Alice Cooper

According to BW&BK sources, guitarist Damon Johnson (BROTHER CANE) has left ALICE COOPER’s band to join Irish hard rock legends THIN LIZZY.

Orianthi Panagaris (know as MICHAEL JACKSON’s guitarist Orianthi - picture left) has replaced Johnson in Cooper’s line-up. In a Facebook update just a few hours ago Johnson wrote a goodbye message:

“I love you, Alice Cooper. And Chuck, Tommy, Steve, and Glen. And Keri, Jimmy, Eric, Ryan, and Tommy C. With all my heart.”

Πάμε ρε!!! :slight_smile:

Μετρια αυτα που ακουσα μεχρι τωρα, αναμενουμε να βγει ο δισκος για ολοκληρωμενη αποψη.

Alice Cooper Live In Athens 19/7/1990

Πρέπει να το δείτε!

Οι δηλώσεις των θεατών all the money :smiley:

https://scontent.fath4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18767750_10155850418580400_8682606185742772290_n.jpg?oh=6c1404a7f411c807906a5445b9861c85&oe=59A2AB11

Κάποια ακούγονται ενδιαφέροντα, κάποια αδιάφορα.

1 Like

Χμ…σχεδον αποθεωτικη η κριτικη που διαβασα στο rockpages.gr,θα περιμενω και του rocking.gr ,αν και οτι εχει βγαλει ο μπαρμπαλις τα τελευταια χρονια περασε και δεν ακουμπησε.

Του ροκοβερντοουζ οχι;

1 Like

Αυτή είναι η πραγματικότητα δυστυχώς τα τελευταία 15 χρόνια. Και για τον καινούριο δίσκο να σου πω δεν έχω και ιδιαίτερες προσδοκίες.

Πρωτη ακροαση,Fireball,Fallen In Love,Dynamite Road,Holy Water καποια που μου αρεσαν.

Ο Αlice Cooper λέει την προσωπική του άποψη για τον Χριστό.

Εγώ γελάω με τα σχόλια ορισμένων ταλιμπάν της κρατικής θρησκείας που λένε ότι ο χριστιανισμός των Καθολικών και των Προτεσταντών είναι fake και μόνο ο χριστιανισμός των Ορθοδόξων είναι ο σωστός.

Ο άλλος γράφει ότι ο Alice Cooper είναι αιρετικός και δεν χρειάζεται να του κάνει μάθημα επειδή έχει λέει τους άγιους πατέρες να τον διδάσκουν :astonished:

Λες και ο Cooper κάνει μάθημα σε κάποιον. Απλώς απαντάει στις ερωτήσεις του δημοσιογράφου.

Εν τω μεταξύ στα σχόλια που διαβάζω μπλέχτηκαν και ο Blackie Lawless από τους W.A.S.P. και ο Dave Mustaine απ’ τους Megadeth.

https://rockoverdose.gr/alice-cooper-christ/

Λες για τα σχόλια στο Facebook; με έκανες και έψαχνα το ποστ ρε αλήτη .

Εντάξει τι να πεις για τα σχόλια ; στο μεταξύ όλοι αυτοί δείχνουν πόσο άσχετοι είναι με τον καλλιτέχνη , γιατί εδώ και πολλά χρόνια έχει βρει την ηρεμία του και ο άνθρωπος δεν είπε τίποτα άλλο πέρα από αυτό . Δεν συμφωνώ με τις θρησκείες , δεν μου λένε κάτι , αλλά αν τον ίδιο και πολλούς άλλους , τους κάνει να νιώθουν καλύτερα χωρίς να μου τα ζαλίζουν εμένα , γιατί να έχω θέμα ;
Μεγάλος καλλιτέχνης ο Alice . Οπαδοί - φίλοι της μουσικής που για να τους αρέσει κάποιος μουσικά πρέπει να ταιριάζουν και οι απόψεις τους με του καλλιτέχνη , μου φαίνεται αστείο ( δεν λέμε να είναι ναζί ή παιδοφιλος , έτσι ; ) .

2 Likes