Μachine Head

Πραγματικά ένα απ’τα μεγάλα σύγχρονα heavy groups…

Μνημεία όπως Burn My Eyes, Through the Ashes of Empires και το φετινό Blackening (δισκάρα!) δείχνουν την τεράστια αξία τους, παρ’ότι κι αυτοί πέρασαν απ’την φάση του Nu… ευτυχώς δεν παίζουν ακόμα nu…

Μακάρι να συνεχίσουν έτσι…

κατι βρωμες ακουγονται για λαιβ τους εδω την ανοιξη!!!και με σαπορτ καποιους lamb of god!!!ωχ ωχ ωχ!!
και πριν βιαστειτε να απαντησετε σκεφτειτε οτι τους ειδαμε εδω με σαπορτ god forbid και caliban!!!

LET FREEDOM RING WITH A SHOTGUN BLAST ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Ελπίζω οι φήμες να λένε λάθος…:stuck_out_tongue:
Γιατί άμα είναι κοντά στις εξετάσεις τότε υπάρχουν φήμες και για αυτοκτονία μέλους του Rocking :stuck_out_tongue:

Πάντως η αλήθεια είναι ότι μάλλον το album πάει για καλύτερό της χρονιάς αν και κρατάω μια επιφύλαξη γιατί ποτέ δεν ξέρεις…

Κορυφαία μπάντα,η οποία είχε την ατυχία να μην εκτιμιθούν οι καλύτεροι της δίσκοι όσο έπρεπε(The burning red).Το αγαπημένο μου κομμάτι είναι το I’m your god now,απλά συγκλονιστικό.Ελπίζω να ξαναέρθουνε γα live,τους είχα χάσει τη τελευταία φορά.

όχι πάλι τα ίδια:lol: #-o η καλύτερη τους φάση ήταν,αν και δεν παίζανε ακριβώς σε αυτό το στύλ,είχανε όμως επιρρόες.

[-o< [-o< :yahoo: :yahoo:

λεγε μου τετοια…Τα κοκκαλα μας θα αφησουμε

εμενα με εκανε φαν ο davidian ε :stuck_out_tongue:
δεν εχω ακουσει πολλα βεβαια, αλλα αξιζει να το ψαξω μαρεσαν. ειδικα το davidian ειναι απο τα πιο πορωτικα τραγουδια που εχω ακουσει! αντε και σε κανενα ροκγουεηβ :expressionless:

Εχμμμ…Λοιπον

Πολυ απλα ακουσα to The Blackening και επαθα πλακα.θα θελα να ψαξω περισσοτερο για αυτη την πολυ αξιολογη μεχρι στιγμης μπαντα.Ακουω προτασεις…

Πρωτα “Burn My Eyes”, μετα “The More Things Change…”, κι επειτα “Through the Ashes of Empires”.

Το Burn My Eyes εχει το κλασσικο τους χιτακι (Davidian) αλλα και πολλα αλλα επη. Είναι το εντυπωσιακο ντεμπουτο. Το “The More Things Change” ειναι ο δευτερος δισκος / πολυ καλη συνεχεια. Το “Through The Ashes…” ειναι το προηγουμενο του The Blackening και γενικα επισης τα σπαει ομορφα.

Τωρα για το ποιο θα σου αρεσει πιο πολυ απο δαυτα ειναι θεμα γουστου. Εχουν καμποσες διαφορες στο υφος. Παντως και τα τρια θεωρουνται καλά / top.

Καλυτερα παντως να μην ασχοληθεις ακομα με τα “The Burning Red” και “Supercharger”. Ειδικα το δευτερο ειναι καπως μετριο. Το Burning Red εχει αρκετες κομματαρες αλλα δε λεει να το ακουσεις ακομα.

edit: Τσεκαρε εδω:

Machine Head - Davidian

Machine Head - Imperium

Βασικά,το The burning red είναι δισκάρα,απλά είναι σε διαφωρετικό ύφος απο αυτό που περιμέναν οι περισσότεροι και για αυτό ξενερώσανε πολλοί.Ατό δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι κορυφαίο(κατά τη γνώμη μου το καλυτερό τους) και αξίζει να το τσεκάρει κανείς,έστω για έχει μια γνώμη…

Λοιπόν.

[SIZE=“6”]The More Things Change[/SIZE]
[SIZE=“5”]Burn My Eyes / The Blackening[/SIZE]
[SIZE=“4”]Through The Ashes Of Empires[/SIZE]

[SIZE=“3”]The Burning Red[/SIZE]

[SIZE=“1”]Supercharger[/SIZE]

Κι αυτο ειναι μια καλη σειρα.

Μα ποσο γαμαει πια αυτο το Burn My Eyes!! Nα το ακουτε με ανεβασμενα μπασα. :wink:

Machine Head για παντα ρε!!! αρχισα να ακουω οταν πρωτοακουσα το The blood the sweat the tears και μετα κολησα ακουγωντας το τελευταιο και τα πιο παλια. οι τυποι εχουν παιξει τα παντα gore,new metal, thrash και διαφορα αλλα ειδη που βαριεμαι να γραφω τωρα. ισως υπερβαλλω λιγο αλλα τι Metallica σου λενε μετα??? Ξερει κανεις αν προκειται να ρθουν εδω?

Θα ρθουν κι απο δω ρε παιδια.
Εχουν ερθει στο παρελθον, γιατι να μην ξαναρθουν?

δεν θυμαμαι ποιος το πε αυτο αλλα εχω ακουσει και το υποστηριζω οτι το The blackening ειναι η απολυτη κιθαριστικη εξσπερματωση…

το blackening ειναι ενας απο τους καλυτερους δισκους της περσινης χρονιας.μετα απο 13 χρονια οχι απλα εφτασαν τον πηχυ στο σημειο του byrn my eyes(αλλη δισκαρα)αλλα τον ανεβασαν ψηλοτερα ακομα και για νεα μεγαλα ονοματα του ακραιου ηχου (lamb of god,mastodon,chimaira κλπ.)

να ναι καλα οι lamb of god και οι chimaira που τους ξαναφεραν στον “ισιο” δρομο!!! :stuck_out_tongue:

πραγματικα με εχουν αφησει μαλακα στα 2 τελευταια αλμπουμ τους . ειδικα το blackening ειναι υπερδισκαρα . γαμαει το συμπαν αναποδα !!!

Burn my eyes=Το μελλον πριν φτασει το μελλον…Παραγωγή,συνθέσεις,εισαγωγη αρμονικων,τα παντα σε αυτον τον δισκο ειναι στον υπερθετικο βαθμό…

καλα μιλαμε ειναι η απολυτη μπανταρα!!θεοι!
burn my eyes , through the ashes of empires και blackening αγαπημενοι δισκοι

κριμα που χαλασε για φετος…ελπιζω του χρονου να ρθουν…