Μachine Head

βασικα ολο το n.w.o.a.h.m. γαμαει και θεωρω οτι οι machine head ειναι μπαντα η οποια θα μεινει…προσωπικα δε μ αρεσαν παρα πολυ παλαιοτερα αλλα τελευταια εχω φαει ενα μικρο κολλημα…(να ναι καλα το μο μπετερ!)

αααντε να βγαλουν νεο δισκο:papas: ξεκινησα να τους ακουω λογω blackening και ειναι πορωτικοτατοι

Oτι και να πω για την (συγκλονιστική) εμφανιση τους στο Wacken θα ειναι λιγο…Ηχος αψεγαδιαστος,ογκώδης σε σημεια εκκωφαντικός (λες και εβλεπες την μπαντα να επαιζε σε studio),αψογο setlist (επαιξαν και το none but my own),φοβερη performance απο ολη την μπαντα (δεν εχασαν νοτα) και ενα συνεχες crowdsurfing και mosh pit σε βαθμό που ο Rob Flynn εμεινε κυριολεκτικα αφωνος…(δεν συζητω τι εγινε στo davidian…:lol:)…Στα + η αφιερωση του Halo στους Testament (ειπε επι λεξη they are the reason that i play this music…)…respect…

Φίλε Γιώργο, ΖΗΛΕΥΩ!!!

τα ίδια είπε κ στο Sonisphere στην Βαρκελώνη για τους Metallica:? +ότι έβρισε το Mtv για τον πόλεμο που τους κάνει όλα αυτά τα χρόνια (!). Όπως κ να χει, είναι συγκλονιστικοί στην σκηνή κ κρίμα που δεν έχουμε την ευκαιρία να τους βλέπουμε κ στην χώρα μας, κάτω από αξιοπρεπείς συνθήκες.

οι ΜΗ ειναι απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα

το burn my eyes ειναι το μεγιστο επος

το supercharger ηταν καπως “trendy” αλλα ευτυχως επανηλθαν δριμυτεροι

qft:wink:

Στα Metropolis έχει το Blackening 9 ευρά όποιος ενδιαφέρεται. Στα κεντρικά πάντα (Πανεπιστημίου).

Όποιος δεν έχει ήδη το Blackening δεν πρέπει αυτήν την στιγμή να είναι εδώ. Έπρεπε ήδη να το έχει παραγγείλει από το ίντερνετ ή να είναι σε ένα δισκάδικο. Το έπος είναι απαραίτητο.

Αllmusic:
Machine Head’s The Blackening is an over-the-top rage and pummelfest with all the qualities that earned the group its enormous fan base by touring and recording. The record starts out unlikely enough, and gladly enough, with a left-of-center call to arms to the youth of this nation to not accept blindly the words (and threats) of “patriotic brutes.” It calls for rage with triple-timed slamming beats and blistering lead guitar breaks, as the piece alternates between death metal, industrial metal, thrash and prog. It blends seamlessly. At ten-and-half minutes for an opening cut, one can tell this is no original heavy metal record. “Beautiful Mourning” is anything but gothic heavy metal; it begins with a taut, explosive riff matched by the drum kit, and then Robb Flynn is off and running, celebrating being “taken under” by her, and the seductive power of both women and death. The thrash element here rivals Slayer at their very best, and breaks new ground within the realm of composition for aggressive music. The intense dual arpeggios between both guitarists ? Flynn and Phil Demmel on “Aesthetics of Hate” (as just one example) are among the tightest ever. The drama produced by Dave McClain’s blastbeats and the steady guidance of Adam Duce’s basslines comprise a deeply intuitive rhythm section for the six-stringers to fly from. They don’t so much fly as fight, though. Other standouts include “Halo,” and “Now I Lay Thee Down.” Recommended.

Και λίγα λένε.

Το Blackening ειναι δισκαρα το πηρα πριν ενα μηνα.

Συνοπτικά η γνώμη μου στο θέμα

80ς–> Μetallica
90ς–> Pantera
00ς–> Μachine Head

Η σωστοτερη περιληψη που διαβασα ποτε μου:p

Οταν ειχα παει δν ειχε καθολου.Μονο το ασης οφ εμπαιρς ειχε και αυτο πηρα.:stuck_out_tongue:

Μασίν Χέντ να πω την αμαρτία μου, το 2007 άρχισα να ακούω όταν και ένα φίλος μου έδωσε το Blackening που είναι δισκάρα τα πάντα όλα εεε…πραγματικά τιτανοτεράστιος δίσκος!

οπότε άκουσα και τα υπόλοιπα και με ξετρέλαναν.Ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω ή μάλλον καλύτερα να τους βάλω Tag…δεν ξέρω απλά αυτό που παίζουν θα μπορούσα να το πω Machine Head Metal…

Πραγματικά περιμένω πως και πως να τους δω!!


Now playing: Before The Dawn - Take My Pain
via FoxyTunes

γενικα ειναι ενα ονειρο να τους δουμε και πιστευουμε στο πακετο που θα βγει σε περιοδεια…αντε να δουμε…

13/12/2004 στο Γκαγκάριν… :bleh:

ναι ηταν καποιοι τυχεροι τοτε…αλλα αλλο τοτε αλλο τωρα…να ακουσουμε κομματαρες απο το blackening live και τωρα που ειναι στο απωγειο της καριερας τουσ και εχουν γινει τοσο περιζητητοι!

Ας μην ξεχάσουμε βεβαια και τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΘΛΙΕΣ συνθήκες που επικρατούσαν σε εκείνο το live, οι οποίες δεν τιμάνε καθόλου τους διοργανωτές όποιο συγκρότημα και να φέρουν ! Πραγματικά σε εκείνη τη συναυλία ο όρος overbooked - sold out, πηρε άλλο νόημα ! Και ας μην ακούσω σχόλια τύπου είδες τη γκρουπάρα και γκρινιάζεις …ένα live ήταν στη τελική και είναι κάτι πολύ λιγότερο σημαντικό από την ασφάλεια των ανθρώπων που πήγανε να το δούνε. Θα έσκαγα αν δεν τα έλεγα !

το μονο κακο με το blackening
ειναι οτι παιζωντας 2-3 κομματια απο κει,ενα imperium απο το προηγουμενο και ενα davidian εχουν φαει το μεγαλυτερο σχεδον χρονο απο το λαιβ τους.αν προσθεσεις οτι εχουν κανα 2 ακομα κλασσικα κομματια ten ton hammer και κανα blood sweat tears
ο χρονος που περισσευει για κατι διαφορετικο ειναι μηδαμινος

απο την αλλη θα μου πεις
οπα ρε μαγκα
τους εχεις δει τοσες φορες
και εχεις βαρεθει τα κλασσικα τους κομματια??

οχι
απλα κουβεντα κανουμε :slight_smile:

φερτε τους ρε πουστη μου!!!