Αντώνης καρπετόπουλος: aντικειμενικός ή λαμόγιο;

όντως, πολύ επικίνδυνο το σβήσιμο των φώτων, μπορεί να στραμπούλαγε κάνας παίχτης τον αστράγαλό του.

Από που συμπέρανες πως δεν κατάλαβα την απάντηση; :-k Δεν είπα πως μπερδεύεις τις χρονιές. Είπα πως κάνεις κωλοτούμπα και από εκεί που μιλάς για ομαδάρα του 2003για να δικαιολογήσεις τα της Ριζούπολης επικαλείσαι ξαφνικά την ομάδα του 2002. Ναι, το 2002 είχατε τους ίδιους παίκτες με το το 2003. Στο 4-3 όμως βρεθήκατε να διεκδικείτε τον τίτλο με μια σαφώς κατώτερη ΑΕΚ και νικήσατε. Έτσι απλά. Μια χρονιά αργότερα που η ΑΕΚ ήταν πολύ πιο βελτιωμένη σας νικησε κατά κράτος και όταν βρεθήκατε να διεκδικείτε τον τίτλο με μια ισοδύναμή σας έπρεπε να γίνουν τα αίσχη της Ριζούπολης (και ας λες εσυ τα δικά σου ότι όλα ήταν κομπλέ, ξέρουμε πολύ καλά τι έχει γίνει και προσωπικά έχω μιλήσει και με άτομα που ήταν εκεί και μεταξύ μας δεν είσαι και η πιο αξιόπιστη πηγή).

Τωρα μην με κάνεις να ψάξω βίντεο για το 1-2 ώστε να σου αποδείξω ότι εκείνο το ματς βάση εικόνας έπρεπε να τελειώσει με 1-10. Όλα αυτά τα προβλήματα που αναφέρεις έπαιξαν ρόλο στο να χάσει η ΑΕΚ το πρωτάθλημα αλλά έπαιξε επίσης ρόλο το ότι ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός σπρώχνονταν από την αρχή της σεζόν για να παίξουν τελικό στην Ριζούπολη. Βέβαια με την κλάση που είχε τότε η ΑΕΚ (ξέρεις μωρέ… κάτι 2-2 μέσα στην Μαδρίτη την στιγμή που οι παγκόσμιοι παικταράδες του Ολυμπιακού έχαναν με 3-0 από την Μακάμπι, ναι αυτή που έτρωγε μετά τεσσάρες από την ΑΕΚ) θα μπορούσε ακόμα και έτσι να το πάρει το πρωτάθλημα οπότε ναι, ουσιαστικά το πρωτάθλημα το έχασε λόγω εσωτερικών προβλημάτων αλλά αυτό είναι κάτι που λέω επειδή η κλάση της ήταν πολύ ανώτερη από αυτή των “αιωνίων”.

Αμφισβητώ την ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ κλαση αυτών των παικτών και τα αποτελέσματα του Ολυμπιακού στην Ευρώπη (τριάρες από Μακάμπι, Λιλ, Μολντε και άλλους πικραμένους) εκτίθουν εσένα. Για τα δεδομένα της Ελλάδας προφανώς και ήταν παίκτες κλάσης αλλά έλεος… μην κάνουμε και παγκόσμιους παίκτες αυτούς που έτρωγαν την μία ευρωσφαλιάρα πίσω από την άλλη. Και παγκόσμιοι παίκτες και ευρωσφαλιάρες; Κάτι δεν κολλάει.

1.22 A ρε Πατσα :frowning:
Τι παιχταρας ηταν αυτος ρε…

μεγαλη νικη του ολυμπιακου αλλα και μεγαλη κουνελια του ελευθεροπουλου…!

επισης θεος ο καρεμπε που έδειχνε που να περσει το φαουλ του ζετεμπεργκ…

Ναι, αλλά ήταν και τη χρονιά για την οποία μιλάει ο manson. Ο Ολυμπιακός τότε είχε 11άδα που θα μπορούσε να κάνει πολλά, αλλά έγιναν πολλά και χοντρά λάθη. Μιλάμε για μια χρονιά που ο Ολυμπιακός άλλαξε 4 προπονητές (Λεμονής, Κόλλιας, Κάτανετς, Προτάσοφ) και είχε πολλά σκαμπανεβάσματα απόδοσης και προβλημάτων στα αποδυτήρια. Στην Ευρώπη εκ των πραγμάτων δε μπορούσε να κάνει πολλά με αυτή την άμυνα όπως τον έστησε ο Λεμονής και ο Κόλλιας (και ο Προτάσοφ την επομένη). Τον θεωρώ λίγο άδικο στην κρίση του για τους παίκτες.

