Μachine Head

εχουν ανακοινωσει συναυλιες αλλα δεν εχουν ανακοινωσει ποιος θα ειναι ο μπασιστας.
Βασικα δεν πιστευω να γυρισει ο Adam. :frowning:

Ουτε εγω το πιστευω, αλλα το ελπιζω. Εκτος αν η επιστροφη του κανει κακο στην ιδια την μπαντα.

Σχετικά με το θέμα του μπασίστα έχουν βγάλει ανακοίνωση για audition για προσωρινό για το Mayhem:
http://www.machinehead1.com/board_posts/machine-head-to-start-bass-auditions

Δε ξέρω αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργη η φάση:-k

τι γινεται με αυτους?

ακουγεται τιποτα για νεο δισκο?

εβλεπα κατι βιντεο απο λαιβ τους στο youtube,ο Flynn εχει πραγματικο χαρισμα να παιζει παπαδες στη κιθαρα και να τραγουδαει ταυτοχρονα…απιστευτος ο τυπος

Που να τον δεις και απο κοντα σε live… :vibrate:

και ο νεος μπασσιστας ονομαζετε Jared MacEachern
(μεσα απο 400 ατομα που ειδανε 8O )

Ελα παμε για νεο αλμπουμ τωρα!!!

Άντε να δούμε τι θα δούμε. Έχω περιέργεια για το πως θα είναι το νέο άλμπουμ, πως θα διαδεχθεί τα Blackening & Unto The Locust, και το κατά πόσο ρόλο ο νέος μπασίστας θα επηρεάσει την όλη μπάντα και τον ήχο της…

Μακαρι να δεσει με την μπαντα ο τυπος, αλλα δεν ξερω αν μπορει να αντικαταστησει τον υπαρχηγο Adam Duce. 21 χρονια ηταν παντα εκει στα αριστερα του Flynn στην σκηνη.

Νέο διακογραφικό συμβόλαιο έχουν οι Machine Head, καθώς υπέγραψαν με την Nuclear Blast Entertainment, το τμήμα της Nuclear Blast Records που διεθύνει ο πρώην συνεργάτης της μπάντας στην Roadrunner, Monte Conner.

αρχισανε τα οργανα [-X

Δεν ξέρω ούτε με ενδιαφέρει αν έχει δίκιο ο τύπος ή όχι αλλά πως γίνεται πάντα όλοι να “θυμούνται” ότι αδικήθηκαν, δεν πληρώνονταν όπως πρέπει κλπ όταν τους απολύουν δεν μπορώ να το καταλάβω!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Πω πω ξεκατινιάσματα. Ξεφτιλίζονται χωρίς λόγο ρε πούστη μου

Ξεφτιλιζονται και γι’αυτο και για τις σαχλες δηλωσεις για τους Avenged Sevenfold.
Σοβαρα συγκροτηματα δεν κραζουν αλλους με τετοιον τροπο,ειδικα οταν ηταν κι οι ιδιοι “θυματα” στο παρελθον

Γίνονται slayer σιγα σιγα …

Μόνο σε εμένα ακούγονται υπερβολικά τα περί ξεκατινιάσματος, Slayer κλπ;
ΟΚ έφυγε ο Duce, έκανε και μία αγωγή, συμπεριέλαβε και “δικηγορίστικες” κατηγορίες (αυτό περί φήμης εννοώ) και πάμε παρακάτω…

Ούτε οι πρώτοι είναι , ούτε οι τελευταίοι που έδιωξαν μέλος τους. Απλά πλέον οι μπάντες είναι επιχειρήσεις και τέτοιες αγωγές τις συναντάμε συχνότερα.

Slayer γίνονται επειδή βγαίνουν και κράζουν άλλες μπάντες , επειδή βγάζουν ανακοινώσεις για αποχώρηση κάποιου ιδρυτικού μέλους και εκείνο απαντάει με μηνύσεις και διάψευση των λόγων αποχώρησης …

Ο Flynn καλώς ή κακώς (καλώς για μένα) μοιράζεται τις σκέψεις του πολύ τακτικά, σχεδόν εβδομαδιαία.
Όχι μέσω συνεντεύξεων αποκλειστικά, κυρίως μέσω των Journals του.
Άρα είναι και περισσότερο “εκτεθειμένος” (με την κυριολεκτική και όχι την αρνητική έννοια).
Εκεί έχει μιλήσει καλά για δεκάδες μπάντες, αλλά οι περισσότεροι κράτησαν το προφανές που έγραψε για το “Sad But two” κλπ. Βασικά αν τον παρακολουθεί κανείς θα δει πως απλά γράφει τις σκέψεις του. Από πολιτική μέχρι comix και ταινίες. Και νομίζω πως ΟΛΟΙ όταν κυκλοφόρησε το Hail to the King, την ίδια σκέψη έκαναν.

…αυτό ακριβώς…απ΄την ώρα που αυτά τα συγκροτήματα γιγαντόνωνται, μπαίνουν στη μέση οικονομικά, εγωισμοί, και φτάνουν σαυτό το σημείο:):!:

Συμβαινουν αυτα, δεν ειναι η πρωτη, ουτε η τελευταια φορα. Απλα σε καποιους απο εμας που ειμαστε ρομαντικοι αυτα μας ξενερωνουν. Τις μπαντες τις εχω στο μυαλο μου σαν μια κολλητη παρεα που παιζουν μαζι μουσικη και γουσταρουν. Αλλα δυστυχως δεν ειναι παντα ετσι, ειναι επιχειρησεις και στις επιχειρησεις αγωγες κτλ ειναι καθημερινοτητα.