Συναυλίες που χάσαμε και μετανιώνουμε γι'αυτό (aka- the klama thread)

http://www.hri.org/culture97/gr/suggest/9jazz.html

Φεστιβάλ σκέτο κλάμα το 97 στη Θεσσαλονίκη, με:

  • Willem Breuker Kollektief.

  • Steve Lacy Trio.

  • Ένα πολυθέαμα με την σύνθεση «Εlegy» του [B]John Zorn[/B] που θα παρουσιαστεί με ταυτόχρονη προβολή διαφανειών της Tessa Hughes-Freeland.

  • Ruins.

  • Trilok Gurtu & The Glimpse.

Αλλά τότε με το ζόρι άκουγα Sonic Youth, βέβαια δεν παύω να μετανιώνω που δεν πήγα, ιδιαιτέρως αφού ο Willem Breuker, και ο Steve Lacy έχουν πεθάνει. :frowning:

KISS και AC/DC:(

και εγώ κλαιώ για KISS

έχασα φέτο sodom και χάνω annihilator,helloween.

:frowning:

γιατί?

sodom-γιατι ακομα δεν είχα ατομα να πάω

helloween-γραφω την επόμενη γραμμικη αλγεβρα

αnnihilator-πέφτει τέταρτη

ενταξή sodom kai helloween
αλλα annihilator δεν θα πας επειδη πέφτει τετάρτη? :stuck_out_tongue:

ναι αν θές να γίνεις μαθηματικός

δηλαδή αν θες να γίνεις μαθηματικός δεν πρέπει να πηγαίνεις σε συναυλίες τις Τετάρτες?

sodom μόνος πήγαν, δεν θα την έχανα για ηλίθιους λόγους.

Η λιστα είναι ατελείωτη αλλα θα μείνω σε μια που πόνεσε λιγάκι παραπανω. Η συναυλια της επανασύνδεσης των At the Gates, ειδικά όταν είδα μερικά βιντεάκια στο youtube και διάβασα κριτικές μετά ήμουν να σκάσω :frowning:

jag panzer την πρωτη φορα λογω στρατου στην μαρτυρικη μεγαλονησο και saint vitus λογω 300 χλμ μακρια απο αθηνα και καθημερινη αρα δουλεια.σκατα.:frowning:

είχα χάσει lamb of god ενώ είχα εισητήριο λόγω τοποθεσίας της συναυλίας (μέρος)…πολύ στεναχώρια και κλάμα :frowning:

Serj Tankian… :frowning:

Alice in Chains Βουλγαρία…όλοι οι άλλοι πήγαιναν terra vibe και εξαμνίστηκα…[-X #-o

μετανιωνω που δεν πηγα dark tranquillity πριν 3 χρονια στη θεσσαλονικη…:(:frowning:

Τους Αnathema το 2008, τους Within Temptation την ίδια χρονιά στο ροκγουέηβ (κλάμαα!)…και τους My Dying Bride φέτος…
Γενικά, σε διάφορες συναυλίες συγκροτημάτων θα ήθελα να πάω, αλλά τη μία ανακάλυπτα ότι κάποιος που ήθελα να ακούσω έχει έρθει ήδη αλλά εγώ χαμπάρι, την άλλη τους μάθαινα αφ’ότου έρχονταν…
Άλλη μία συναυλία που θα ήθελα να δω…ήταν αυτή των Death, αλλά το 98 ήμουν 6,5 χρονών, τι ιδέα να έχει γι’αυτά ένας τόοοσο δα άνθρωπος;;;;…:wink:

Προσθέτω και τις συναυλίες Napalm Death και Triptykon.
Έπρεπε να 'χα πάει.

α, και γω ξέχασα να πω το Rocking Athens Fest 09 (για τους Blind Guardian μόνο) και τους annihilator πριν λίγες μέρες…
επίσης, μετανιώνω τώρα που δεν πήγα στο RAF γιατί ήταν η τελευταία συναυλία που έδωσε ο Dio (RIP) και θα ήθελα να τον ακούσω…τότε βέβαια μουρμούριζα για τους guardian μόνο, τώρα που το σκέφτομαι όμως λυπάμαι πραγματικά που έχασα αυτή την ευκαιρία!

[SIZE=“3”][I]Nightwish [/I][B]με TARJA[/B] Οκτώβριος 2005 γιατί εκείνη την εποχή τους έμαθα και μετά έφαγα άπειρο κόλλημα

To festival στο κλειστό γήπεδο Φαλήρου (πέρσι νομίζω) με Blind Guardian, Heaven n Hell κλπ γιατί θα ήταν η μία και μοναδική φορά που θα έβλεπα live τον [B]DIO[/B] R.I.P κάτι που πλέον αποτελεί χαμένο όνειρο :cry:

[I]The Prodigy[/I] φέτος, ακριβό εισιτήριο, παρέα σίγουρη δεν υπήρχε, κρίμα γιατί άξιζε απ’ όσα άκουσα και διάβασα.
Μια απ’τα ίδια για [I]Ramstein[/I].[/SIZE]