Μια χαρά ήταν και το υλικό της ΑΕΚ (Ίβιτς, Τσάρτας, Γεωργάτος, Ζαγοράκης, Κασάπης, Καψής, Κατσουράνης), αλλά ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος τους ήταν τραγικός. Στο 2ο γύρο που ο Ντέμης τραυματίστηκε και σταμάτησε να τα πρήζει στους υπόλοιπους, τότε έπαιξαν μπαλάρα και έκαναν μόνο νίκες και μπράβο τους. Ήταν η αγαπημένη μου χρονιά του Ντούσαν στην ΑΕΚ. Η χρονιά που έκανε τους κολλημένους να λένε “Ντούσαν προδότη, κράτα την ΑΕΚ πρώτη”

μιουλ πάντως στο θέμα “στηρίζω τις καφρίες κ όταν με κράζουν τηρώ κ αποστάσεις” είσαι πιο πολιτικώς ορθός από εμένα, τον κάρβου κ τον γιώργο αυτιά μαζί

δλδ οκ ωραία η πλάκα, αλλά όλοι έχουμε μάτια κ βλεπουμε τι διαβάζουμε. ωραίο είναι στο τέλος κάθε ποστ να προσθέτεις κ ένα “αλλά αυτά δεν πρέπει να γίνονται”, αλλά μην κοροϊδευομαστε. πες μου ότι την μέρα της ριζούπολης έκλαψες για την κατάντια του ελληνικού ποδοσφαίρου, αλλά μετά σκούπισες τα δάκρυα με την αφίσα της υπερομάδας του θρύλου γιατι θυμήθηκες το κλασικό μότο του μέσου γαυροκάφρου “είχαμε καλύτερη ομάδα, άρα ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ δικαιολογούνται” κ εγώ θα είμαι καλυμμένος…

όλοι γράφουμε διάφορα εδώ, αλλά να μην κοροϊδευόμαστε κ μεταξύ μας κ όλας. ιδιαίτερα αυτοί που γράφουν κ διαβάζουν τα τοπικ καιρό

με κάθε καλή διάθεση, αλλά οκ ρε συ, έχεις πει τόσες φορές οτι εισαι τρελαμένος γαύρος κ άρρωστος με την ομάδα κ περήφανος. άντε κ το κατανοώ (που δεν το κατανοώ, όπως κάθε άρρωστο αλλά οκ). αλλά μην μας το γυρίζεις μετά αλά ζαμπούνης, “να κερδίσει το ποδόφαιρο κτλ”

πεθαίνουν παιδιά στην αφρική (είχα καιρό να το γράψω αλλά είναι κ επικαιρο λόγω μουντιαλ)

στα καθ 'ημάς ευτυχώς θα αρχίσει το μουντιαλκ θα μονιάσουμε πάλι

Λολ στα βίντεο με λεβερκούζεν, πάλι καλά που αυτοί οι παίχτες είχαν λίγο πιο διαφορετικά νεφρά από το γκαλέτι και λίγο πιο διαφορετική καρδιά από τον ντάρκο.

εμένα μπορεί να μου πει ένας τι είχε γίνει στα “αίσχη της ριζούπολης”; Ειλικρινά ρωτάω, γιατί με τα όσα έχω ακούσει, δεν είχε γίνει κάτι πρωτόγνωρο για τα ελληνικά ματς. Ούτε καν το “ταβάνι” καφρίλας δεν ήταν με βάση όσα θυμάμαι εγώ.

αν μιλας για τους παικτες της λεβερκουζεν,την αμεσως προηγουμενη χρονια ειχανε χασει στον τελικο του τσαμπιονς λιγκ 2-1,απο την καλυτερη ρεαλ της τελευταιας δεκαετιας:wink:

Οι οπαδοί του Ολυμπιακού είχαν βρεθεί στα αποδυτήρια του Παναθηναϊκού λίγο πριν το παιχνίδι και τα πολιορκούσαν κανονικά. Οι παίκτες είχαν κλειστεί μέσα στα αποδυτήρια σε πανικόβλητη κατάσταση με τους Κόλκα-Μικάελσεν μάλιστα να λένε “δεν βγαίνουμε να παίξουμε”. Αν εξαιρεθούν οι Λυμπερόπουλος και Κωνσταντίνου που δεν μάσησαν και βγήκαν με κάτι σκαμνιά στα χέρια και έπαιξαν ξύλο, όλοι οι υπόλοιποι παίκτες του βάζελου είχαν κλάσει πάνω τους.

