Amorphis 12-11-11 @Block33 Thessaloniki 13-11-11 @Gagarin205 Athens

επειδη απο οτι ξερω στους amorphis θα εχει μπολικο κοσμο και θελω να παω 1000% θα βρω εισητηρια καμια βδομαδα πριν??? (υποθετω ναι, ε???)

Ξεκίνησε η Φινλανδική tour. Παραθέτω setlist από τη συναυλία τους στο Lutakko, Jyväskylä.

http://www.setlist.fm/setlist/amorphis/2011/lutakko-jyvaskyla-finland-43d0cfa7.html

Κατά πάσα πιθανότητα το setlist θα είναι παρόμοιο και εδώ.

Περίεργο και πολυμορφικό κατά τη γνώμη μου…

Θα προτιμούσα (πάντα υποκειμενικά) να περιέχει ακόμη ενα δυο τραγούδια απο το Silent Waters + το From The Heaven Of My heart.

Επίσης λείπουν οι κομματάρες από το Elegy…

Γαμωτο, θελω Black Winter Day. Αλλα δεν πειραζει, τι [SPOILER]Vulgar Necrolatry[/SPOILER] λενε ρε 8O. Ξυλο!

Χα, και μολις εμπαινα στο τοπικ να ρωτησω τι παιζει πανω-κατω με το σετλιστ, μιας και εχω παρει τικετ. :slight_smile:

8O8O8O8O8O

Σετλισταρα οι θεοι! Αντε να μαζεύουμε και για εκει!

Το είχανε παίξει και το 2008 στην Αθήνα αυτό.

Τα [SPOILER]In The Beginning, Relief[/SPOILER] είναι που σκάνε από το πουθενά…

2009 πρεπει να λες εκτος αν ηρθαν και το 08. Απωθημενο τους εχω, πριν 2 χρονια δεν ειχα παρεα και επιτρεποταν να παω μονος μου.

2003, 2008 και 2009 έχουν έρθει.

Ορίστε τι έπαιξαν το 08:
http://www.setlist.fm/setlist/amorphis/2008/gagarin-205-athens-greece-1bd4ed88.html

πωωω ελπιζω να εχουμε παρομοιο σετλιστ εχω καυλωσει απειρα!!!

Ρε παιδιάαααα!!! Κανείς ιδέα γι’ αυτά τα support; Και μόνοι τους να έπαιζαν, γαμώ θα ήταν δηλαδή, αλλά ποιοι θα παίξουν τελικά;

Καμία ενημέρωση… Δεν έχει γίνει τίποτα γνωστό ακόμη.

Τιμούλες;

Fixed.

Το '03 το λάηβ είχε κανονιστεί εν ριπή οφθαλμού, δεν το πήρα χαμπάρι καν.

Εδιτ: Άκυρο, το '03 είχα πάει και εγώ, αλλά πρέπει να είχαν παίξει και το 2002. Θα το ψάξω.

το πρωτο τους λαιβ εδω εγινε με προμοσιον αστραπη!
περιοδεια am universum
τους ειχανε φερει και στο Διονυσο για αυτογραφα

γαμω τα λαιβ
πασι εδωσε ρεστα
δυστυχως δεν ειχανε παιξει greed
το οποιο το παιξανε την επομενη χρονια που δεν ειχα παει! :frowning:

και πολυ πιθανον να το παιξουν φετος! :wink:

Αν ισχύει αυτο που διάβασα ,καλύτερο main support δεν θα μπορούσαν να εχουν…με δισκάρα απο πισω τους…
Αντε να δούμε και το opening act…

και γιατι δεν το λες?ποιοι ειναι?

θα σιγουρευτώ και θα το πω…δεν γουσταρω να λέω παπαριες

Ωραίο σετλιστ. Λείπει το Soothsayer απ’ τα του καινούριου βέβαια για να αγγίξει τελειότητααλλά Greed, Vulgar Necrolatry, In The Beginning, Relief, Brother Moon, νταξ τα πάντα όλα