Ac/dc

Εγώ λέω να ξαναβγάλουν πολλούσς πολλούς δίσκους, γιατί δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν μπουρούχα και κάθε κυκλοφορία τους θα είναι ιδανικό φινάλε.:smiley:

Βack in Black.

Θεικο αλμπουμ.

Μετα απο 1μισο χρονο, ενα ποστ!
Παρ’τε: http://www.youtube.com/watch?v=U2KM-_zpCno
Koρυφαιο!:wink:

Aκομα ενα,:stuck_out_tongue:

Αλήθεια είχα φτιάξει εγώ τέτοιο topic; Ειλικρινά ούτε καν το θυμάμαι… :smiley:

…και σοβαρά, πήγα και στις πρώτες σελίδες και πάλι δεν το θυμάμαι… :lol:

Ας βάλουμε και κάτι διαφορετικό… Mark Evans:

Γιαααακ!:? :lol:

Πολλες επιλογες εχει η δημοσκοπηση…:lol: #-o

Το ξέρω… Μπορείς είτε να ψηφίσεις Bon Scott ή… να ψηφίσεις Bon Scott! Απλά και αντικειμενικά! :wink:

Κάποια κοτσάνα είχα κάνει λογικά τότε που το’φτιαχνα… Ούτε που θυμάμαι (όπως προανέφερα) :smiley:

PS. Προς το έχουμε σαφές προβάδισμα του Bon Scott που έχει συγκεντρώσει 22 ψήφους. Κάτι μου λέει πως οι ανταγωνιστές θ’αργήσουν να τον φτάσουν… :stuck_out_tongue:

Πως δεν εχω ποσταρει εγω ακομα εδω…???

Σπαμ ποστ ετσι για να δω το βελακι…

υπαρχει αλλο τοπικ για τους ac\dc??

αν οχι

να ποσταρω εδω οτι το dvd απο το λαιβ στο donnington γαμει!!!

και επισης γαμαει το dvd plug me in

το πηρε ενας φιλος μου

ειχε μεσα αφισα
πασα

acdc σε τοπ οφ δε ποπς
λαιβ απο 75 σε σχολεια μεχρι το 2000 φευγα

μεγαλη μπαντα
αντε του χρονου μπας και…

Δεν είναι παράξενο… Σκέψου πως εγώ είχα ξεχάσει ότι είχα ανοίξει το topic… :stuck_out_tongue:

Ε, ρε και να χε πει ο Scott to Hell’s Bells

Δεν νομιζω οτι θα του ταιριαζε…:stuck_out_tongue: Απο την αλλη προτιμω καποια κομματια επι scott να τα ακουω με τη φωνη του brian,οπως το if you want blood.Oμως καποια αλλα κομματια πιστευω οτι ο brian δεν τα λεει το ιδιο καλα οσο ο scott,oπως το high voltage,η το let there be rock.

E,ρε και να χε πει ο Scott το thunderstruck…#-o :?

continued…

  1. Flick Of the Switch Mάλλον πολύ χαμηλά το έβαλα το δίσκο γιατί είναι τρελή δισκάρα αλλά τέσπα. Ο Μalcolm είχε φρικάρει εκείνο τον καιρό από τις ατελείωτες (για τα δεδομένα των AC/DC) των ηχογραφήσεων του For Those About to Rock. Έτσι αποφάσισαν να διώξουν τον Lange και να κάνουν μόνοι τους την παραγωγή. Έτσι επέστρεψαν στα πολύ βασικά!!! Είναι ίσως ο πιο ωμός ηχητικά δίσκος των AC/DC. Κάθε riff είναι φυσικά τρομερό απλά ίσως λείπει το μεγάλο hit. Ξεχωρίζω τα Guns For Hire,Flick Of the Switch, This House is on Fire, Bedlam in Belgium, Nervous Shakedown kαι το αγαπημένο μου Badlands

  2. Black Ice Δεν είμαι πάντως σίγουρος ακόμα αν είναι καλύτερο από το Ballbreaker. Πάντως πιο πάνω δεν πάει με τίποτα

  3. Ballbreaker Βασικά ήταν ο πρώτος studio δίσκος των ΑC/DC που περίμενα για να βγει. Ακόμα θυμάμαι πως έτρεχα στο δισκάδικο όταν άκουσα ότι κυκλοφόρησε. Αυτός ο δίσκος ήταν μια επιστροφή στο ήχο των 70s. Περιέχει τα τρομερά Ballbreaker, The Furor καi τα πολύ καλά Ηard as A Rock, Boogie Man, Burnin Alive, Hail Caesar. Τα υπόλοιπα από καλά (Cover you in Oil, Whiskey on the Rocks) μέχρι μέτρια (Τhe Honey Roll, Love Bomb)

Αυτό. :respect:

[SIZE=“7”]YES I’M BACK IN BLACK[/SIZE]

Powerage! Και μετα Highway to hell

The Razor’s Edge…

dirty deeds απο μένα

Όντως το Flick Of The Switch το έχεις βάλει πολύ χαμηλά…Είναι απίστευτη δισκάρα,απλά όπως είπες δεν έχει το hit που είχε σχεδόν κάθε δίσκος AC/DC.Εμένα πάντως είναι από τους αγαπημένους μου

Η σειρά πάντως για εμένα πάει ως εξής

1)Back In Black(συναισθηματικοί λόγοι:p)
2) Powerage,Dirty Deeds,Highway To hell,Ballbreaker,Fly On the wall,Flick Of The Switch,High Voltage,Stiff Upper Lip,For Those About To Rock
3)Razors Edge…Για εμένα ο πιο αδύναμος δίσκος των θεών.Δεν ξέρω αλλά εκτός από τα 4 πρώτα και κάποιες φωτεινές εξαιρέσεις τα υπόλοιπα δεν μου κάνουνε ιδιαίτερη εντύπωση…Δίχως να είναι κακός δίσκος(πως γίνεται άλλωστε?) είναι όμως ένα βήμα πιο κάτω από τους άλλους για εμένα.

Οπότε όλοι οι δίσκοι είναι ισάξιοι με το razors edge να είναι λιιιιιιιιγο πιο κάτω…Άντε να δούμε που θα πάει το Black Ice:p

Πάντως crab δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου άρεσε τόσο πολύ το ballbraker…Έχει απίστευτους ύμνους όπως το ομώνυμο,το The Furor,Cover You In Oil,Βurning Alive,Hail Ceasar,Hard As A rock,Boogie Man.Με λίγα λόγια όλος ο δίσκος έχει τραγουδάρες πλυν των Wiskey On The Rocks,Caught with your pants down(αν και είναι κομματάρα) το Honey Roll(το αρχικό riff παρόλα αυτά τα σπάει…) και το χειρότερο όλων που ούτε εμένα μου αρέσει Love Bomb…