Agalloch/Sculptured/Don Anderson

Συντομα σκανε dates για ευρωπαικο τουρ κατα τον Απριλη(σο φαρ Αγγλια,Ελβετια).Οπου και να παιξουν κεντρικη Ευρωπη,δε τους χανω.-

για ελλαδα δεν ε?:(:(:frowning:

Wouldn’t bet my money on it.Α,εχουν κλεισει και Ιταλια(κι απο ευρωπαικα φεστς μεχρι στιγμης Roadburn,Inferno και Ragnarok)

Λουκουμι ερχεται. Εκει γυρω προς Απριλη σχεδιαζω ταξιδακι Ευρωπη και αμα πανε Ιταλια θα τους δω. Μπαντα απωθημενο γαρ.

Τελαβιβ παιξαν διπλο σετλιστ recent υλικο/παλιο υλικο

Into the painted Gray
Falling Snow
The Watcher’s Monolith
Limbs
Ghost of the Midwinter Fires
Not Unlike the Waves
OFIΒ II:Bloodbirds

Dead Winter Days
As Embers Dress the Sky
Odal
Of Stone,Wind and Pillor
Hallways of Enchanted Ebony
I Am the Wooden Doors
In the Shadow of our Pale Companion
The Hawthorne Passage
The Lodge(Dismantled)

ετζακιουλεσιον

ναι μωρη Πραγα!

Από το facebook των Agalloch:

Agalloch have completed the recording of their forthcoming EP entitled ?Faustian Echoes?. With acclaimed engineer Billy Anderson at the helm, the band recorded a 20 minute long conceptual and colossal track live onto two-inch tape. The recording took place at Jackpot Studio in Portland, Oregon during March 24th-25th. A release date has yet to be set, but we will keep you all updated through our official Facebook page. This EP will appear on both LP and CD. We have made a photo album of photos taken by Veleda Thorsson of this session.

  • μία από αυτές τις φωτογραφίες

[SPOILER] [/SPOILER]

:bounce:

και εγω:bounce:

ντουμπλε ποστε

στις δυσκολες εποχες που ζουμε κυκλοφορουν η μαλλον επανακυκλοφορουν κατι τετοια.(εχει κυκλοφορησει εδω και ενα χρονο βεβαια,αλλα δεν ειδα αναφορα στο θρεντ και επειδη το πετυχα καπου για κατεβασμα το αναφερω)

[I]Whitedivisiongrey[/I]

περιεχει τα white and grey ep τους.για οποιον ενδιαφερεται υπαρχει ακομα στο σαιτ της μπαντας(αρκετα τσιμπημενο).

Λαιβ ζωης.Ο χωρος ηταν ψιλοτρυπα και εβγαζε ηχο σβαροφσκι(θυμιζε λιγο An αισθητικα αλλα το An δε παιζει να χει βγαλει ποτε τετοιο ηχο στη ζωη του),δε μπορω να φανταστω τι ηχο θα χαν στο Roadburn πχ.Μπαντα οσο σεμνη παει και τρομερα δεμενη παικτικα,Haughm πολυ γεματα φωνητικα και γενικα σε κεφια(εκει στο κλασσικο ‘‘if this grand panorama’’ του in the shadow πηρε μια φατσα και εμπηξε μια φωνη που ανατριχιασαν μεχρι και τα pa.)Το Ghosts of the Midwinter Fires ειναι αποκαλυψη λαιβ και ενω μου αρεσε ηδη,σημερα με επεισε οτι ειναι κομματι Α’ κατηγοριας Agalloch.Aπ’την SG του ηγετικου Anderson βγηκαν ολες οι ομορφιες του κοσμου,τον ευχαριστουμε.Οι Τσεχοι ηταν δεν ηταν 100 ατομα αλλα υπηρξε μια χαρα παλμος και δε το πολυπεριμενα(βρηκα και Ελληνα,λολ).Δε διανοηθηκα να παρω τα ματια που απο αυτο που εβλεπα οποτε φωτος και τετοια δεν εβγαλα αλλα εβγαλε ενα φιλαρακι οποτε θα ανεβασω καμια αυριο μεθαυριο.All hail Portland,Oregon.

