Adrenaline Mob - (still untitled) (feat. Mike Portnoy, Russell Allen, et al.)

Ε εκτος απο τη γυναικα του Πορτνου, δε νομιζω να περιμενει κανεις σε τετοιο μουσικο ειδος τη μουσικη που θα αλλαξει τον ρου της ιστοριας! :stuck_out_tongue:

[B]ADRENALINE MOB Parts Ways With Guitarist, Bassist [/B]

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=168004

[B]‘Undaunted’ Video Released [/B]

Η αλήθεια είναι ότι τo ep που είχαν βγάλει, χωρίς να είναι κακό, δε με είχε εντυπωσιάσει ιδιαίτερα… παραβλέποντας την επανεκτέλεση στο Mob Rules τουλάχιστον. Το απο πάνω κομμάτι πάντως είναι μπόμπα! Ριφφ, ρεφραιν, σολο, όλα. Άντε να δούμε

Πολύ μέτριο και αδιάφορο επίσης ήταν το παραπάνω κομμάτι, αν δεν βλέπαμε ποιος παίζει δεν νομίζω να δίναμε ιδιαίτερη σημασία… :confused:

εμενα μου αρεσε παντως αν κ θα προτιμουσα να μην γκαριζε τοσο ο Allen

To καλό είναι ότι βελτιώθηκε η παραγωγή. Καλό το τραγουδάκι, τίποτα φοβερό, και ο Allen το παρακάνει με τα άγρια φωνητικά νομίζω.
Το σόλο ήταν άθλιο. Γενικά αυτός ο άνθρωπος παίζει λες και έχει κάποια νευρική διαταραχή.
Αντε να δούμε τι θα λέει ο δίσκος γιατί πολύ hype πέφτει από τον Portnoy αλλά το αποτέλεσμα μεχρι στιγμής δεν τον δικαιώνει.

κοιτα να δεις διασταση αποψεων…εμενα το σολο ηταν αυτο που μου αρεσε περισσοτερο στο κομματι :lol:

εμεις που αγαπάμε τον mike, πρέπει να λέμε αλήθειες…

[SPOILER][SIZE=“5”][B]ΤΙ ΠΑΠΑΡΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ?![/B][/SIZE][/SPOILER]

εμενα παλι με αρεσε!!!

Απ’ότι φαίνεται ο Portnoy απευθύνεται πια στο αμερικανικό mainstream metal κοινό.

Δεν μου φάνηκε τίποτα το ιδιαίτερο το τραγούδι, μόνο το σόλο μου άρεσε κ μένα…

Nα και ένα preview από το τραγούδι Indifferent http://www.youtube.com/watch?v=aoGzzfS2CUo

Aυτό φαίνεται ενδιαφέρον γιατί και μελωδία έχει και ο Allen τραγουδάει και δεν γκαρίζει όπως κάνει τελευταία.

Sorry for the double post, αλλά [B]ΕΔΩ[/B] μπορείτε να ακούσετε ολόκληρο το τραγούδι Indifferent.

Η γνώμη μου είναι πως σώζεται λόγω του Allen, ο κιθαρίστας μου τη δίνει πολύ με τα νευρόσπαστα σόλο του, γενικότερα τίποτα το ιδιαίτερο.

Δε τρουθ ιζ αουτ δεαρ!~

Μετριότητα δυστυχώς, και ο κιθαρίστας είναι άκρως ενοχλητικός, σχεδόν αυνάνας θα έλεγα.

Πότε πρόλαβες?!

E καλα τώρα, μπρίκια κολλάμε?8)

:stuck_out_tongue:

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί και πιο πριν, αλλά μόνο σε μένα μου μοιάζει το riff του psychosane με το riff του Lie?

Το ακουω απο εχθες…μου αρεσε σε γενικες γραμμες…δεν ειναι η τεραστια δισκαρα αλλα ειναι ενας πολυ καλος δισκος με πολλη ενεργεια και ζωντανια…πολυ καλη επισης η διασκευη στους Duran Duran… :slight_smile: