Alter Bridge

σήμερα λέω να αράξω να απολαυσω το DVD τους.
θα ήθελα πάντως να είναι αρκετά ακουστικό το προσωπικό του Myles.

και μιας και πιάσαμε φωνάρες…


πάντως μαζί με brent smith θεωρώ πως είναι οι 2 σύγχρονες φωνές (σχετικά πιο νέες δλδ) που ξεχωρίζουν στο χώρο του hard rock.

βάλε και αυτόν απο Sixx A.M. μέσα!

Άρχισα και εγώ λοιπόν με το πρώτο τους Blackbird και η αρχική εντύπωση είναι πάρα πολύ καλή.Θα λιώσω τώρα αυτό και μετά το τελευταίο και επανέρχομαι.:smiley:


Now playing: Alter Bridge - Come To Life
via FoxyTunes

να μιλησει ΤΩΡΑ ο μιστερ για το επομενο αλμπουμ

τι να ξέρει αυτός από Alter Bridge;
επειδή έπεξαν δίπλα στο σπίτι του και πήγε να τους δει;

όταν βλέπεις αλτερμπριτζ απο τον εξώστη σαν κυρία δεν μετράει για συναυλία[-X

βρε αντε ρακαμακαφον να πουμε

δεν εχεις αδικο ομως :frowning:

χαλισεκε θα τον παρω τηλεφωνο στο σκαηπ το απογευμα να μιλησουμε να σου πω :expressionless:

οπαδοι του myles rejoice

ας παρουμε λιγο την τζουρα μας απο κυριο myles

paradise city


στο τελευταιο take me hooooome , την βγαζεις εξω

Μόλις διάβασα ότι τον Σεπτέμβριο κυκλοφορεί νέο cd. Αν είναι κι αυτός σαν τους 2 προηγούμενους, θα ταλαιπωρηθούν για καιρό πάλι τα ηχεία μου…:smiley:

μακαρι να ειναι κατι οντως σκοτεινο αλλα ΚΑΙ heavy…τους εχω εμπιστοσυνη :smiley:

παραμ περοπομ περομ περομ:trumpet:

Hello Alter Bridge Nation,

We told you that we would give you information as soon as we get it and now we are making good on that pledge. We have decided to name our upcoming album AB III. It is simple yet effective, in our opinion.

We have also chosen which songs will be on the album and we think all of you fans will be very happy about what we chose. We will update this track listing throughout the day so stay tuned to this message for updates.

AB III (Album Title)

Track 1) Slip To The Void

Track 2) Isolation

Track 3) Ghost Of Days Gone By

Track 4) All Hope Is Gone

Track 5) Still Remains

Track 6) Make It Right

Track 7) Wonderful Life

Track 8) I Know It Hurts

Track 9) Show Me A Sign

Track 10) Fallout

Track 11) Breathe Again

Track 12) Coeur D’Alene

Track 13) Life Must Go On

Track 14) Words Darker Than Their Wings

Keep Rocking,

Alter Bridge

κρατιεμαι να μην το παιξω παοκτζης, γιατι βλεπω Σλιπνοτ τριμπιουτ μεσα, Still Remains τριμπιουτ μεσα, ΧΒΟΧ-360 τριμπιουτ μεσα, και αγαπω το παρισι τριμπιουτ μεσα.

Οπως και ναχει,αναμενουμε και αλλο δισκο που θα μας ροκαρει τις καλτσες (σικ), αν και δεν εχουμε ημερομηνιες και τετοια, αλλα λογικα δεν θαργησει, και θα σκασει φθινοπωρινα.

Βεβαια αν εχουμε παλι θεματα τυπου Live In Amsterdam, και η κυκλοφορια τρεχει δω και κει αδεσποτη, φμλ. Αλλα δε πιστευω, δεν εχουμε να κανουμε με τους ΚΡΗΝΤ, εδω.

Και on that note, βαλτε αυτο στο 3:45, για να δειτε το ΔΙΚΙΟ.

νεος δισκος αλτερ μπριτζ, με ονομα εημπηθρη. χουχου

Η μαλακία με αυτόν το δίσκο είναι ότι δεν μπορώ να σκεφτώ πως γίνεται να είναι καλύτερος απ’ το blackbird.

γεια σου ρε τρεμοντι μεταλλα!!!

αχχαχααχχαχα :smiley: αν θελει να παιξει χοντρα το εχει και το εδειξε :stuck_out_tongue:

Παντως το ξαναπιασα το ΙΙΙ μετα απο καιρο και παλι τις ιδιες σκεψεις εκανα…ωραιες ιδεες, ωραιες στιγμες αλλα ολο καπου θα χαλαει η δουλεια. Βαζω καπακι το blackbird και σκιζω τα ρουχα μου…μου φαινεται πως η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη

Ακομα και με το one day remains δηλαδη

Όχι ρε συ, το ΙΙΙ είναι δίσκαρος(αν και είναι η πρώτη επαφή μου μαζί τους, οπότε είμαι λίγο ιπωκυμαινηκώς) είναι πιο light σαν σύνολο, αλλά δεν είναι χειρότερο. Το μόνα κομμάτια του που για μένα χάνουν λίγο είναι η τριάδα Make it Right, Life Must Go On και Coeur D’ Alene, κατά τ’ άλλα σπέρνει ολόκληρο. Κατά τ’ άλλα ισχύει αυτό που είπαν όλοι, δεν έχει δηλαδή μέσα ένα Blackbird αλλά είναι γεμάτο με κομματάρες: βλέπε [B]Slip To The Void[/B](το καλύτερο εκεί μέσα μακράν του δεύτερου), Show Me a Sign(σκοτεινό as fuck), Isolation(σε πιάνει απ’ τη μούρη και σε πετάει κάτω, και σου ρίχνει κι αμόνια για να μείνεις εκεί) και Words Darker than their Wings(κραυγή στο τέλος ftw, Jeff Buckley anyone; )

To III αντέχει στο χρόνο.

Επίσης, UK tour το Νοέμβρη
http://www.alterbridge.com/news/2011-06/alter-bridge-announce-november-uk-arena-tour.aspx

φιλόδοξο το να το κάνουν σε αρένες 10000 ατόμων!

Μαλλον ειρωνικα το εχεις πει αυτο , ετσι?

Σημερα ακουω ξανα και ξανα το Blakbird (το τραγουδι). Ποσο μα ποσο κορυφαιο ειναι…
Επιπεδου Stairway to Heaven, One… Επιπεδου blackbird με λιγα λογια. ΕΠΟΣ!

οχι, καθολου ειρωνικο δεν ειναι.

ειδικα με τις τιμες που ζητανε, υπερβολικα φιλοδοξο ειναι και πολυ δυσκολο να ξεπουλησουν