Album που ξεθάψατε μετά απο καιρό

Που δεν ακούω κάθε μέρα δύο φορές το “Land Of The Free”!:stuck_out_tongue: :lol: :wink:

madrugada - industrial silence

μπορεί να είχα και δύο χρόνια να το ακουσώ,άλλα μόλις το έβαλα και το ξάνα άκουσα,σκέφτηκα το ίδιο ακριβώς πράγμα που είχα σκεφτεί όταν το είχα ακούσει για πρώτη φορά…

μα τι δισκάρα είναι αυτή??? :slight_smile:

οχι …θα με εξοργιζες αν ακουγες καθε μερα το LOTF pt.2!!!:stuck_out_tongue:

σημερα ακουσα μετα απο κανα-δυο χρονια τα

Solitude Aeturnus - Downfall
Obituary - Frozen In Time
In Flames - Clayman
Mercyful Fate - In The Shadows

Symphony X - The Odyssey
The Haunted - The Haunted Made Me Do It
Iced Earth - Burnt Offerings

Τρύπες - Τρύπες
Slayer - Hell Awaits

massacra - Final Holocaust

[CENTER][/CENTER]

Μετά από πρόσφατη έρευνα στα πολλά βινύλιά μου, ξέθαψα και ξανάκουσα και ξαναλάτρεψα μετά από πολλά χρόνια το Benefit (1970) των Jethro Tull.

Είναι ο τρίτος τους δίσκος, όχι τόσο γνωστός όσο άλλοι (π.χ. Aqualung, Thick as a Brick κλπ.), αλλά εξίσου μεγαλειώδης, με τραγουδάρες όπως With You There To Help Me, Nothing To Say, Son, To Cry You A Song, Sossity; You’re A Woman. Αξίζει οπωσδήποτε να το τσεκάρετε. :slight_smile: 8) :wink:

Track listing

  1. With You There To Help Me
  2. Nothing To Say
  3. Alive and Well and Living In
  4. Son
  5. For Michael Collins, Jeffrey And Me
  6. To Cry You A Song
  7. A Time For Everything?
  8. Inside
  9. Play In Time
  10. Sossity; You’re A Woman

Black Sabbath - Paranoid

Ωπ! Κι εγω το ακουσα προσφατα αυτο μετα απο καιρο και καραγουσταρα!

όντως το Benefit πρόκειται για υποτιμημένο δισκάκι. Αυτό που ξεθάβω ανα καιρούς από δαύτους είναι το Catfish Rising του 92, που είναι αρκετά hard rock για Jethro Tull, αλλά παραδόξως είναι από τα αγαπημένα μου άλμπουμς τους…

περνώντας τις γιορτες πισω στη πατριδα με τους γονεις, και μην εχοντας φέρει μαζί τα τωρινα μου ακουσματα, ξεθαψα παλαια αλμπουμ (ως επι το πλειστον κασσετες - αξεχαστα χρονια) που ειχα γραψει ως νεοφερμενος στο μεταλ πριν 12-14 χρονια…απο τα πολλα που ακουσα (μαλιστα πολλα μετα απο 10 χρονια) εφαγα ξανα κολλημα με τα εξης αλβουμ :

1)Running Wild - The Black Hand Inn
2)Kamelot - Dominion
3)black sabbath - headless cross

Blind Guardian - Imaginations from the other side :expressionless:
thx aloe :!:

ban !
συνδεεται με το απο πανω.

τι λε ρε, τρομερη συγκινηση
4 χρονια πισω!

Δύο που ξέθαψα απο τη δισκοθήκη μου μετά απο 10ετίες και ήθελα να τα ακούσω ήταν τo Y. Malmsteen - Trilogy και του King Diamond - Abigail ειδικά αυτό με τη γαμ…τη ιστορία του Κόμη Ντε λα Φει είχα ψηθεί φοβερά. Αλλά δεν δουλεύε πια το στερεοφωνικό και έτσι τα έχω βάλει να κατέβουν και θα τα ακουσω απόψε με στίχους και όλα…

Δεν θαβεται αυτο το αλμπουμ αγορι μου.8)
Μονο 4 χρονια πισω ?Α ναι ξεχασα αρχισες να ακους αργα μετσαλ.
Νο offence ifrit :wink:

Είμαι μικρός ρε, τι να κάνω…
Σε λίγο θα ξεθάψω και τα In Flames :lol:

To Humanity Hour I των Scorpions. Είχε φάει λιώσιμο στο cd player:D

:slight_smile: εύγε.με συγκινείς βαθύτατα.
3 2 1 are you ready to rock?

ον τοπικ

λιώνω ό,τι είχα από rory