Alter Bridge

Την επόμενη φορά πριν αρχίσετε να σβήνετε ποστς και να μοιράζετε μπανς οι “είμαι δεν είμαι-δεν ασχολούμαστε με την μπάλα” μοντερέητορς δείτε από ποια κομπλεξικά ποστς ξεκινάνε τα φλεημς και εκτροχιάζονται τα θρεντς, έτσι, ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΛΕΩ

3 Likes

Η απορια μου ειναι πραγματικη.

1 Like

έχοντας αρκετούς γνωστούς απ τον βορρά , περισσότερο με έχουν “διορθώσει” σε λέξεις τύπου καύλα = Γκαύλα

εξαιρετικά παιδιά αρκεί να μη μιλήσεις μαζί τους για ΠΑΟΚ και γενικότερα για μπάλα. Το οποίο δεν πρόκειται ποτέ να κάνω οπότε still γαμώ τα παιδιά οι βόρειοι

3 Likes

ελπιζω να αισθανεσαι περηφανος για το μπαχαλο που δημιουργεις :slight_smile:

1 Like

Κανένα μπάχαλο δεν δημιούργησε. Απόδειξη τα 5 like που έχει πάρει το σχόλιο. Απλά εσείς έχετε το πρόβλημα που για ένα ποδοσφαιρικό χαζοαστειάκι αντιδράσατε λες και σας έβρισαν τη μάνα. Εύχομαι καλά μυαλά!

Αυτοί οι 5 που έκαναν like συνεισφέρουν και αυτοί στο μπάχαλο άραγε;

4 Likes

“πάχαλο” ε

5 Likes

Παίδες λίγο ψυχραιμία. Συμφωνώ με τον separss και επειδή ξέρω τον chinaski δεν είχε κάποια πρόθεση να θίξει κάποιον.

Και για να είμαι ειλικρινής δεν ήξερα ούτε εγώ ότι για κάποιο λόγο είναι “προσβλητικό”…

Παρακαλώ να μείνουμε στο πόσο γαμάνε οι Alter Bridge. Και να δείτε το dvd γιατί κάνω cameo :stuck_out_tongue:

3 Likes

2 Likes

Το Γ απλά την κάνει πιο σκληρή.

2 Likes

Στα ποδοσφαιρικά χαζοαστειάκια σε άσχετα τόπικς μπορεί να πέφτει και καμιά θρησκευτική χαζοπαναγίτσα, μην κάνετε “σαν να σας έβρισαν τη μάνα”. Όσο για το ποιοι έκαναν λάηκ στο ποστ, είναι όντως η καλύτερη απόδειξη του ποιοι ψήνονται να τρολάρουν και να κάνουν τριγκερ τον άλλον έτσι για τη φάση. Όλα καλά, στηρίζω, μόνο μην το παίζετε θιγμένοι μετά.

ον τόπικ περιμένω να γυρίσω Θεσσαλονίκη για να δω το dvd με το cameo και να πάρω τα μπλουζάκια μου(!)

3 Likes

Καθόλου περήφανος γιατί δεν είχα καμία διάθεση να δημιουργήσω κανένα μπάχαλο. Ένα αστείο έκανα με την προφορά. Αν χρησιμοποιείται υποτιμητικά για κάποιο λόγο -που προφανώς και χρησιμοποιείται αν κρίνω από τις αντιδράσεις μερικών (καρκίνους, χριστους, παναγίες, πιστόλια) - τότε … να βγάλουμε το “μ” και να το αφήσουμε σκέτο “Παοκτσης” να τελειώνουμε και να ζητήσω και συγνώμη αν εν αγνοία μου έθιξα κάποιους.

4 Likes

Τώρα αυτό είναι κάποιου είδους ευαισθησία ή γενικά βλέπετε φαντάσματα ορισμένοι?

αφου κανεις Like και μας αποδεικνύεις οτι εισαι ετοιμος για τρολλαρισμα.

Το ποστ του Quintom σού απαντάει πιστεύω για το ποιος τρολάρει (σόρυ ε, “ΘΩΤ ΠΡΟΒΟΚΙΝΓΚ” εννοώ) και ποιος όχι.

