AC/DC News and Rumors

Kai giati ayto?? :lol:

Xε χε δεν ξέρω λεπτομέρειες για τον λόγο του καυγά δυστυχώς!!!

Σαν σήμερα πριν από 27 χρόνια χάθηκε ο μέγιστος ανεπανάληπτος αμίμητος BON SCOTT

Ρε παιδια βρηκα μια συνεντευξη των αδερφων young ,μπορει να ειναι και απο το family jewels δεν ξερω,
αλλα πως γερασαν τοσο πολυ μου φαινεται απιστευτο,ειδικα ο angus μεχρι και μαλλια του ειχαν πεσει,
ηξερα οτι ειχαν περασει τα χρονια αλλα δεν πιστευα οτι ο angus ηταν 52 χρονων.Ε ρε πως περνανε τα χρονια,εδω θα μου πειτε ο ΑΧL πατησε τα 45…#-o

Δυστυχώς περνάνε τα χρόνια. Εδώ περνάνε για μας. Όταν ξεκίνησα να ακούω AC/DC ήμουν 12 και τώρα είμαι 29 :slight_smile: Φαντάσου!!! Το 1990 νόμιζα ότι το Back in Black ήταν αρχαίος δίσκος (10 χρονών) και τώρα το Razors Edge είναι 17!!! Σκέψου ότι ο Angus είναι ο νεότερος των AC/DC. Αν ζούσε ο Bon Scott θα ήταν 60!!!

Τους τελευταίους μήνες υπήρχε ησυχία πράγμα που μου έδινε ελπίδες ότι μπορεί να έχουν μπει στο studio. Δυστυχώς σήμερα κατέρευσαν αφού αποκαλήφθηκε ότι ο Cliff Williams δουλεύει για ένα album ενός γκρούπ της Florida (τόπος διαμονής του Williams και του Brian Johnson).

http://www.fox4florida.com/NewsArticle/tabid/1149/xmid/9652/Default.aspx

re paidia kserete ti simainei ac/dc???

AC/DC simainei ALTERNATING CURRENT/ DIRECT CURENT diladi ennalasomeno synexes (revma).

πολλοι λενε οτι σημαινει Anti Christ Death to Christ :lol: :lol: :lol: :lol:

Όχι ακριβώς έτσι, αλλά έτσι: Ancient Current/Ditterent Current

ορίστε;;;;

Anti Christ Devil’s Child!!! :lol: :lol: :lol:

telika ti isxuei???

Γιατι δεν ρωτανε τους ιδιους να μας πουνε?Ε δεν νομιζω να μην ξερουν και αυτοι τι σημαινει AC/DC!
Στο site τους δεν λεει τπτ?

Kαλά ρε παιδιά πλάκα κάνετε; Οι προηγούμενοι κάνουν χαβαλέ με το όνομα. Φυσικά το όνομα είναι Alternating Current Direct Current. Δείτε καμμια ηλεκτρική συσκευή τι γράφει από πίσω. Η αδερφή του Angus και του Μalcolm είχε την ιδέα για το όνομα όταν είδε την ένδειξη στο πίσω μέρος της ηλεκτρικής της σκούπας και θεώρησε ότι ταίριαζε με τον ήχο του συγκροτήματος.

αμα δεν ηταν κι’αυτη…αυτη δεν ηταν που προτεινε στον Angus να εμφανιζεται με τη σχολικη του στολη?

AC= Analog Converter : λαμβάνει ψηφιακό σήμα και το μετατρέπει σε αναλογικό

DC= Digital Converter : ακριβώς το αντίθετο, λαμβάνει αναλογικό σήμα και το κάνει ψηφιακό

Τουλάχιστον στα ηλεκτρολογικά αυτός είναι ο ακριβής ορισμός τους. :wink:

(πάω να βάλω το “Back in Black” τώρα… με πείσατε!!!)

Πέρα από την πλάκα κι εγώ έτσι όπως το λέει ο crabsody το ξέρω.

Ρε φίλε karvou πλάκα μας κάνεις; Θα πάω να σκίσω τα διπλώματα. Είμαι και Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

και τα δυο σωστα ειναι…στην προκειμενη περιπτωση νομιζω πως εχει δικιο ο crabsody