Album που ξεθάψατε μετά απο καιρό

Manson τόσο το Hollywood όσο και το Antichrist είναι τεράστιες δισκάρες.

Εγώ πάλι μιας και διάβασα για μια φορά ακόμα το Silmarillion έβγαλα να ακούσω ξανά το Nightfall από Guardian.

Σε μια εποχή που ήμουν τρελαμένος με την μπάντα έτσι και αλλιώς βγάζουν concept στο Silmarillion και γράφουν την καλύτερη μουσική τους. Ήταν μάλιστα από τις ελάχιστες φορές που είχα αγοράσει και το single του mirror mirror με εκείνο το θεικό εξώφυλλο

με το πέρασμα των Noldor από τους πάγους του Χελκαραξε στην Μεση-γη μετά την προδοσία των Feanor.

Εντάξει εκείνη την χρονιά δεν πρέπει να είχα ακούσει τίποτα άλλο.

Το Mechanical Animals; Που είναι το Mechanical Animals;

Εδώ μπορείς να μου χρεώσεις ένα φάουλ. Όταν βγήκε είχα απογοητευτεί από τα πρώτα κομμάτια που είχα ακούσει και το είχα παρατήσει πολύ γρήγορα (τότε απογοητευόμουν πολύ πιο εύκολα στις αλλαγές ύφους από μπάντες και μουσικούς που άκουγα). Από τότε δεν το έπιασα πολλές φορές και για αυτό τρώω συχνά κράξιμο από αρκετούς γνωστούς μου :stuck_out_tongue:

Πρέπει να το ξεθάψω και αυτό κάποια στιγμή.

Αν και σχετικά πρόσφατο…[B]Symphony X[/B]-Paradise Lost, μια ομορφιά!

Σαν ο Βαγγέλης Παπαθανασίου να έχει καταναλώσει μεγάλη ποσότητα μανιταριών - ή αλλιώς, η ελληνική εκδοχή του αβάν γκαρντ, με παραλογισμό στους στίχους, παραλογισμό στη μουσική και τις ενορχηστρώσεις, παραλογισμό στις ερμηνείες. Αλλά πάνω απ’ όλα, το Ωραίο να παίζει ξύλο με το Γκροτέσκο - και νικητής να βγαίνεις εσύ. Κρίμα που το χα θαμμένο για καιρό.

Όσοι δεν το χετε ακούσει, κάντε τη χάρη στον εαυτό σας.

Με τρέλα

πάρτο σιγά μη σπάσεις το σμάλτο έχω πιο βρώμικο μυαλό κι από βάλτο

^Τι να λέμε.

And all your hopes and dreams
Mean nothing to me now
It’s absolute Apocalypse
You stupid fucking cow

And as you drop the fire
And as you burn the hive
[B][SIZE=3]I’m standing on ground zero baby
Hollow but alive[/SIZE][/B]

Slayer - divine intervention


Ο Χρόνος δεν μπορεί ν’ αγγίξει τους COUNT RAVEN λέμε.

Α ρε Dan Fondelius, αν ήξερες τι πόνο έχεις δώσει…

Negură Bunget discography μέχρι 2011:):!:

Ας αναρωτηθούμε πάλι. Τι θα είχε γίνει στο Destruction of the Void αν τραγουδούσε ο Chritte;

Χάβινγκ σεντ δατ, ΤΙ ΔΙΣΚΑΡΕΣ ΓΑΜΩ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΜΟΥ.

Αιώνιες ερωτήσεις χωρίς απαντήσεις… πάντως εμένα δε με χαλάει καθόλου ο Dan “βελτιωμένος Ozzy” Fondelius.

Εννοείται πως όχι, ούτε λόγος. Με τέτοιες συνθέσεις ας τραγούδαγε κι η Γιώτα Λύδια

[B]Burst - Lazarus Bird[/B]

είναι ωραίο κάπου κάπου να θυμάσαι τι σημαίνει η λέξη τελειότητα.

:thumbup: αυτο ακριβως

Μια οσμή από φύση και μύρο αναδύεται από ένα πέτρινο μνημείο, που περιβάλλει ο υγρός, κρύος αέρας. Ιστορίες καταραμένων βασιλιάδων και ξεχασμένων μαχών αντηχούν από τους μουχλιασμένους πυργίσκους του Φρουρίου, απ’ όπου σκισμένες σημαίες ανεμοδέρνονται. Μια μοναχική, γενειοφόρα φιγούρα στέκεται στην κορυφή, ενθυμούμενος τις παλιές ιστορίες, αγναντεύοντας με μοναδική θέα το πουθενά.

Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος να περιγράψω την ατμόσφαιρα του New Dark Age.

Winds from the black mountain rend and tear
Sepulchral thanes, so much walking dust
Ice locked the nexus, an empire awaits
Axiom abhorrent, protean triumvirate
Forgive me father, for I walk alone
To a destiny untainted, opaque, my own

Σαν να λέμε “μου θυμίζεις άνθρωπο”

Cult Of Luna-Eternal Kingdom [2008]

Για μένα, δύο κορυφές υπάρχουν σε αυτά τα πράγματα. Οι Isis και οι Cult Of Luna.