AC Milan

…πολύ καλή κίνηση, απ’την Μίλαν…και τον Τέβες:):!:

Πολυ καλη κινηση οντως. Ο Τεβες εχει πολλα να δωσει ακομα και στη σιτυ ο ανταγωνισμος παραειναι μεγαλος. Επισης παιζει να ταιριαξει και με τον Τελη και να κανουν δυνατο δισυμο. Και αμα μεινει κ ο Ελ Σαραουι θα τα κανουν ολα πουτανα.

Ενα σοβαρο αριστερο μπακ κι εναν σεντερ μπακ επιπεδου και ειμαστε καλοι. Στα χαφ εχουμε παρει απο Γεναρη Σαποναρα(τρεκουαρτίστα! οπως τους λενε στην Ιταλια). Θυμιζει Κακα στο στυλ. Σε αξια δεν ξερω, δεν τον εχω δει. Και μαλλον εχουμε κλεισει και Αντρεα Πολι απο Σαμπντορια! :slight_smile:

Σκεψου οτι ακόμα μας ανήκουν ποσα αριστερα μπακ… Taiwo, Antonini, Didac… θυμήσου τον Emmanuelson… βάλε και τον Mesbah μεσα… σχεδόν όλοι ακλαυτοι… Εχει κατάρα αυτη η θέση… φετος την εβγαλε ο Constant που είναι μέσος… Παντα θέμα είχαμε απο κει… παλιότερα την θέση είχαν βγαλει ο Jankulovski και ο Serginho… που και αυτοί υπηρεσιακοί ήτανε…

Τωρα σίγουρα χρειαζόμαστε έναν τεράστιο Αμυντικο όντως και μάλλον κανα δύο για τα φτερά

Ναι, μετα τον Παολο το χαος! Παντως ο Ταϊβο με εψηνε εμενα αλλα τα εσπασε με τον Αλλεγκρι(ετσι ειχα διαβασει). Καπου πηρε το ματι μου οτι σκεφτονται τον Ματιε της Βαλενθια.

Οταν λες για φτερα, εννοεις στην επιθεση; Αν ναι, δεν προκειται να γινει, γιατι εχουν δηλωσει οτι απο του χρονου θα γυρισουμε στο 4-3-1-2! Και γι’αυτο θα κανουν προταση για τον Ντιαμαντι της Μπολονια προσφεροντας και εμψυχα ανταλλαγματα(Αντονινι, Τζακαρντο…).

και το -1- ποιος θα είναι ο Μοντολιβο;;;
δεν τους φτανει μπροστα Τεβες και Τελης;;; παμε και για αλλο στρικερ;; Θα φυγει ο Ελ μαλλον ε… κριμα…

Για το -1- εχουν τον Σαποναρα(αγορασμενος απο Γεναρη και τον ειχαν δανεικο,δεν θυμαμαι που.Ασκολι???) και ψαχνονται για ακομη εναν(ανεφερα Ντιαμαντι). Αν παρουν τα λεφτα που θελουν για Ελ Σαραουι θα τον δωσουν(κριμα,οντως) και ψαχνουν και εναν ακομα επιθετικο, γιατι ο Νιανγκ παει μαλλον για δανεισμο, ο Αμπαλινιο παει Σαντος και ο Πατσινι ειναι τραυματιας και μπορει να αργησει να επανελθει. Αυτα τουλαχιστον γραφονται δεξια κι αριστερα.

Αν μεινει ο Ελ Σαραουι θα κανουν παπαδες με τον Τεβες παντως. Θα ειναι δυσκολο για καθε αμυνα να τους αντιμετωπισει. Πολυ δυνατο διδυμο.

Διαβασα χθες οτι η Μονακι προτιθεται να κανει προταση 60 μυρια για Μποατενγκ-Ελ Σαραουι! Ειναι πολλα τα λεφτα…

και για τους 2 μαζι δε μου φαινονται αρκετα.

εγω δε θα τους εδινα, ειναι κ οι 2 παρα πολυ καλοι παικτες με μελλον.

Το να πουλησεις παικτη ο οποιος εχει κανει μιση καλη χρονια με 40 μυρια, ε αυτο λεγεται ευκαιρια!Επισης το να παρεις 20 για εναν παικτη που εκανε κακη χρονια, το ιδιο. Το θεμα δεν ειναι αν θα φυγουν, αλλα αν θα χρησιμοποιηθουν τα λεφτα για να καλυφθουν τα κενα με αναλογα καλους παικτες(που μπορει να κοστιζουν λιγοτερο)!

Η ομαδα οπως εδειξε και περισυ που απλως της εφτασε να κερδισει την Μπαρτσα (ισα για να
πει οτι το εκανε) θελει πολυ δουλεια και αρκετους παιχτες ακομα.
Για την κουπα στην Ιταλια.Τωρα για Ευρωπη δυσκολα θα πηγαινει ημιτελικα/τελικο συνεχεια
με τις κινησεις που κανουν.

κανα παίχτη θα πάρουμε… τι θα γίνει…
…φευγουν και Boateng και Nocerino;;;;

Ο Μποατενγκ εφυγε (Σαλκε), ο Ματρι ηρθε. Και κατι ακουγεται για Κακα. Παρτε ενα σεντερ μπακ γαμω την τρελα!

Πραγματικά… δεν μας εκανε ο Παπασταθοπουλος… και φέτος πηραμε σεντερμπάκια… τον Silvestre και τον Zaccardo??? …Δεν βγαίνει νόημα…

και απο εξτρεμ, για αλλαγές σε El Shaarawy k Robinho δεν νομίζω οτι υπάρχει τιποτα…

Οκ, τα μαθατε οτι ο Κακα επεστρεψε για 2 χρονια. Επισης πηρε το ματι μου για ανταλλαγη με Ναπολι Τζακαρντο-Καναβαρο! Αλλα δεν το εχω επιβεβαιωσει!

Ναι παίζει σαν ιδέα… αλλα μου φαίνεται λιγο δυσκολο… ο Καναβαρο ειναι βασικούρα στην Ναπολι… εμας βεβαια δεν θα μας χαλαγε καθόλου κατι τετοιο…

επιτελους επεστρεψε ο κακα :slight_smile:

γελαω

Ξεφτιλιζόμαστε… με κάτι τέτοια…
Πρεπει σιγά σιγά να φευγει και ο Μπερλουσκόνι και ο Γκαλιάνι… και όποιος…