Καλύτερα albums των '00s

Full-length, InsideOut Music
September 1999

The European release was in January of 2000.

Ζηταμε σχολαστικοτητα Ντουντ για να ανεβει αυτο που πρεπει:p

και ποιός σας είπε ότι θα βάλει στη θέση του το burn the sun? :stuck_out_tongue:

ok, εγώ στο rateyourmusic είδα 2000 κ έπειτα, αλλά μάλλον είναι λάθος. ας πιστέψουμε το metal archives.

Eγώ πάντως με μια γρήγορη βρίσκω την ως τώρα λίστα αρκετά ικανοποιητική.
Ντάξει, θα’ταν θαύμα αν δεν είχαμε μέηντεν/μετάλλικα μέσα, αλλά γενικώς αποφεύγονται μέχρι στιγμής γραφικότητες τύπου πριστ/σκόρπιονς κλπ. (inb4 ποστ από Μέταλ_Λως :p), ενώ θετικό είναι ότι υπάρχει το Μασίν Χεντ και όχι τπτ π.χ. από CoB κλπ ενώ δε θυμάμαι να’δα και metalcore φωτοτυπίες ιδιαίτερα μέσα.

Γενικώς δίνει μια καλή εικόνα γενικά του “ροκ των 00ς” (για μένα πάντα, και ό,τι κι αν σημαίνει ο όρος)

Μπα εγώ πιστεύω ότι δίνει μια καλή εικόνα του φόρουμ του ροκιν γενικά.

Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν άτομα με συγκεκριμένα γούστα εδώ μέσα. Άσε που γίνεται μια σύγκλιση γούστων με τον καιρό.

μια χαρα ειναι η λιστα σε γενικες γραμμες.

Συμφωνώ κι εγώ με τη σειρά μου. Και σίγουρα καλύτερη από λίστες διαφόρων περιοδικών

Α και κάτι ακόμα ενδιαφέρον, έτσι κουβέντα να γίνεται:

δείτε αυτό

και συγκρίνετε με αυτό

τους γαμάμε ε. 8)

μουσικόφιλοι απ’όλο τον πλανήτη έχουν φέρει στη θέση #20 για τα 00ς το Close to a World Below των Immolation :|:|

Σήμερα θυμήθηκα ότι δεν έχω χώσει In Rainbows. omg

Eτσι μωρη μπανταρα ! :smiley:

Αγγελακας στο 68…

δισκάρα.

Αυτά είναι.

Edit : Και όχι μόνο, και δεύτερο Immolation στην κατοστάρα

Εμένα η πρώτη λίστα μου αρέσει περισσότερο. :stuck_out_tongue:

edit. Χμ, ξανακοιτώντας, έστω, ισοδύναμες… η πρώτη απλά παρουσιάζει μεγαλύτερη ποικιλία, κάτι υπέρ για μένα…

συμφωνω με αυτο

πχ στις 2 λιστες που ποσταρες
δεν υπαρχουν οι crippled black phoenix
στη λιστα μας οπως ειναι σε αρκετα ψηλη θεση

Aκριβώς.

Το γεγονός ότι στην ελληνική λίστα έχουμε νούμερο 1 και 10 soad ενώ στην άλλη δε βρίσκονται καν στην εκατοντάδα δε θα το σχολιάσει κανείς;

μόλις το σχολίασες εσύ.

Όχι, απλά επεσήμανα ένα γεγονός. Εδώ αναζητούμε τα βαθύτερα κοινωνικά αίτια.

χρειάζεται κάτι άλλο? :blues:

Αρμένιοι αδέρφια μαζί θα το σηκώσουμε στη Νέα Φιλαδέλφεια. (κάτι μπέρδεψα :-k)