Καλύτερα albums των '00s

@ Keyser:

Παράδειγμα:

Πρωτοάκουσα σοβαρά Metallica στα 12 μου, ήταν το Black Album και δέθηκα απίστευτα μαζί του. Παίζει να το άκουγα επί κάνα εξάμηνο γύρω στις 4-5 φορές τη μέρα κατά μ.ο. Μετά (σε σύντομο χρονικό διάστημα) ήρθαν και οι υπόλοιποι δίσκοι τους αγαπήθηκαν και αυτοί αλλα το Black παρέμενε πάντα πάνω απ’ όλα. Από ένα σημείο και μετά έγινε η έκρηξη, γνώρισα πολλές μουσικές και συγκροτήματα και ενίοτε οι Metallica έμεναν στο ράφι για μήνες (ή και χρόνια). Όταν μετά από πολύ καιρό ξανερχόταν η ώρα τους, διαπίστωνα σιγά σιγά ότι το Justice είχε ασύλληπτες riff-άρες και ότι η συμβολή του Burton έκανε τα κομμάτια σε Ride και Puppets να φτάνουν σε δυσθεώρητα ύψη όσο αφορά σε συναισθήματα και “εικόνες”. Παρολαυτά όμως, τίποτα δεν μπορούσε να υποσκελίσει στην καρδιά μου εκείνο το συναίσθημα των ακροάσεων του Black Album πίσω στο 1995/96.

Αν μου ζητήσουν μια λίστα με τους 50 αγαπημένους μου δίσκους έβερ, η πρώτη θέση είναι καπαρωμένη χωρίς δεύτερη σκέψη. Αν μου ζητήσουν μια λίστα με τους 50 “καλύτερους” μέταλ δίσκους τότε δεν ξέρω καν αν θα υπάρχει.

ok now, διορθώθηκαν.

[B]dude[/B] για να μεγαλώσει ο αριθμός αυτών που βάλουν λίστες, πρέπει να αρχίσουν οι προσωπικές επιθέσεις…

ελα…πειτε την αληθεια για τις νοθειες!!!το god hate us all δεν ειναι ουτε στα 100???ναι ρε…σας πιστεψαμε!!! :stuck_out_tongue:

μίλα με στοιχεία, αλλιώς σώπα για πάντα :P.

όχι τπτ άλλο, μου χουν βγει και τα μάτια.

να στε σίγουροι ότι αν ήθελα να κάνω νοθεία, με κάποιον μαγικό τρόπο θα σκαρφάλωνε πρώτο αυτό.

[SPOILER][/SPOILER]

:stuck_out_tongue:

εχε χαρη που βαριεμαι να κατσω να μετρησω,μιας και υπαρχουν Smithers γι’αυτη τη δουλεια!!!:razz::lol:

ρε, μόλις τώρα ερχόμουν να ποστάρω τη λίστα μέχρι το σεπτέμβρη.μη μου κλέβεις τη δουλειά λέμε!:stuck_out_tongue:
πάντως, εγώ έκανα τόσον καιρό για να βγάλω μόνο το σεπτέμβρη.ειλικρινά, που τη βρήκες την όρεξη για να κάνεις και τον οκτώβρη:!:

βγήκε ίδια με τη δικιά μου να φανταστώ?

btw, μέχρι και του σεπτέμβρη είναι μεσα.

σε κάποια δεν είναι ίδια.
αλλά εγώ δεν έχω ιδέα περί excel (το excel είναι άλλωστε ο λόγος που χρωστάω από το πρώτο εξάμηνο της σχολής ένα μάθημα με υπολογιστές:roll:), οπότε μάλλον η δική σου είναι σωστή.βασικά, δεν ξέρω πως να κάνω τις πράξεις, και τις κάνω με το μυαλό μου και μετά απλά γράφω τους αριθμούς.:stuck_out_tongue:

απλα…πιστευω οτι [SIZE=“4”][B]ΠΟΤΕ [/B][/SIZE]δεν θα βγουν ιδια!!!:lol::lol::lol::lol:

ον τοπι…απ’εξω αφησα
[B]Witchcraft - The Alchemist (Rise Above)[/B]—ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΑΠ’ΕΞΩ!!!ΠΟΣΟ ΚΟΠΑΝΟΣ!!!(οχι οτι με τις νοθειες εχει διαφορα:p)
Mastodon ? Crack The Skye
Mastodon - Leviathan
Nick Cave & The Bad Seeds - Dig!!! Lazarus Dig!!!

και καποια αλλα που μου’ρχονται σιγα-σιγα

ντάξει, δεν πειράζει, μην ταλαιπωρείσαι άδικα, θα κάνω και τις υπόλοιπες (εκτός κι αν αυξηθεί ξαφνικά η προσέλευση και μαζευτούν πολλές).

θα κάνω κι εγώ, γιατί το γενάρη πρέπει να το περάσω αυτό το μάθημα αν θέλω να πάρω πτυχίο τον ιούλιο.για εξάσκηση.:stuck_out_tongue:
αν εσύ βρείς χρόνο και διάθεση και τελειώσεις πρώτος, απλά πόσταρε τη λίστα.

πφ, κι εγώ άφησα Bizarre απ’ έξω. εμ, δεν είχα ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ τότε.

για ντεντμεμορις
το μπατλ οφ λος αντζελες που βαλες ειναι του 99 :stuck_out_tongue:

όντως, θα το διορθώσω. Thanks

Άπειρο ρισπέκτ σε Νομιστεράκι για το Macabre Omen:bow:

Ωραίος ο Witchfinder!:wink:

Τενκ γιου! Ανταποδίδω την φιλοφρόνηση αν και έχεις βάλει πολύ χαμηλά το Dopethrone:p

Kι εσύ πολύ ψηλά:p
Το cathedral σου άρεσε τόσο πολύ?Είναι από τις αγαπημένες μου μπάντες, το Endtyme το βρίσκω πολύ καλό αλλά όχι για τόσο ψηλά.Βέβαια το άκουσα μόνο 5-6 φορές ίσως φταίει αυτό…

Μεγάλο κόλλημα το Endtyme. Είναι το αγαπημένο μου, μια ιδέα πάνω από το Carnival Bizarre. Άκου το ξανά οπωσδήποτε.