Εντωμεταξύ ΚΛΑΙΩ που ο σεπαρςς χρησιμοποίησε ως επιχείρημα τα likes στο ποστ του chinaski, αλλά για τα ίδια likes στην μΠαναγία (με κεφαλαίο, να μην προσβάλλω κανέναν) κουβέντα ε :"")

θα μας εξηγησεις τωρα γιατι ειναι προσβλητικο το “μ” ; και καλα οτι οποιος ειναι απο την Βορεια Ελλαδα , εχει και βαρια προφορα ;

Υ.Γ. Για τους Alter Bridge ετσι κι αλλιως τα βρισκουμε

Θα απαντήσω σε 2 απορίες με ένα ποστ (!)

Κανένας δεν παίρνει ως βρισιά το “ΠΑΟΚτζής”, απόδειξη και το ποστ του irelligious στον διάλογο με outshined, απ’όσο ξέρω το “τζ” χρησιμοποιείται από τους Νότιους, το “τσ” από τους Βόρειους", ξέρω δηλαδή άτομα από την Αθήνα που λένε ότι είναι “ΠΑΟΚ ΤΖ ήδες”, όλα καλά, οπότε δεν ξέρω γιατί έχει τέτοια απορία ο παντελής.

Το “μ” από μόνο του φαντάζομαι δεν είναι προσβλητικό, είναι σαν να λέει κάποιος για τη μπαναγία, έτσι ακούγεται στον προφορικό λόγο δηλαδή. Εκεί έξω και εδώ μέσα χρησιμοποιείται μόνο προσβλητικά, από τότε που ο Κάρβου έμπαινε και έγραφε “μπάουγκζ” στο θρεντ αλλά όλα καλά γιατί “δεν ήταν βρισιά” και όταν τον έβριζα εγώ μοίραζε πόντους ο “είμαι δεν είμαι moderator” που πριν καμιά βδομάδα μπήκε να κάνει και υποδείξεις καλής συμπεριφοράς. Το ίδιο και από άλλους χρήστες εδώ μέσα που το κάνουν για να προκαλέσουν, από μένα οκ όπως είπα αλλά μετά μην κάνετε φλαγκς και το παίζετε θιγμένοι, το τρόλλινγκ και οι προσβολές δεν είναι μονόδρομος.

Σχετικά με τον chinaski που τα είπαμε μέσω πμ πιστεύω ότι ήταν ειλικρινές λάθος σε προσπάθεια για “αστείο” αφού δεν ασχολείται με τα οπαδικά, αλλά το ποστ είναι ακόμα εκεί. Ας μπει κάποιος μοντ να διαγράψει όλη την τελευταία οφφ τόπικ σαβούρα και να μείνουν μόνο τα ποστς για το dvd και το περιβόητο cameo.

ον τόπικ (λολ, γίνονται και τέτοια) έχω λιώσει τις συνεντεύξεις τους στο loudwire, πόσο ΓΑΜΑΤΟΙ, προσγειωμένοι και κουλ τύποι είναι ρε.

3 Likes

δεν θα τα βρεις με τον Παντελη για αυτους , ποτέ !

1 Like

Ενώ σε όλα τα υπόλοιπα υπάρχει απόλυτη ταύτιση :")

Οκ καταλαβαίνω να μην αρέσει σε κάποιον η φωνή του Kennedy, αλλά το πόσο τέρατα είναι στην κιθάρα και αυτός και ο Tremonster ή για το ότι δίνουν το 110% τους σε κάθε λάιβ δε νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει αμφιβολία. (μπορεί;)

3 Likes

ενταξει τωρα ρωτας εμενα που ειμαι φανμποης AB. και τον ηχο τους γουσταρω και τις μελωδιες τους γουσταρω και τα παντα ολα (οταν ειχα παντρευτει alter bridge ηταν το τραγουδι του γαμου . Μετα χωρισα και απλα μου εμεινε το επισημο download του κομματιου!! χα χα χα χα).

Εμενα η φωνη του kennedy μου θυμιζει για καποιο λογο Cornell , αν και μπορω να πω οτι στους δισκους του Slash δεν με ξεσηκωνει οπως στους AB.

Αλλες μπαντες σε αυτο το στυλ ακους ή δεν σου κανει κουκου ;

5 Likes

ποίο;
αν ξανά παντρευτείς πάντως, πάνε σε σολο myles

5 Likes