι ή παράγοντες;

Δεν είναι γνωστό ότι ο Καλόπουλος, που πέρυσι έδωσε το πέναλτι του Νίνη στη Νέα Σμύρνη, φέτος παίζει Ολυμπιακό; Δεν είναι γνωστό ότι τον Μαρινάκη τον ψήφισαν πρόεδρο της Λίγκας 14 ΠΑΕ (μόνο ο Αρης ψήφισε κατά); Δεν είναι γνωστό ότι κάθε ντέρμπι είναι η ευκαιρία για τον εκάστοτε ηγεμόνα να δείξει ότι ξεκίνησε η εποχή του -πόσω μάλλον όταν καιρό τώρα αλωνίζει ανενόχλητος; Τι να σας πω που δεν ξέρετε; Ξεκίνησε, λοιπόν, η εποχή του Μαρινάκη που πήρε το πρώτο. Σκοπός του είναι να ξεπεράσει τον Κόκκαλη. Σήμερα χαίρεται τον θρίαμβό του. Οχι του Ολυμπιακού, αλλά τον δικό του θρίαμβο. Ο Ολυμπιακός, βαριά άρρωστος από τον οπαδισμό, νεκρός από αξίες, καιρό τώρα ψυχορραγεί κερδίζοντας τίτλους?

Ενδεχομένως! :lol2:

αυτό το άρθρο έπρεπε να εχει τίτλο “έτσι όπως φυσάει ο άνεμος , έτσι πάω και εγώ” :?

Πάντως για να λέμε τον Μπέο παραγκάρχη κ τον μαρινάκη παραγκόσκυλο, περιμένω από κάρπετ να βγει και να πει όοοοοολα αυτά που υποτίθεται πως ξέρει.

προβλέπω όμως επικό κοκοκό…

από την άλλη οι φίλοι γαύροι μου λένε ότι θέλει να καταστρέψει τον γαύρο. ε μεγαλύτερη ευκαιρία δεν νομίζω ότι θα έχει

η συνέχεια επί της εφημερίδος…

Με τον Γκαγκάτση και τον Κόκκαλη (και τον Φερνάντο Σάντος) είχε θέμα, γι’ αυτό έχει κόψει με παρασκήνιο τα τελευταία 2 χρόνια.