AC/DC News and Rumors

Πάντως είμαστε τυχεροί που τους είδαμε στην Αθήνα με τη σύνθεση του Back In Black κοντά 30 χρόνια μετά την κυκλοφορία του.

5 Likes

Στις 2-3 τοπ συναυλίες που έχω δει, ίσως και η καλύτερη, θυμάμαι είχα δακρύσει στο τέλος

6 Likes

I c. I guess den to xa psa3ei toso ektetamena to sun8etiko komati(se interviews pou xo dei/viavasei ana ta xronia auto legane). oso gia to allo pou anafereis sure he don’t give a damn gia tin apopsi mas kai 8a kanei o an8ropos oti 8eorei pos einai sosto gia keinon. oso re man gia Axl ta xo akouse/diavasei kai go alla den exo dei oute 1 video(oxi apo kakia apla re man 8eoro pos 8a mou to xalasei epeidi malon den 8a maresei [to 3ero oti isos to vlepo ligo prokatilimena eno den 8a prepe]). gia to rock or bust emena den mou arese alla 8eoro pos isos prepei na tou 3anadoso kapoies prospa8ies sto melon(who knows borei na ala3o apopsi).

Εφοσον ο Angus θέλει να συνεχίσει με το Axl είναι οκ απλά όπως έχω ξανάπει έχουν τελειώσει οι Ac dc, δισκογραφίκα εδώ και 10 χρόνια, σίγουρα άμα βγει δίσκος θα τον ακούσω αλλά δεν με ενθουσιάζει πλέον

Δεν θα το έβρισκα και τόσο κακό να έβγαζε προσωπικό δίσκο αντί για AC/DC

Εγώ το προτιμώ αλλά ας κάνει ό,τι καταλαβαίνει

2 Likes

Δεν μάσησε τα λόγια του ο κιθαρίστας των Def Leppard, Phil Collen, αναφορικά με τη φήμη που θέλει τον Angus Young να ετοιμάζει ένα νέο studio album με τους AC/DC έχοντας τον Axl Rose πίσω από το μικρόφωνο. Πιο συγκεκριμένα ο Collen είπε τα εξής: "Είμαι φανατικός οπαδός των AC/DC αλλά το συγκρότημα δεν ίναι πια ίδιο…ο Malcolm πέθανε, ο Brian απολύθηκε, ο Cliff αποσύρθηκε, ο Phil συνελήφθη και απολύθηκε…έτσι έχει μείνει μόνο ένα original μέλος. Ίσως να το ονομάσει καλύτερα “A, With Axl Rose”. Έχει χαθεί η ομορφιά του όλου θέματος…είναι κάτι σαν karaoke. Ουσιαστικά, έχει χαθεί η ακεραιότητα"!
http://rockpages.gr/el/nea/item/8374-exei-xathei-i-akeraiotita

Αυτο που λενε οι περισσοτεροι και καταλαβαινουν,μονο brand name και μπιζνα απο εδω και περα.:expressionless:

1 Like

O δικός τους Μalcolm πέθανε πριν από τριάντα χρόνια…

Καταλαβαινω αυτο που λες οτι “ένας κόσμος με AC/DC έστω και σε αυτή την μορφή είναι καλύτερος από έναν κόσμο χωρίς”, ειχα πει την ιδια ατακα οταν ανακοινωσαν οτι θα κανουν αποχαιρετιστηρια περιοδεια οι Slayer. Αλλα ειναι πολυ διαφορετικες οι περιπτωσεις, εδω ειχαμε θανατους, αποχωρησεις μελων, διωξιμο τραγουδιστη με πολυ κακο τροπο… Νομιζω το username μου δειχνει σε ολους ποσο λατρευω τον Angus και τους AC/DC αλλα δυστυχως μου φαινεται οτι εχει αρχισει και χανει την μπαλα ο Angus πλεον… :frowning_face:

Ελπίζω πως οχι

Στο μπάσο ποιος θα είναι?

αχα!

Μακάρι να είναι και ο Cliffαρος.

Μακάρι να έχουμε δίσκο γιατί το τελευταίο καλό τον έβγαλαν πριν 20 και χρόνια!!

Το Black Ice είναι δισκάρα πάντως

Μετριο δεν τρελαθηκα

Εκει που οποτε διαβαζα νεα για τους AC/DC με επιανε θλιψη, αυτα ειναι επιτελους καποια πραγματικα καλα νεα… Μακαρι να ειναι και ο Cliff στο μπασο.

Νομίζω έτσι έχουν αφήσει να εννοηθεί.

Και εγω αυτο καταλαβα.

Black Ice > Book of Souls = :sleeping:

Tο πρόβλημα με τον Brian Johnson αποκαταστάθηκε; Δηλαδή το ενδεχόμενο να ηχογραφήσει το δίσκο στο στούντιο αλλά να μην μπορεί να ακολουθήσει στις συναυλίες λόγω υπερβολικών decibel δεν παίζει; Λέω εγώ τώρα…

Είσαι κατανοητός εδώ και καιρό

Σορυ αν υπάρχει λόγος που αναφέρεται στο τοπικ των acdc το BoS αλλά μοιάζει τρομερά οφτοπικ με μια πρόχειρη ματιά και το έχουμε εμπεδώσει ο τι δεν σου αρευ