AC/DC News and Rumors

Τι μαλακιες ειναι αυτες ρε angus,μπουρδελο εγινε το μαγαζι,να βγαλουν λεει δισκο με τον Axl Rose και να πανε μια τελευταια περιοδεια προς τιμην του αδικοχαμενου Malcolm,οποιος ειναι οπαδος των AC/DC απο τον πιο απλο μεχρι τον πιο φανατικο,δεν νομιζω οτι θα τον ενδιεφερε μια τετοια προοπτικη.

1 Like

Ναι ρε εννοείται τελείωσε ξεφτίλα πλέον

1 Like
  1. Την φήμη την έβγαλε κάποιος που δεν έχει σχέση με την μπάντα. Άρα είναι τελείως άκυρο να τους κράζετε
  2. Προσωπικά προτιμώ έναν κόσμο που υπάρχουν οι AC/DC και κάνουν συναυλίες έστω και με αυτόν τον τρόπο.
    Επίσης τους έχω δει 7 φορές και η καλύτερη από όλες ήταν η τελευταία με τον Axl και χωρίς τον Malcolm. Έπαιξαν 23 κομμάτια με μερικά που δεν πίστευα ότι θα ακούσω live όπως live wire, rock n roll damnation , if you want blood, riff raff!!! Mε τρομερό ήχο και εξαιρετικό Axl. Στα τραγούδια του Bon ηταν καλύτερος και του Brian. Αυτή είναι η αλήθεια. Για μένα ΜΑΚΑΡΙ να συνεχίσουν.
5 Likes

Στα καλά δηλαδή :sunglasses:.

Οχι αυτη ειναι η δικια σου αληθεια ,προτιμω να διαλυσουν η βσκ να το ονομασει Angus and Friends και να περιοδευσει εννοειται πως αμα τυχον βγαλουν δισκο θα τον ακουσω αλλα μεχρι εκει δεν ταιριαζει ο Axl απο την πρωτη στιγμη που αντικατεστησε τον Brian ,οι ac dc ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες αλλα να υπαρχει και καποιο οριο σε ολα τα πραγματα μην το ξεφτιλιζουν αλλο

1 Like

Σωστά δικιά μου άποψη είναι ότι ο Axl ακούγεται καλύτερα στα τραγούδια του Bon.
Πάντως το ρεζουμέ είναι ότι οι ζωντανοί αποφασίζουν. Για μένα ευτυχώς δεν διέλυσαν όταν πέθανε ο Bon ( και τότε τους λέγανε ιερόσυλους) καλώς δεν διέλυσαν όταν “κουφάθηκε” ο Brian και καλώς θα συνεχισουν (αν συνεχισουν) τώρα. Εγώ ξέρω ότι αν βγουν σε περιοδεία θα τρέξω και κατά πάσα πιθανότητα θα περάσω πάρα πολύ καλά. Αν είναι φιάσκο η συναυλία τότε θα βγω να κράξω και εγώ. Τότε θα έχει νόημα να κράξει κάποιος για αρπαχτή.

Υ.Γ: Προσωπικά μου άρεσε και ο τελευταιος δισκος τους που ουσιαστικά δεν συμμετείχε ο Malcolm.

3 Likes

Πως ακριβως να διαλυσουν οταν ο Angus ηταν 25 χρονων και ακομα δεν ειχαν βγαλει το καλυτερο τους δισκου .Αποψη μου οταν εφυγε ο Brian επρεπε να σταματησουν για αυτο ειπα να υπαρχουν καποια ορια. Ο Angus αποφασιζει στην τελικη οποτε οτι και να πουμε εμεις κλαιν

Y.Γ. Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι φιασκο οι συναλιες μπορει να μην γουσταρα που ο ηταν ο Axl αλλα ειχαν πολυ δυνατα lives λογικο ειναι AC/DC εισαι…

Υ.Γ 2, Το Rock or Bust ειχε μερικα καλα κομματια αλλα σε γενικες γραμμες ηταν καπως βαρετο για εμενα.

1 Like

“…και μολις ειχαν βγαλει τους δυο καλυτερους δισκους τους” εννοεις.

2 Likes

οχι οπως το λεω δεν ειχαν βγαλει τον καλυτερο τους δισκο ακομα

1 Like

Προσωπικά επειδή έχω δει τους AC/DC με τον Axl πέρασα πάρα πολύ καλά! Ο Axl έκανε πραγματικά καλή δουλειά και μπράβο του! Σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι ήταν καλύτερος απο τον Bon ή τον Brian! Τώρα αν ο Angus θέλει να συνεχίσει, δικαίωμα του! Όποιος δεν γουστάρει, απλά δεν πάει να τους δει!

Φυσικά και δεν θα πάω να τους δω για εμένα έχουν τελειώσει δεν είναι Ac/dc αυτό

2 Likes

Σεβαστή η άποψή σου φίλε. Απλά για μένα είναι λάθος να μην πηγαίνεις κάπου όχι γιατί δεν πιστεύεις ότι θα είναι γαμώ αλλά γιατί δεν σου αρέσει το όνομα ή γιατί παλιότερα ενδεχομένως να ήταν πιο γαμώ ή γιατί το θεωρείς ιεροσυλία.

