Καλύτερα albums των '00s

νταξ δεν ξετρελαθηκα με την λιστα σου , αλλα αυτο που ‘ειδα’ ειναι οτι ακομα τα ξεδιαλυνεις μεσα σου δεν ειδα πχ μια κυριαρχη ταση-κατευθυνση (λογικο 21 εισαι - κ δεν το λεω the patronizing way)

πιο πολυ ενδιαφερον θα εχει η λιστα σου στα 30

(ακομα εδω θαμαστε κ θα ποσταρουμε λιστες κ φωτος) :stuck_out_tongue:

το θέμα είναι πως sludge άρχισα να ακούω το 2007.μέχρι τότε άκουγα περισσότερο πιο εναλλακτικά πράγματα.και καθότι έβαλα τα αγαπημένα μου και όχι αυτά που θεωρώ καλύτερα, εμφανίζεται και το μπέρδεμα με τα είδη.
πάντως από tool (:p), εγώ είμαι φανατικός του aenema.γι’αυτό και έβαλα το lateralus στην 9η θέση.

αρα καλα σε ‘διαβασα’ ειδα κατι αλμπουμ που σε 5 χρονια δεν θα τα ακους καν (δεν σου λεω ποια να μην σε προκαταβαλω)

jeff buckley - grace σου αρεσει ? ρωταω επειδη αν κρινω απο τις indie τυπισσες που θες , τετοια αλμπθμ θαναι βουτυρο στο ψωμι σου

μπραβο για τα περι αενεμα , χθες που εφτιαχνα λιστα 90s μου πηρε 4 ωρες να βαλω τα 19 αλμπουμ στην σωστη σειρα (μονο ενα δεν με κουρασε μιας κ ηταν νο1 εδω κ 10 χρονια) 8)

o buckley νταξ, δεν είναι και ο αγαπημένος μου καλλιτέχνης, αλλά ναι, τον ακούω ευχάριστα και το grace είναι πολύ καλός δίσκος.
στα 90’s το aenema για μένα είναι μέσα στην τριάδα ανεξαρτήτως ειδών.
πάντως για πες ποιούς δίσκους δε θα ακούω καν σε 5 χρόνια…:stuck_out_tongue:

Η μη κυρίαρχη τάση/κατεύθυνση αγαπητέ awake δεν είναι συνώνυμη απαραίτητα της αβεβαιότητας και της έλλειψης ψαξίματος. Μερικές φορές υποδηλώνει το αντίθετο. Που και που.

βασικά έχω ακούσει πάρα πολύ μουσική (ίσως και παραπάνω απ’όσο θα έπρεπε στα 21 μου), άρα εγώ πιστεύω πως πλέον έχω κατασταλλάξει σε 2-3 είδη (που μεταξύ τους βέβαια είναι λίγο άσχετα, αλλά έταιρον εκάτερον).
οψόμεθα…

Συμφωνω μαζι σου απολυτα , αγαπητε ellanor (σαν βουλευτες απευθυνομαστε)

Εγω δεν ειπα τπτ για ελλειψη ψαξιματος/αβεβαιοτητα

‘‘αυτο που ‘ειδα’ ειναι οτι ακομα τα ξεδιαλυνεις μεσα σου δεν ειδα πχ μια κυριαρχη ταση-κατευθυνση’’

Αλλα αυτο που ‘‘ειδα’’ (και μου το επιβεβαιωσε κ ο ιδιος ο χορρορ) δεν ηταν τοσο μια πολυσυλλεκτικοτητα οσο μιαν διαδικασια ψαξιματος η οποια μελλοντικα θα διαχωρισει την ηρα απο το σταρι.

Μια χαρα ειναι ο χορρορ κ ακουει στα 21 του πραγματα που εγω δεν ταχα φανταστει καν

Με απλα λογια , θαυμαζω την εγκεφαλικη ωριμοτητα της ηλικιας του κ αναμενω με ακομα μεγαλυτερο ενδιαφερον τα ηχητικη μονοπατια στα οποια θα τον παει η διαθεση ψαξιματος μαζι με το προυπαρχον εγκεφαλικο φορτιο του

Δεν ξερω γιατι εσυ ειδες οτι του την 'λεω΄οταν στην πραγματικοτητα τον εκθειαζα

(χορρορ χρωστας ενα κοννε φιλε :stuck_out_tongue: )

Μπα, απλά βαριόμουν να διαβάσω όλο τον διάλογο σας για να καταλάβω, πιάστηκα λοιπόν απο αυτή τη μεμονωμένη φράση και είπα να τη σχολιάσω (ρε, ΜΣΝ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟ ΤΟΠΙΚ!!!)

Μπράβο χόρρορ και απο μένα, εύγε παλικάρι μου και εις ανώτερα.

τώρα εξηγούντα όλα λοιπόν!:country:

αυτό είναι όντως ένα πρόβλημα, στο οποίο αδυνατώ να βρω λύση…
τεσπα, κάποια στιγμή θα πω και εγώ δυο λόγια για τον κάθε δίσκο της λίστας μου, ακολουθώντας το παράδειγμα του nodi.

νομιστερ, βάλτα και σε μια σειρά ρε.

τώρα κάνω το 3ο και τελευταίο έντιτ μου, ουφ.

τι σειρα δηλαδη, για ξηγηθειτε, εχουν γραφτει πολλα και βαριεμαι να διαβαζω.

χρειάζεται συγχρονισμός. ο ένας βάζει το all, ο άλλος το tempel κ.ο.κ. κάποιες μπάντες που γάμησαν στα 00’s θα πάνε στον πάτο. κρίμας. με αφορμή τη λίστα του nomisteraki αυτό.

αντικειμενικα το ολ ειναι καλυτερο απ’ το τεμπελ ^^

λέω να κάνω κι εγώ ένα edit.είδα κάτι που το είχα ξεχάσει.:confused:
nomisteraki, δες το εισαγωγικό post του thread με τις λίστες.

το all είναι σίγουρα διαφορετικό από τ’ άλλα. κι εγώ ήμουν σε δίλημμα, μιλάμε για δισκάρα. απλά, να ρε παιδί μου, το tempel προσφέρεται για τα καλύτερα τριπζ. δε βρίσκεις πολλούς δίσκους που να είναι τόσο ολοκληρωμένοι και να μην κάνουν απλά βαβούρα στην κιθάρα για να σου πουν ότι παίζουν ψυχεδέλειες.
αφού λες για αντικειμενικότητα όμως, πού είναι το pilgrimage? :stuck_out_tongue:

ε το pilgrimage κανει οτι κανουν και οι γκιζες. αυτο ηταν γενικα ενα δυσκολο διλημμα.

τεσπα αυτο με τις λιστες ειναι πολυ δυσκολο. εδω δεν εχουμε κασταλαξει τι θα μπει στην 20αδα, θα τα βαλουμε και σε σειρα;

ουφ, το έκανα το edit.
έχωσα το darkspace και έκανα κάποιες αλλαγές στη σειρά στις τελευταίες θέσεις…

Ναι. :slight_smile:

awake, άσε τις μαλαγανιές και κάνε έντιτ τη λίστα σου. έβαλες 3 τουλ κ 3 βολτα.

οντως, κοψε δυο απ’ το καθενα αν θες να λεγεσαι σωστος. και ακου μελοποιημενο Εγγονοπουλο επιτελους.