I oppose the light
I gather the storms
With a sword I wield with hate
I shot down the sun with bow and flame
Pillorian for the dead winter

http://www.eisenton.de/agalloch_box.html

το ep ειναι εκει οξω.:!::!:

και εμενα μου ειχε κανει εντυπωση η τιμη και κωλωσα να το παρω, βεβαια αργοτερα που το εψαξα δεν το βρηκα πουθενα και το μετανοιωσα
τωρα διαβασα οτι τυπωνεται ξανα και θα κυκλοφορησει συντομα, αυτη τη φορα δε νομιζω να μου γλυτωσει…

προσωπική μου γνώμη (κ κράξτε όσο γουστάρετε) είναι [B]οι Agalloch ΔΕΝ έχουν βγάλει -μέχρι στιγμής- κακό δίσκο[/B]. Είναι πάντα απόλαυση να τους ακούς σε ιδιαίτερες στιγμές της μέρας. Μουσική που σε ταξιδεύει. Ψύχος απόλυτο -ακόμα και μέσα στο ελληνικό καλοκαίρι!
3 χρόνια τώρα τους ακούω. Έχω σιντί τους, αλλά όταν δεν είμαι σπίτι :Ρ βάζω αυτό:


και π****η μου![I] Ξεχνιέεεεεεμαι…[/I] :wink:

γιατι να σε κραξουμε?μια χαρα δισκοι ειναι και οι 4.αλλοι στα υψη,αλλοι ενα σκαλι πιο κατω.αλλα δεν εχουν βγαλει ουτε καν μετριοτητα.
γαμωτο το φετινο ep το ακουσα κανα δυο φορες,πρεπει να φρεσκαρω.

Απο τα απειροελαχιστα συγκροτηματα που κατακτησανε και μεγαλουργησαν με οποιο ειδος και να ασχοληθηκανε, απο το post μεχρι το neofolk. Μαζι με τους αδικοχαμενους Woods of Ypres, επαναπροσδιορισανε τον ατμοσφαιρικο ηχο στο μεταλ.
Επισης αρνουμε απο αποδεχτω πως παιξανε στη Τσεχια με σχεδον ανυπαρκτο κοινο και δεν θα εχουνε πολλαπλασια αριθμητικη και συναισθηματικη αποδοχη/υποδοχη εδω. Καποιος ας κανει κατι επιτελους!Υγ. Συμφωνω πληρως πως ειναι ενα συγκροτημα με εξαιρετικη πορεια, κατι αντικειμενικα εξαιρετικα σπανιο.

Mιλα καλα, ημουν κι εγω μεσα!!:stuck_out_tongue:

ψιλοοοφφτοπικ αλλα μιας και το φερε η κουβεντα,
Woods of Ypres εχω ακουσει λιγο και πεταχτα,και δεν πολυψηθηκα ειναι η αληθεια.για πες(η οποιος αλλος θελει)ενα δισκο για ξεκινημα.

Ελπιζω να τους επιασες στο τελος και να τους ειπες δυο πραγματα για εδω, δεν υπηρχε το κοινο τους εκει περα, σε τζαζ δικες μας συναυλιες ο κοσμος ειναι τουλαχιστον δεκα φορες πιο εκδηλωτικος απο οτι ειδα της συναυλιας τους στη Πραγα. Κοσμο ειχανε οντως τοσο λιγο οσο φαινεται;

Με εξαιρεση πιθανοτατα το against the seasons, ολα ειναι πολυ καλα. Προσωπικη αδυναμια ειναι το pursuit of the sun & allure of the earth.
Αν θες, δες και το θεμα τους εδω:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=1456706

Εχω κανει ενα μινι ριπορτ πιο πισω,καμια εκατοστη ατομα maximum.Ηθελα να κατσω μετα το τελος για καμια πικ αλλα επρεπε να προλαβω τρενο, ηταν καμικαζι εκεινη η μερα γενικα.Εσυ που το ειδες, εχεις βρει βιδεακι απο Τσεχια;Λογικα το ενα που υπαρχει, με τον σκατενιο ηχο=p

Δεν το βρισκω αυτη την στιγμη, το ειχε ανεβασει Τσεχος με περιγραφη στα Τσεχικα. Δεν θυμαμαι αν ητανε η πρωτη η δευτερη συναυλια τους, παντως πρεπει να ειχε ελαχιστο κοσμο οπως λες και εσυ, εκτος και αν στους τσεχους τους αρεσει να παρακολουθουν την συναυλια οσο πιο μακρυα απο το συγκροτημα γινεται.
Εχω κανει συζητησει με πολυ κοσμο τοσα χρονια για το συγκροτημα, εχουνε μεγαλο κοινο στην Ελλαδα, αν και “σιωπηλο” για την εκτιμηση που τους εχουμε. Θελω να πιστευω πως μια συναυλια θα ητανε επιτυχημενη για δικα μας δεδομενα, τι στο καλο, δεν παιζουνε και σε σταδια…