Album που ξεθάψατε μετά απο καιρό




ξέθαψα το ντεμπούτο των Πορτογάλων μιας και μέσα στον Απρίλη σκάει μύτη η νέα τους κυκλοφορία

Πιτσιρικάς είχα φάει τρελό κολλημα με τα Tears of the dead (ειδικά με το ρεφρέν) και Bridge of Destiny( αχ αυτή η μελωδία της κιθάρας στο τέλος του τραγουδιού)

2 Likes

και μένα μου άρεσαν φουλ όταν ήμουν μικρός, θυμάμαι πρώτη λυκείου χαρακτηριστικά να έχω λιώσει το anthems of rebellion και αυτό…δυστυχώς έχω χάσει το ενδιαφέρον μου εδώ και χρόνια

Το anthems of rebellion είχε κυκλοφορήσει όταν ήμουν φοιτητής και πραγματικά δεν την είχα παλέψει να ακούσω όλον τον δίσκο και τον παράτησα.Γενικά από arch enemy τα 2 πρώτα θεωρώ ευχάριστα ακούσματα και 2-3 κομμάτια από το Burning Bridges!!

Δεν πειράζει . Μας έδινε διαμάντια με τους Spiritual Beggars, ο Amott .

Γενικά εκείνη την περίοδο από ότι θυμάμαι είχα μπει στο μελωδικό Death με το whoracle των In Flames, και έπεσαν μερικά άλμπουμ στα χέρια μου τέτοιου είδους με ένα από αυτά να είναι το Anthems. Ίσως για αυτό να είχα γουστάρει τότε πολύ, γενικά όμως οι Arch Enemy με έχουν απογοητεύσει εδώ και πολλά χρόνια. Το τελευταίο άλμπουμ που ενδιαφέρθηκα λίγο ήταν το Rise of the Tyrant…

Χαραμίζουν και τον Loomis τώρα και τους κράζω :stuck_out_tongue:

Angra - Holy Land

Κακώς το είχa ξεχάσει, είναι θεικό άλμπουμ. Κρίμα που δεν είχαν την αντίστοιχη καριέρα και δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κάτι τόσο μοναδικό είτε ως Angra , είτε ως Shaman είτε ως Matos, παρόλο που έβγαλαν αξιόλογο υλικό.

Δισκαρα και γενικά τα 3 πρώτα είναι ένα κι ένα…

αφου ειναι ενα και ενα πως κανουν 3 ;

1 Like

1 Like

1 Like


*εποχες Forest

2 Likes

Πωπω δισκάρα! Κι έλεγα να το ακούσω χθες! Είχε πάρει 10 στο Hammer τότε και πήγα και το αγόρασα… έτσι ξεκίνησε και η μόδα του black thrash

1 Like

Operation Mindcrime σήμερα.