Καλύτερα albums των '00s

Στου κομφούκιου μάλλον.

Εβαλες Lost Horizon —> εισαι γνωστης. :thumbup:

Ξεχασες απλα να τους βαλεις πιο ψηλα. :stuck_out_tongue:

τα εχουμε ξαναπει εμεις για τους λοστ χοριζον.συγκροτημα-λατρεια με μονο δυο τρομερους δισκους:)

και μετα ανοιξε η γη και τους καταπιε…ετσι ξαφνικα οπως εμφανιστηκαν…βασικα με την σειρα τα μπερδεψα λιγο.παντως δεν τους εχω δει σε πολλες λιστες…

Εχουν ηχογραφησει νεα τραγουδια, νομιζω εχουν ετοιμες τις συνθεσεις για καινουριο δισκο, απλα δεν ειχαν βρει καταλληλο τραγουδιστη ωστε να προχωρησουν.

Υπαρχουν σε 5 λιστες μεχρι τωρα.
Μια (η δικια μου) εχει και τα δυο αλμπουμς, και απο δυο λιστες για το καθε ενα.

Με κούρασε άλλα άξιζε τον κόπο… Ολοκλήρωσα επιτέλους την παρουσίαση μου για τα 100 αγαπημένα μου άλμπουμ, το δεύτερο μέρος της οποίας το βρίσκετε [U][B]εδώ[/B][/U]. :slight_smile:

Όσων αφορά αυτούς που μου απάντησαν: Καλό θα ήταν να απαντάτε στα επιχειρήματα με επιχειρήματα. Την άποψη μου έγραψα, δεν χρειάζεται να προέρχεται από κάπου. ffs.

[B]Ωραία επιλογή.[/B] Και… Πωωωω, ξέχασα τους secret chiefs3, την βλέπω για edit σε λίγο την λίστα μου! :stuck_out_tongue:

όταν τα βρούμε θα ψάξουμε για δικά μας

Με συγκίνησες με το νούμερο 1 :!:

[B]ellanor[/B] είσαι ωραίος τύπος. :smiley:

οχι ρε ενταξει μουσικες ειναι δεν ειναι μπαλα η πολιτικη να βγουμε με σημαιες στα μπαλκονια

δεν ξερω εαν ειναι το καλυτερο αλμπουμ της δεκαετιας (εγω αλλο ψηφισα σαν καλυτερο αλμπουμ)

αλλα για μενα προσωπικα ειναι το αλμπουμ που μου αλλαξε τα μεσα μου πιο πολυ απο καθε αλλο δισκο την περασμενη δεκαετια κ που το εχω συνδεσει με πολλα σημαντικα γεγονοτα στη ζωη μου

αρα το θεωρω το πιο σημαντικο/επιδραστικο γιατι το εχω σαν σημειο καμπης οπου σιγα σιγα περναω απο μια φαση σε μια αλλη :-k

βασικα δεν μπορω να περιγραψω με λεξεις ποσο πολυ υπηρξε αυτο το αλμπουμ μεσα στη καθημερινοτητα μου

οποτε θα πω απλα το εξης

καλυτερο αλμπουμ της 10ετιας ? μαλλον οχι.
σημαντικοτερο (για μενα προσωπικα) ? σιγουρα , διχως συζητηση.

δλδ αυτο το ξεκινημα με το που μπαινει το πολεμικο ριφφ/ντραμς του grudge…1 εκατομμυριο εικονες παιρνουν μπροστα απο τα ματια μου :respect:

O awake είναι αναμφίβολα, τελικά, ο μεγαλύτερος υπέρμαχος της αντικειμενικότητας στη μουσική.

Εγώ, προσωπικά, δεν μπορώ να δεχτώ ούτε καν, ότι το άλμπουμ που μου άλλαξε τη ζωή δεν είναι και το καλύτερο. Αφού μου άλλαξε τη ζωή το γαμημένο, πώς γίνεται να μην είναι το καλύτερο; :?

γιατι διαχωριζω το υποκειμενικο (μου αλλαξε τη ζωη [B]μου[/B]) απο το αντικειμενικο (τι παιζουν τα ατομα)

καποια στιγμη θα με ‘πιασεις’ keep walking 8)

Εμένα για διάφορους συγκυριακούς λόγους, μέσα στη δεκαετία μου άλλαξε τη ζωή το ομώνυμο ΚΟΡΝ.
Να, το λέω και ντρέπομαι, δεν έχω μούτρα να ακούσω τα κομμάτια του λάιβ δίπλα στα προηγούμενα, το κατανοώ [I]λογικά[/I], αλλά ναι, συναισθηματικά έτσι είναι.
Ίσως αντί για τη λέξη “καλύτερο” θα ήταν πιο κατανοητό αν χρησιμοποιούσαμε τη λέξη “σημαντικότερο”.

Ανοίγετε μεγάλο θέμα, που πιάνει σβάρνα όλων των ειδών τις λίστες σε έντυπα και μη. Τώρα που πλησιάζει και ο απολογισμός της χρονιάς.

Σόρι, φίλε, αλλά δεν θέλω να σε “πιάσω”…

Για μένα μια ζωή το “καλύτερο” θα είναι αυτό που μου αλλάζει τη ζωή…

Μα η μουσική (και οποιαδήποτε μορφή τέχνης) από πότε έχει να κάνει με τη λογική; Για μένα πάντα συναίσθημα και μόνο, ήταν.

Και εν πάσει περιπτώσει, δεν ήταν σημαντικοί οι λόγοι που σου άλλαξε τη ζωή το ομώνυμο Korn;

Σόρι για το νταμπλ ποστ.

για πλακα το πα ετσι?επειδη ξερω ποσο σ αρεσουν οι τουλ…
συμφωνω παντως μ οσα λες:thumbup:

Ellanor η λιστα σου ειναι απιστευτη…Μπουσουλας επισης :wink:

Ποσταρε και το 2ο εδω

SPOILER

Μπραβο για το mayan factor στη 10αδα.

Ευχαριστώ ρε αγόρι. Για ποιό δεύτερο μιλάς όμως, δε κατάλαβα.

@ Rip noob και crimson idol: \m/

ωραια λιστα ρε κουνελε, μου εδωσες πολλα πατηματα για να ψαχτω σε καποιες μπαντες…\μ/

Ντροπή κι αίσχος όμως που αντί για Vol.3 μπήκε το All Hope Is Gone. :stuck_out_tongue:

Πολλά δεν ξέρω, για να είμαι ειλικρινής, αλλά αν κολλάει στην αισθητική μου το εξώφυλλο και μου καλαρέσει η περιγραφή, ωθούμαι να ψάξω. Ωραίος λεπόν

Μακάρι να’χα χρόνο να κάτσω να γράψω παρόμοιο ποστ, δεδομένου ότι μεγάλωσα με τη μουσική αυτής της δεκαετίας θα’χε γούστο. Ίσως το κάνω κάποια στιγμή