Accept 13-2-2011 Athens - Gagarin 205

Χαχα, και γω!!:smiley: Ολο το δισκο ε! Εψαχνα και καλα να παρκαρω για να παιξει κανα κομματακι παραπανω! :stuck_out_tongue:

…και καθε Κυριακη θα εχουμε γιορτη ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ!!:metal:

Σετλιστ από 5 Φεβρουαρίου στη Βαρσοβία.

[SPOILER]#

  1. Teutonic Terror
  2. Bucket Full of Hate
  3. Starlight
  4. Love Child
  5. Breaker
  6. New World Comin’
  7. Restless and Wild
  8. Son of a Bitch
  9. Slaves to Metal
    10.Metal Heart
    11.Neon Nights
    12.Bulletproof
    13.Losers and Winners
    14.Aiming High
    15.Princess of the Dawn
    16.Up to the Limit
    17.Burning
    Encore:
    18.Fast as a Shark
    19.Pandemic
    20.Balls to the Wall [/SPOILER]

Αυτό που μ’αρέσει σε αυτή την περιοδία είναι ότι από συναυλία σε συναυλία δεν φοβόνται να κάνουν 1, 2 και 3 αλλαγές στο σετλιστ, τιμώντας έτσι και άλλα κομμάτια, παλιά ή νέα. Αν μη τι άλλο, αυτό δείχνει ότι έχουν αυτοπεποίθηση με το Mark και βέβαια σεβασμό στους φανς και στην ιστορία τους, καλύπτοντας μεγάλο μέρος της δισκογραφίας τους.

Άντε να περάσουν οι ρημάδες οι μέρες! :metal:

οι Accept ειναι μπανταρα και αν δεν εβρισκαν τον Mark δεν θα συνεχιζαν…και αυτο ειναι το ωραιο γιατι εχουν αυτογνωσια…ηξεραν περα απο το οτι ο Udo δεν ηθελε να ειναι μερος της μπαντας πια,οτι πλεον η χημεια μεταξυ τους δεν ειναι τοσο καλη πλεον και πως θα πρεπει να το διαλυσουν,αλλα βρηκαν τον Mark που ηταν ενας απο τους λιγους που κανουν στην μπαντα!

κάθε set list έχει και την δικιά του ομορφιά…

πλησιάζουν οι ημέρες…

5 και η σημερινή. Ούτε φαντάροι να ήμασταν.

χαχα οντως :stuck_out_tongue: μου φαινεται οτι το εχουμε παρακανει λιγο αλλα δεν γαμιεται?ACCEPΤ!

Όλοι σαν 15χρονα κάνουμε και αυτό είναι το ωραίο. Πόσο καιρό είχαμε να νιώσουμε έτσι;

Χαχαχα, οκ παιδιά, εγώ 34 ετών είμαι. Ζήτω τα 15 χρονα!!! :stuck_out_tongue:

εγώ θα φέρω και το Πι μου μαζί…:stuck_out_tongue:

ω ρε θα γίνει της κακομοίρας…

Tοπο στα νιατα λεμε ρεεεε! :stuck_out_tongue:

Ειμαι στην τσιτα κυριολεκτικα. Θα ειναι μεγαλη συναυλια…

Σταματήστε να ποστάρετε σέτλιστ. ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. Είμαστε έτοιμοι και αρκούντως κ@υλωμένοι - μην έχουμε ατυχήματα. :stuck_out_tongue:

living for tonite και τα μυαλά στα κάγκελα :stuck_out_tongue:

3 και απόψε…

set list Hamburg

1.Teutonic Terror
2.Bucket Full Of Hate
3.Starlight
4.Love Child
5.Breaker
6.New World Comin’
7.Restless And Wild
8.Son Of A Bitch
9.Monsterman
10.Metal Heart
11.Neon Nights
12.Bulletproof
13.Losers And Winners
14.Aiming High
15.Princess Of The Dawn
16.Up To The Limit
17.Burning
Encore:
18.Fast As A Shark
19.Pandemic
20.Balls To The Wall

Oκ, μια απορια. Ισως να ακουστει χαζο. Αλλα στο Son Of A Bitch τι ακριβως λεει στο ρεφρεν? Γιατι ΟΣΟ και να το εχω ακουσει “Son Of A Bitch” δεν λεει. Επισης καπου λεει "Cock suckin’ motherfucker I was right " αλλα το Cock suckin’ motherfucker επισης ακουγεται καπως παραξενα.

Any clues?

Οκ, το setlist είναι εγγύηση για μια καλή βραδιά. Και μ αρέσει που με τις ψιλοαλλαγές που κάνουν θα έχουμε και το στοιχείο της έκπληξης στην Αθήνα.
Μην ξεχνάμε βεβαίως και τους Innerwish που θα ανοίξουν τη βραδιά, μια από τις καλύτερες ελληνικές μπάντες. Αξίζουν το headbanging και το χειροκρότημά μας.

Τώρα αν πω ότι κέρδισα στο διαγωνισμό για το meet n greet με τους Germans θα με βρίσετε??? :stuck_out_tongue:

Θα πω εντυπώσεις από Δευτέρα.

Αυριο δεν ληγει ο διαγωνισμος? :-s

Υ.Σ. Επισης καποιος ας δει λιγο πιο πανω την απορια μου γιατι θα σκασω :stuck_out_tongue:

Νομίζω λέει son of a bitch, kiss my ass, son of a bitch, you asshole ή κάτι τέτοιο.

Ρε ναι, αυτο πρεπει να λεει. Αλλα οταν ειναι να πει το “Son Of A Bitch” (αυτες τις 4 λεξουλες) ειμαι σιγουρος πως λεει κατι αλλο.

Son of a bitch ακούω και γω…

Λες να υπάρχει κρυφό μήνυμα???