Υ.Γ: Δεν ξέρω αν θα συνεχίσει ή όχι ο Angus τους AC/DC αλλά παρακαλάω να το κάνει. Οι AC/DC για μένα είναι μια αγάπη. Η αγάπη σου θέλεις να μην πεθάνει ποτέ. Και ας έχει άσπρα μαλλιά, καμπούρα ή έχει χάσει πόδια και χέρια…

Πάντως τώρα υπάρχει και η εναλλακτική να εμφανιστούν με τα ολογράμματα των Bon Scott και Malcolm Young. Γιατί όχι; Για πάντα “ζωντανοί”, για πάντα νέοι και ακμαίοι!

2 Likes

Μπορεί ακόμα να μας φαίνεται ως κάτι νέο και (προφανώς) γελοίο, αλλά φοβάμαι ότι θα γίνει μία νέα πραγματικότητα. Αν πετύχει και το πείραμα της Wendy Dio, ακόμα χειρότερα.

Το θέμα είναι ότι σε μαζικές συναυλίες ο περισσότερος κόσμος που πάει είναι “τουρίστες”. Το θυμάμαι και στο live των AC/DC στην Ελλάδα πριν μερικά χρόνια. Είχαν πάει να δουν τον τύπο με τη σχολική στολή. Σε αυτό το κοινό εύκολα πουλάς και λίγο ολόγραμμα, γιατί θα εντυπωσιαστεί με την τεχνολογία.

Τον Malcolm Young αποκλείεται να τον κάνουν (δεν ήταν “τουριστικός”) κι ο Bon Scott είναι πια πολύ παλιός και ίσως ξεχασμένος. Αλλά το βλέπω να ξεκινάει μαζικά με τίποτα Elvis, Beatles, Hendrix και να συνεχίζει με Ozzy κλπ (όταν μας αφήσει - να είναι καλά ο άνθρωπος).

1 Like

Τι Μπιτλς ρε, οι μισοι ειναι ζωντανοι και δε νομιζω οτι θελουν να κανουν τετοια πραγματα.

OK, ίσως ατυχές το παράδειγμα αλλά ήταν αργά χτες και έγραφα ότι μου κατέβαινε :grinning:

Ναι, δεν μπορώ να φανταστώ τον Lennon από τη μία και τον Harrison από την άλλη να “παίζουν” με τους 2 ζωντανούς. Το point μου ήταν ότι αυτό που γράφει ο Ian παραπάνω δεν απέχει πολύ από μία πραγματικότητα στο κοντινό μέλλον.

Πάντα υπάρχει το επόμενο βήμα. Είδαμε reunion Thin Lizzy κάποτε, οι Lynyrd Skynyrd παίζουν ακόμα ενώ στη σύνθεση υπάρχει μόνο ένας από τα 70s (εντάξει, αυτοί το λήγουν όπου νάναι), είδαμε Queen χωρίς τον Freddie Mercury, Dio χωρίς τον Dio, θα δούμε AC/DC χωρίς Johnson/Malcolm/Williams/Rudd (όσο και να γουστάρω τον Axl) και πάει λέγοντας.

Πάντα μπορείς να τραβήξεις περισσότερο το σκοινί και να κάνεις πράγματα που κανείς δε θα φανταζόταν 10-20 χρόνια πριν.

3 Likes

Εδώ βλέπουμε Maiden μόνο με τον Harris :stuck_out_tongue:

5 Likes

Καλη η εξυπναδα. τοσο καλη που δεν καταλαβαινω τι θελει να πει ο ποιητης. Ασ μασ εξηγησει λοιπον το ζορικο ατομακι που εβαλε καρδουλα.Παντελοο τι θελει να πει ο ποιητης? η παλι χαρηκες που καποιος κατι υπονοησε κατι για τους Maiden χωρις να καταλαβαινεις καν?

Κοίτα αν όντως γουστάρεις Maiden θα το είχες καταλάβει το αστειάκι, αλλά μάλλον δεν θα ξέρεις ότι ο Harris είναι το μοναδικό original μέλος των Maiden από την αρχή της καριέρας τους. Διευκρινίζω λοιπόν ότι οι Maiden υπάρχουν από το 1975 και όχι από το 1980 που κυκλοφόρησε ο πρώτος δίσκος τους. Αντιλαβού;
Τώρα όμως δεν είναι αστειάκι…μου το χάλασες

2 Likes

Ρε μην αρπάζεσαι με το παραμικρό! Πλάκα κάνει ο @shadowking69, ήταν ξεκάθαρο αυτό που εννοούσε.

Οι περισσότεροι εδώ μέσα γουστάρουν Maiden, ακόμα κι ο Παντελής :stuck_out_tongue:

4 Likes