Μachine Head

Και γαμω τις φασεις και επαιξαν τεραστιες κομματαρες. Καυλες θα 'χαν…

αυριο θα εχουν περισσοτερες!!!

Είμαστε τυχεροί που θα τους δούμε, αυτή τη στιγμή τους θεωρώ από τις κορυφαίες live μπάντες στον πλανήτη (ανεξαρτήτως είδους metal), μαζί με τους Gojira. Εύχομαι να απολαύσουμε σύντομα και τους δεύτερους, σε δικιά τους εμφάνιση φυσικά.

savax, το τελευταίο σου ποστ ειναι το ονειρο μου πραγματικά.
μακάρι να παίξουν κι αύριο αυτές τις διασκεύες ή τουλάχιστον τις περισσότερες. θυμίζουν σε pantera και ειναι ο,τι πρεπει.

χθεσινο setlist

I Am Hell (Sonata in C#)" ,Old,Beautiful Morning,imperium,the darkness within,
Aesthetics of Hate,Locust,Halo,Davidian

δεν θυμαμαι αν ειναι η σωστη σειρα

Μετα απο αυτο το πραγμα που ειδαμε την Κυριακη οποιος τους κραξει για οτιδηποτε ειναι απλα και αδιαπραγματευτα ΑΜΠΑΛΟΣ. “ααα μιλαγε πολυ και ελεγε κλισε και εγλυφε το κοινοο”.Ναι.Μπραβο.Τραβα να τα σκασεις στους [COLOR=“Magenta”][B][SIZE=“2”]Πεππερς [/SIZE][/B][/COLOR] τωρα.

Απλα ανυπερβλητοι.

Παρασαγγας απεχουν απο τον χαρακτηρισμο “ανυπερβλητοι”.

καλά ναι, άμα είναι να αποκαλούμε μπάντες σαν τους Machine Head “ανυπέρβλητες”, γάμα τα.

Πειτε τα βρε παιδια μου και εψαχνα να δω τι ακουω λαθος.

Εντάξει, από τις καλύτερες μπάντες του είδους οι Machine Head, τους πάω με 1000, αλλά πλέον κανένα συγκρότημα δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ανυπέρβλητο. :slight_smile:

άμα θεωρείτε ανυπέρβλητο το να λες ότι θα παίξεις 1,15 , να παίζεις εντέλει 1 ώρα και από τη μία ώρα τα 20 λεπτά ο φλιν να μας πρήζει τα @@ οοοοοοοοοοκ! χάρισμα σας τέτοιες liveαρες!

Ρε συ Elric όταν λένε τα ίδια για τον DeMaio σκαλώνεις, γιατί κρίνεις με 2 μέτρα και 2 σταθμά;
Όποτε τους έχω δει δεν έχουν δώσει ούτε καν μέτριο Live, είναι αν όχι η κορυφαία, τότε σίγουρα μέσα στις κορυφαίες σύγχρονες μπάντες και βγάζουν τη μία δισκάρα πίσω από την άλλη.
Θεμιτό να μην αρέσουν στους πάντες, καλό είναι όμως να έχουμε και μία αίσθηση του μέτρου.

Και 2 φορές που τους είδα στο εξωτερικό δεν έλεγαν για το πόσο γαμάτο είναι το κοινό. Δεν ξέρω αν το εννοούν (επαγγελματίες είναι), αλλά τουλάχιστον μην τους κατηγορείται πως λένε παντού τα ίδια, εφόσον δεν τους έχετε δεί αλλού :wink:

Οξω haters. Θα την χαρακτηριζα ανετα ανυπερβλητη μπαντα. Εχει ακομη να δωσει πολλα και γαμαει στα λαιβ. Την κυριακη ο κυριος λογος που αργησαν να ξεκινησουνε ειναι οτι ειχαν προβλημα στο soundcheck. 20 λεπτα μιλαγε ο flynn επειδη ηθελε ναεχει μια επαφη με το κοινο σε αντιδιαστολη με τον araya. Δεν σας χαλασε.