επίσης αυτά δεν ήταν τίποτα μπροστά στα δερβενάκια, όπου αλληλοσφαχτήκαμε με τους τούρκους. τότε μάλιστα λένε πως πάνω στην αναταραχή, παίκτες του παναθηναϊκού κάνανε πέσιμο σε αυτούς του ολυμπιακού και κάποιοι έχασαν ένα μάτι, ένα πόδι, ένα χέρι κ κάποιοι άλλοι, ακόμα χειρότερα, τον χρόνο τους

έκτοτε ότι γίνεται στα γήπεδα δεν είναι τπτ μπροστά στα αίσχη των δερβενακίων. κ λίγα τους κάνανε στη ριζούπολη. έπρεπε να είχαν πυροβολήσει 2-3 στο κεφάλι, στο κέντρο του γηπέδου

αλλά ούτε εγώ τα θυμάμαι καλά. κανείς βλέπω δεν θυμάται τπτ. σαν τον χριστόδουλο στην χούντα.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΥΓ: μόνο στην πλάκα μπορούμε να το ρίξουμε

Για μένα το λες;

το λέω για όλους

κανείς δεν θυμάται τπτ. ο γαύρος δεν θυμάται την ριζούπολη, ο αεκτζής το πέστε κάτω και ο βάζελος το πέσιμο στον αθανασιάδη (? - έτσι τον έλεγαν ? επί φιλιππίδη)

επίσης υπάρχει κ η λογική του συμψηφισμού : στα πέτρινα χρόνια μας βάραγαν τόσο, οπότε στα χρόνια του κόκκαλη τους βαράμε εμείς τόσο Χ 2 και τώρα στα χρόνια του πατέρα θα μας βαράνε αυτοί τόσο Χ 3 και στα χρόνια του τίγρη (κ καλά…) θα μας βαράνε οι παράλλοι για παρατόσο Χ 4 κ ο κ

προτιμώ μια τίμια δήλωση από τον καθένα του στυλ “ήταν μια μαυρη μέρα για το ποδόσφαιρο κ την ομάδα μου” - όπως πχ ήταν για την ΑΕΚ το πέσιμο στους παίκτες πριν την εποχή ντέμη (που όπως γράφει κ ο μιουλ ήταν μεθοδευμένο, εγώ δεν το πιστεύω, αλλά σίγουρα έγινε) παρά το “οι άλλοι παρατότε είχαν κάνει χειρότερα”

για την ριζούπολη κράζει τόσος κόσμος. όλο κ κάτι θα έγινε. λεώ εγώ. με το φτωχό μου μυαλό

Κανείς δε δικαιολόγησε επεισόδια. Αμφισβήτηση στην κρίση πως η ήττα του ΠΑΟ οφείλεται στα επεισόδια υπάρχει και αυτό γιατί υπάρχουν διαφορετικές απόψεις γύρω από το μέγεθος των επεισοδίων. Δεν έχουμε ανεγκέφαλους χούλιγκαν (πολλούς) στο φόρουμ. Μη μας βάζεις σε αυτό το τσουβάλι.

Η διαιτητική κουβέντα είναι άλλη κουβέντα από τα επεισόδια. Και σιγά το έγκλημα του “πέστε κάτω”. Ήδη κάτω ήταν τότε η ΑΕΚ :stuck_out_tongue:

Για τη Ριζούπολη, αφού δεν ξέρω τι ακριβώς παίχτηκε, ό,τι και να γράψω ανακρίβεια θα’ναι.

Για το πέσιμο στον Ευθυμιάδη ως οπαδός του Παναθηναϊκού τι να πω, ντροπής πράγματα. Αν και το πέναλτι, για μένα, δεν έπρεπε να το δώσει. Γενικά η διαιτησία του στο τελευταίο εικοσάλεπτο νομίζω ήταν τραγική. Αλλά τα έκτροπα μετά τη λήξη τα καταδικάζω σίγουρα.

To “πέστε κάτω” προφανώς και ήταν μεθοδευμένο και πολύ σωστά με βάση τα όσα γίνονταν στο γήπεδο. Karvou τι εννοείς “ήταν κάτω ήδη η ΑΕΚ”; Το παιχνίδι ήταν το 1-1 την στιγμή που “έπεσαν κάτω”.

Eίχε πάρει την κατηφόρα εννοούσα, αλλά περισσότερο για να πειράξω ΑΕΚτζήδες το είπα. Ούτε που θυμάμαι ποια χρονιά έγινε.

λέμε και καμμια μαλακία να περάσει η ώρα φάση. στηρίζω.

:stuck_out_tongue: