Amorphis 12-11-11 @Block33 Thessaloniki 13-11-11 @Gagarin205 Athens

Συγκρότημα γκαραντί στα live:):!:

Αν κρίνω από τις μέχρι τώρα συναυλίες τους, το setlist θα έχει πάνω-κάτω ως εξής:

Battle for Light
My Enemy
The Smoke
Sky Is Mine
Against Widows
Silver Bride
Towards and Against
You I Need
The Castaway
Crack in a Stone
House of Sleep
My Kantele

Ψιλοκλασμένο το silent waters…και το skyforger!!

ποσα παιζουν ρε παιδια συνηθως??? αυτα τα απο πανω ειναι 12 αλλα ελπιζω να παιζουν το μινιμουμ 16 ε???

Γυρω στα 12 παίζουν…

ρε μου φαινεται λιγο ηλιθιο αυτο. μονο οι nile και 2-3 ακομη (απο αυτους που εχω ψαξει φυσικα) παιζουν 10-12 κομματια. οχι και οι χεβι μεταλ αμορφις τοσα λιγα ρε πουστη μου…

Πάντως ρε παιδιά, από το να βλέπουμε με 28 και με 30 ευρώ ένα ξένο και δύο ελληνικά support, καλύτερο δεν είναι να βλέπουμε με 32 ευρώ τρεις ξένες μπάντες; Κάτσε να δούμε και ποιες θα είναι κιόλας…
Γιατί να γκρινιάζουμε έτσι, 5 μήνες πριν το live; Στην τελική, εγώ γουστάρω να πάω, άλλος μπορεί για τον χ ψ λόγο να μην γουστάρει…
Επίσης, κάποια στιγμή, έπρεπε να δικαιωθεί και η Θεσσαλονίκη η οποία με το 1/5 του πληθυσμού της Αθήνας είχε τις ίδιες τιμές εισιτηρίων. εγώ το βρίσκω δίκαιο (αν και θα ήθελα να είναι 28 και στην Αθήνα :wink:)
Επίσης, μακριά από το Fuzz και αγαπημένοι :slight_smile: Δύσκολα θα ξαναπατήσω εκεί μέσα για συναυλία με πολύ κόσμο!
Τέλος, αν η εναλλακτική για τα 32 ευρώ του live, είναι 300 για να πάει κανείς στο εξωτερικό, συμφέρει :-k

στην προηγουμενη περιοδια παντως επαιζαν 15 τραγουδια.μεσα σ αυτα και ενα meddley…

Παντως αν μιλάμε για τέτοιο σετλιστ που στο μεγαλύτερο κομμάτι του το χω ξαναδει, θα αρχισω να το σκέφτομαι όσο κι αν τους αγαπω :confused:

Τι λέτε ρε παιδιά… δεν θα παίξουν 12 τραγούδια μόνο. Τα σετλιστ που λέτε είναι από φεστιβάλ, το κανονικό τουρ δεν άρχισε ακόμη.

η θεσνικη ανεκαθεν ειχε πιο φθηνα εισιτηρια νομιζω. απλως συνηθως η διαφορα ηταν 2 ευρω και οχι 4. (32–>30 και οχι 32–>28 πχ…)

Εκτός από Motorhead πριν από 3-4 χρόνια που ήταν ακριβότερο

Τελικά ποιοί θα είναι support; Οι Before The Dawn;

Κι εγώ ρε παιδιά κάτι για BEFORE THE DAWN έχω ακούσει… Παίζει αυτό το ενδεχόμενο; Ξέρει κανείς;

παλι οι before the dawn?? :stuck_out_tongue: και πριν 2 χρονια αυτοι ηταν

Πολύ καλα νέα αυτά, ελπίζω μόνο να παίξουν περισσότερο απο την τελευτέα φορά

Ας μη βιαζόμαστε μωρέ και να δούμε ποιοι θα έρθουν στην τελική… Καλοκαίρι είναι, να χαλαρώσουμε λίγο τώρα που τέλειωσαν και οι theater:)

Ρε παιδιά, έχετε ακούσει κάτι για τα support;

Απ’ότι φαίνεται το support θα είναι μόνο εγχώριο… και 32 ευρώ το εισητήριο παρακαλώ! #-o
Μαλλον θα μείνω με την αναμνηση του πολύ καλού live του '09 από Amorphis/Before the Dawn/Amoral όταν το εισητήριο είχε επίσης 32 ευρώ (για 3 γκρουπ), και σε εποχή που η κρίση δεν ήταν ούτε το 1/10 σε σχέση με σήμερα.
Μάλλον του λείπουν αρκετά του διοργανωτή :lol:

Ωπα, σόρρυ η ανακοίνωση γράφει για 2 ξένα γκρουπ. #-o My bad. θα περιμένω να ανακοινωθούν ονόματα και αν είναι αρκετα ενδιαφέροντα θα επενδύσω.

Έτσι μπράβο ρε φίλε… Γιατί αναστατώθηκα με αυτό που έγραψες φίλε μου. Άλλα έβλεπα στην ανακοίνωση… Δύο ξένα support θα είναι, οπότε ας περιμένουμε!!!