Θα φανώ αιρετικός και θα πω ότι άκουσα το the blackening 5-6 φορές και μου φάνηκε βαρετό.:-s

Μα αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. Δεν γίνεται πχ να κράζουν όλοι τον αρχηγό όταν τα κάνει,και του έχουν σούρει τα μύρια όσα, αλλά όταν τα κάνει άλλος να είναι γαμάτος φρόντμαν :slight_smile: να αποφασίσουμε. Τι είναι αυτός που βγάζει λόγο στο λάιβ? Γαμάτος ή χάλιας?
Πάντως (μουσικά δε τους κρίνω, δε μαρέσουν εμένα αλλά προφανώς στο είδος τους είναι κορυφαίοι) δεν είναι ωραίο σε ένα λάιβ να έχει από τραγούδι σε τραγούδι 2 λεπτά διαφορά. Εμένα δηλαδή μόνο μου κακοφάνηκε κάπως που δεν παίξαν 2-3 κομμάτια στη σειρά χωρίς να υπάρχει μπλα-μπλα αναμεσά τους?
Και ξαναλέω ότι ,τουλάχιστον προχθες, δεν δώσανε και κανένα “omg, το καλύτερο που έχω δει ποτέ, τον έπαιξα 12 φορές μετά σπίτι” live. Πολύ καλά παίξαν ΟΣΟ παίξαν, αλλά από τη 1.15 που είχε ανακοινωθεί παίξαν μουσική 45 λεπτα ρε μάγκες. Ξέρω γω ίσως γερνάω και παραξενέυω, οκ.

Kαποιο προβλημα παιζει τοτε :stuck_out_tongue:

Καλά το 1.15 πιθανότερο είναι να ήταν πρωτοβουλία της Didi παρά να έπαιξαν οι ίδιοι λιγότερο :lol:
όπως και οι 2.30 ώρες του Ozzy!

Εμένα δε με χαλάει ούτε να μιλάει με το κοινό ο frontman, ούτε να είναι Slayer, ενα thank you και πάμε στο επόμενο.

Στο rockwave δεν ήμουν, 2 φορές που τους είδα (η μία φέτος) πάντως μιλούσαν με το κοινό σε λογικά πλαίσια.

Αυτοί που κράζουν στη μία περίπτωση (DeMaio) και αποθεώνουν στην άλλη (και τούμπαλιν), προφανώς έχουν κάποιο θέμα με την εκάστωτε μπάντα :wink:

προφανώς κι έχουν θέμα, εκεί ήθελα να καταλήξω κι όχι να κράξω μασίν χέντ 8)
Πάντως γενικά με ψιλοχαλάει να μην έχει ροή το live και να διακόπτεται κάθε 3 και λίγο. Και guardian έκραξα πχ που τους γουστάρω φουλ επειδή έκανε τα ίδια ο χάνσι (παρλαπίπας).

Ρε μαγκες, ποιος γουσταρει σε συναυλιες να μιλαει ακαταπαυστα ο αλλος και να χανει χρονο απο το setlist. Κι αυτο δεν εχει να κανει με το αν ειναι καλη εν τελει η συναυλια. Απλα ειναι σπαστικο ειτε αυτος ειναι ο De Maio, ειτεο Flynn ειτε οποιοσδηποτε αλλος.
Οσο για τους ΜΗ, κατλαβαινω οσους τρελαινονται με την παρτη τους, απλα καποιοι δε συμμεριζονται την αποψη τους. Εγω, προσωπικα τους θεωρω ΟΚ μπαντα, κυριως για το ντεμπουτο και δευτερευοντως για το blackening. Το τελευταιο δε μ αρεσε καθολου. Αλλα αυτη ειναι απλα η αποψη μου… :wink:

Τι διαολο,μονο εγω δεν τον ακουσα να μιλαει τοσο πολυ? :lol: Δεν νομιζω οτι ηταν τοσο πολυ ρε σεις…Και οπως ειπε κ ο φιλος παραπανω το προτιμαω ετσι παρα σαν τον Αραγια (που τον παω καργα) που ηταν Χελλοου Γκρις - Γκουντμπαη Γκρις.Και ενταξει σχετικα με τα “Ειστε γαματοι οπαδοι,μου δινετε δυναμη να συνεχιζω,μουσικη,ελευθερια,γαμωτοσυστημα” κτλ απο ολους τα ακουμε λιγο πολυ (να θυμισω τον -κατα τα αλλα λατρεμενο- Χετφιλντ το '10 με τα “Μεταλλικα Φαμιλυ”) και κατα τη γνωμη μου και ξεσηκωνουν το πληθος και εχουν τη φαση τους. Αφου μου παιξε παπαδες ο ανθρωπος,για οσο επαιξε,θα σκαω εγω για το τι ελεγε?..

Και εννοειται πως ο καθενας με τα γουστα του και η καθε αντιθετη αποπση σεβαστη :slight_smile:

[SPOILER]Μου χαλασε και το “πσι” στο πληκτρολογιο γαμω την κοινωνια μου[/SPOILER]

[SPOILER] Και οσο για τον χρονο που λετε,εγω τους θυμαμαι να ανεβαινουν και να κατεβαινουν στην ωρα τους,αντε +/- 5 λεπτα :-k [/SPOILER]