Accept (θεοί)

Μα, γίνεται να μην έχει γράψει κανείς για τους Accept;;; ΕΛΕΟΣ!!!8O

Accept λεγονται η θεοι?:-k :lol:

Aπο τις καλύτερες και πιο επιδραστικες που εβγαλε ποτε η Γερμανική σκηνή…Εδω τα ατομα επαιξαν thrash πριν το thrash (Fast a shark)…Πιστευω το highlight τους είναι το Metal Heart (album)…Απλά ενα μεγαλο Respect…(και η εμφανιση τους στο Rockwave το 2005 ηταν απλά ισοπεδωτική…)

Δεν μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι καποιο ειναι το αγαπημενο μου αλμπουμ . Πραγματικα αδυνατο . Οτι εχουν κανει το καραγουσταρω οπως και τη προσωπικα αλμπουμ του Udo . Απλα ενα μεγαλο respect .

τους σιχαινομαι. εξαπανεκαθεν. δεν ξερω γιατι.

Οι Accept (θεοι) ειναι διαφορετικοι απο τους Accept (θνητους)?

Υπαρχουν Accept (θνητοι) ? Καποιο λαθος θα κανεις . Βαλε κανα breaker , princess of the dawn και σεβασου τους θεους .:smiley:

ΟΚ, αντικειμενικά είναι μεγάλο συγκρότημα, και ίσως, μαζί με τους Priest, συγκρότημα-αρχέτυπο του ατόφιου μέταλ ήχου των '80ς. Αλλά ποτέ δεν ήμουν φαν, και αυτός ο UDO βρε παιδί μου, αν ήταν κάποιος θεός του Ολύμπου, μάλλον πρέπει να ήταν ο Ήφαιστος…

Αρα, αν δεν υπαρχουν Accept θνητοι, η παρενθεση στον τιτλο ειναι πλεονασμος… :wink:

Thanks, για τις υποδειξεις, θα τα τσεκαρω… :thumbup:

Καλα κανεις και τον λες θεο του Ολύμπου . :wink: Εβγαλε και γαμω τους δισκους φετος το Mastercutor που αποτελει και μια απο τις καλυτερες κυκλοφοριες του 2007 . Εχει ηχο που θυμιζει painkiller με απιστευτες συνθεσεις .Εξεπλαγην οταν τον ακουσα . Οσοι γουσταρουν Priest γουσταρουν και Accept (αυτα τα 2 πανε μαζι) και η μουσικη τους εχει πολλες ομοιοτητες .

Ό,τι και να λέμε για τους Accept είναι λίγο. Πόρωση! Το Fast as a shark ήταν από τα τραγούδια που διαμόρφωσαν ένα ολόκληρο παρακλάδι του metal.

Neon Nights, Princess Of The Dawn, Breaker, Balls To The Wall, Metal Heart, Living For Tonight, Aiming High και η λίστα με τις κομματάρες συνεχίζεται!

Ο UDO είναι μεγάλη μορφή και οι solo δουλειές του στέκονται όλες αρκετά καλά. Ατόφιο heavy metal που ίσως είναι λίγο δύσκολο να “πιάσει” κάποιος που έρχεται σήμερα σε επαφή με τον σκληρό ήχο.

:respect:

Ναι, ACCEPT θεοι !!!

Mια χαρά ήταν. Πέραν απο τις κλασσικές κυκλοφορίες τους, γουστάρω πολύ το Objection Overruled. Δισκάρα.

Πες τα παληκαρι μου!!:stuck_out_tongue:
Κλασσικο παραδειγμα υποτιμημενου δισκου…

Ήταν από τα πρώτα συγκροτήματα που άκουσα και κίνησαν το ενδιαφέρον μου. Ο δίσκος τους Restless And Wild είναι από τους αγαπημένους μου με κομμάταρες όπως Neon Nights, Restless and Wild, Fast as a Shark και (φυσικά) Princess of the dawn. Η εμφάνιση τους στο Rw 05 ήταν πράγματι πολύ καλή!

απ’τα αγαπημενα μου συγκροτηματα. το αγαπημενο μου απο Γερμανια. πιστευω οτι εκτος του οτι παιζαν heavy metal με ολη τη σημασια της λεξης, ηταν απ’τους πρωτους που ανοιξαν μονοπατια για thrash/power metal. προσωπικα πιστευω πως αν δεν ηταν αυτοι και οι Motorhead το thrash δεν θα ηταν ετσι οπως ειναι. ελπιζω σ’ενα reunion(ξανα) γιατι δεν τους εχω δει ποτε live:( :frowning:

Kλασικ συγκρότημα των 80’s με πολλους φοβερούς δίσκους γενικής αποδοχής αλλα και κάποιους αρκετά υποτιμημένους (Russisan Roullette, το οποίο είναι το πρώτο που αγόρασα απο αυτούς). Αγαπημένο κομμάτι απο αυτά που δεν αναφέρθηκαν τα Son of a bitch, Midnight mover και I’m a rebel. Τεράστια μορφή ο Udo τι να λέμε τώρα…

me 2!!! Πολυ καλος δισκος μακαρι ολα τα Reunion albums να ηταν ετσι.

Προτιμω τους πριστ

Και γω προτιμω πριστ . Εχεις ακουσει accept ? Αν σου αρεσουν οι πριστ δεν μπορει οι ακσεπτ να σε αφινουν αδιαφορο . Ιδικα με δισκαρες σαν το breaker .

Mε μια λεξη ΘΕΟΙ…ο ορiσμος του Γερμανικου Priest Metal με αξεπεραστες δισκαρες και κομματαρες…για εμενα αγαπημενο τους αλμπουμ το μοναδικο Balls to the Wall…και να μην ξεχναμε και τις δουλειες του UDO με πρωτη και καλυτερη το αριστουργηματικα πωρωτικο TIMEBOMB…καλα μιλαμε ειναι μια φοβερη δουλεια,αληθινα heavy με κιθαρες ξυραφια ,επιρροης Painkiller και πωρωτικες συνθεσεις…ακομα και οι μπαλαντες που εγραψαν ηταν φοβερες…ειδικα το λυπητερο και νοσταλγικο Winterdreams…εχω μεγαλωσει με αυτο το συγκροτημα ,θυμώμενος τα γυμνασιακα μου καλοκαιρια στη Λευκαδα…την πρωτη φορα που τους ακουσα ηταν καπου το 1987 ,οταν η αδερφη μου ειχε μια κασσεττα με το Fast as a Shark και ειχα παθει πλακα με το ποσο γρηγορα επαιζαν και μελωδικα…στο γυμνασιο τους ανακαλυψα ο ιδιος μεσα απο τις κλασσικες TDK και Maxell κασσεττες της εποχης…και περασα ανεπαναληπτες στιγμες πωρωσης μαζι τους…ειδικα οταν ημουν και ερωτευμενος…χεχε:p :stuck_out_tongue:
Προτεινομενoι δισκοι:Breaker,Restless and Wild,BALLS TO THE WALL,Metal Heart
UDO:Timebomb,Animal House

Hail to the Gods of Teutonic Classic Metal…

υγ=τα πρωτα 5 τραγουδια του russian roullete δερνουν αλυπητα!!ειδικα το aiming high και το tv war!!