Adrenaline Mob - (still untitled) (feat. Mike Portnoy, Russell Allen, et al.)

ΕΙΝΑΙ το riff του Lie με άλλη τονικότητα.

Κατά τ’ άλλα το άλμπουμ δεν πρόκειται να το ακούσω γιατί δεν μ’ ενδιαφέρει η φάση.

Πάνω κάτω αυτά που λέει το ρηβιου στην κεντρική. Ωραίος δίσκος, που αν και σα σύνολο κάνει κάποιες κοιλιές, ακούγεται ευχάριστα κι έχει κάποια πολύ δυνατά σημεία.

Αρκετά προς τη λογική των Disturbed, ειδικά στις κιθάρες, με κάποια σημεία να φέρνουν και λίγο σε Godsmack ή Stone Sour. Ο Portnoy καλός, στα επίπεδα που έπαιζε και με τους Sevenfold. Ίσως να τον προτιμούσα κάπως πιο μπροστά. Για τον Allen είμαι μπερδεμένος. Από τη μία το γρεζο δεν του πάει τόσο όσο το καθαρό, όμως από την άλλη όπως είναι το ύφος των κομματιών δε νομίζω ότι θα μπορούσε να το αποφύγει. Και στην τελική κι αυτό το κατέχει μια χαρά. Αλλά όταν τον ακούς στο Angel Sky πχ, είναι άλλο πράμα.

Τεράστιο παράδοξο ότι έσπασαν το σερί της αρχής πετάγοντας ανάμεσα στα 3 δυνατότερα ίσως κομμάτια του δίσκου, ένα από τα πιο μέτρια. Επίσης παράδοξο ότι οι κυρίως κοιλιές που έλεγα παραπάνω είναι ουσιαστικά τα κομμάτια που υπήρχαν στο ep, βγάζοντας έξω το Hit the Wall. Πολύ καλή και η επανεκτέλεση στο Come Undone (Hale λατρεία)

Λοιπόν μόλις βρήκα χρόνο να το ακούσω ολόκληρο πριν μερικές μέρες. Έχω κάνει τεράστια κωλοτούμπα, είναι πολύ δυνατό δισκάκι τελικά! Ακούγεται νεράκι, πολύ ευχάριστα.

μου ειχε αρεσει απο την πρωτη στιγμη…εχει αντεξει απιστευτα στον χρονο αφου το ακουω σιγουρα καθε 1-2 μερες το ιδιο ευχαριστα με την πρωτη φορα…κλασικος “grower” δισκος…

[B]Adrenaline Mob - All On The Line + Undaunted live @ Graspop Metal Meeting 2012 (Pro Shot) [/B]

Πιο χάλια ήχος και παίξιμο κιθάρας πεθαίνεις.

Πολύ καλός δίσκος με δυνατά τραγούδια,κολλητικά ρεφρέν και groovy διάθεση…Την διαφορά στον δίσκο την κάνει ο Allen με τις φοβερές ερμηνείες του που σε κάνουν να αναριωτέσαι ποσες φωνες μπορεί να βγάλει αυτός ο άνθρωπος…Ο Portnoy απλα ξεκ******ι μετά τα οσα πέρασε…Indiiferent,undaunted και η φοβερή διασκευή του come undone ξεχωρίζουν για μένα…

ADRENALINE MOB Involved In Fatal Crash In Florida

Σκατα

Ελα ρε γαμωτο, κριμα ο ανθρωπος.

Πολύ Κρίμα