Καλύτερα albums των '00s

Ετσι μπορει ένας δίσκος που άρεσε πάρα πολύ σε δύο - τρια άτομα και τον έβαλαν πρώτο να ξεπεράσει κάποιον που τον ψήφισαν 15 και οι οποίοι μπορεί να μην έχουν καν ακουστα τον πρώτο…

το νο.1 με το νο.20 έχει διαφορά.αν ένας δίσκος βρίσκεται στις πρώτες θέσεις έστω κα δύο ατόμων, τότε κάτι σημαίνει για αυτόν το δίσκο.άλλο είναι η πρωτιά και άλλο πολλές εικοστές θέσεις.και σταμάτα να φέρνεις συνεχώς αντιρρήσεις πια!:stuck_out_tongue:
η στατιστική δε λανθάνει.

Ετσι μπορει ένας δίσκος που άρεσε πάρα πολύ σε δύο - τρια άτομα και τον έβαλαν πρώτο να ξεπεράσει κάποιον που τον ψήφισαν 15 και οι οποίοι μπορεί να μην έχουν καν ακουστα τον πρώτο…

To ιδιο λέμε Nightsky

Κοίταξε να δεις τι γίνεται.

Αυτή τη στιγμή εγώ ψηφίζω σε εντελώς διαφορετική βάση από τον μργουτασιζνεημ. Ακόμα και το pool των επιλογών που έχουμε σε τεράστιο βαθμό είναι διαφορετικό. Δεν έχω ακούσει το 95% των δίσκων που έχει ακούσει εκείνος και πιθανότατα ισχύει και το ανάποδο.

Δημοσκόπηση σημαίνει ότι προσπαθείς μέσω ενός δείγματος που επιλέγει από κοινό σύνολο να εξάγεις συμπεράσματα για τις προτιμήσεις του πληθυσμού.

Τώρα αν κάτι δεν εφάπτεται στις κατηγορίες ροκ ή μέταλ, ευχαρίστως να γίνει δημοσκόπηση και για τζαζ κτλ. Απλά επειδή είμαστε στο φόρουμ του ΡΟΚΙΝΓΚ νομνίζω ότι την πλειοψηφία του κόσμου την ενδιαφέρει το ροκ και το μέταλ. Κι αν βρισκόταν κάποιος να βάλει ένα ροκ δίσκο στο μέταλ τι έγινε?

Απλά μας έχει φάει λίγο η ψευτοανοιχτομυαλιά του τύπου “η μουσική είναι μία”, “αμάν με τις ταμπέλες” κτλ.

Το θέμα το βαθμών απλά διευκολύνει στο να ξεχωρίσει πραγματικά ένα τοπ-Χ. Γιατί μπορεί δυο δίσκοι να έχουν από 20 εμφανίσεις αλλά ο ένας να παίζει μεταξύ 1-5 και ο άλλος μεταξύ 15-20.

Στη φόρμουλα-1 ποιος κερδίζει?
Αυτός που πήρε δυο πρωτιές ή αυτός που πήρε 30 τελευταίες θέσεις? :wink:

πάντως όποιος το μετακίνησε εδώ να αλλάξει τον τίτλο σε 20 ALBUMS.
και βασικά τι γίνεται με τους κανόνες?τους είχα γράψει στο αρχικό post.τώρα πως θα τους βλέπει κάποιος?

edit: άκυρο.τώρα το είδα πως έγινε.

Exω 7-8 ίδια, θα τα βάλω σίγουρα γιατι άλλους ψήφους δεν βλέπω να πάιρνουν :lol::lol:

Με edit?

Το edit αφενός κρατά για 10 μέρες (ή όσο) και αφετέρου περιμένεις όποιος κάθεται και μετράει, να ψάχνει όλα τα ποστ μπας κι έχει γίνει κάποιο έντιτ?

Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά, κάνετε λες και η θέση που θα πάρουν οι δίσκοι επηρεάσει τα ίδια τα συγκροτήματα. Μια γαμημένη λίστα με 20 δίσκους ταξινομημένους είναι. Κάντε τώρα, αύριο, σ’ ένα μήνα τα χριστούγεννα ή 30 sec πριν αλλάξει ο χρόνος.

λιγότερα από 20 μπορούμε να βάλουμε;

τι να σου πω, τα ίδια λέω πάλι. καταλαβαίνω το πόιντ σου, αλλά να, αν βάλουν οι μισοί το λατεράλους στη ροκ και οι υπόλοιποι στη μεταλ λιστα τους, κάπου χάνεται ο ιστός.

σ αυτό το θέμα δεν έχω κατασταλάξει. μπορεί μια μέση λύση να είναι όντως καλύτερη. btw, και στη φόρμουλα 1 άλλαξε το σύστημα βαθμολόγησης :stuck_out_tongue:

όλοι θέλουν παραπάνω.εσύ θες λιγότερα?:stuck_out_tongue:
20.ούτε πάνω ούτε κάτω.8)

chrisp # Helloween “The Dark Ride”… realy??

@ dude: Πράγματι άλλαξε αλλά προς την αντίθετη κατεύθυνση. :wink:

@ crimson: really.

@ horror: Θα τον υποχρεώσεις δηλαδή? :lol: Όσα θέλει ας βάλει, απλά μέχρι 20.

Προβλεπω ΤΕΡΑΣΤΙΑ κολαση οταν βγουν τα τελικα αποτελεσματα

μπορει να γινει η καταμετρηση πιο συντομα ? 8)

δε χρειάζονται edit.μια λίστα είναι.μια κι έξω.
και το post του destroyer μάλλον να σβηστεί καθώς αφορά τους αρχικούς κανόνες.

ρε κρισπ, γραψε εδώ, δε θα σου πέσει ο κώλος.

για το edit, δεν ξέρω πόσο κρατάει. κατά τ’ άλλα, γιατί να μετράμε από τώρα? :?

ψ. δεν είπα προς τα που άλλαξε, είπα απλά ότι άλλαξε.

ε, ναι, δεν με ενδιαφέρει να βάλω απλώς δίσκους που γουστάρω καραγουστάρω τα σπάω μαζί τους, αυτοί μπορεί να είναι 500. 20 που σημαίνουν κάτι για μένα δεν βγαίνουν. δεκτό πάντως, θα απέχω!

Εγώ εδώ νόμιζα ότι έγραφα και ξαφνικά είδα αλλού το ποστ μου. :frowning:

δεν μπορω

ειναι πολυ λιγα

να τα κανουμε 30???

λολ, ποτς γενεν αυτό.

τέσπα, δε βλέπω να βγαίνει άκρη :lol:

για το dark ride δεν το λεω/ρωτάω ειρωνικά…και εμένα μου αρέσει…απλά δεν περίμενα(με τίποτα) να το έχεις στην εικοσάδα