Amorphis 12-11-11 @Block33 Thessaloniki 13-11-11 @Gagarin205 Athens

Ανακοινώθηκαν τα support. Είναι οι Leprous, όπως και την προηγούμενη φορά, και οι NahemaH (δεν τους ξέρω).
Οι Leprous φέτος έβγαλαν καλό δίσκο, αναμένεται ενδιαφέρουσα βραδιά.

Γαμώ τα support, ιδιαίτερα οι LEPROUS!!! Οι οποίοι πάντως είχαν έρθει με τους THERION κι όχι με τους AMORPHIS… Αν θυμάμαι καλά με τους AMORPHIS είχαν έρθει οι BEFORE THE DAWN

Σωστός!! #-o:p

Οι Leprous έπαιζαν στους Therion όχι στους Amorphis. Δεν τους είχα προλάβει live αλλά από τα άλμπουμ δεν μου γέμισαν το ‘‘αυτί’’. Τους NahemaH ούτε ακουστά… κρίμα περίμενα κάτι καλύτερο:(

οι Leprous οταν τους ειδα με Therion δεν μου ειχανε αρεσει σαν εμφανιση παντως. Η απειρια τους φαινοταν απο χιλιομετρα. ελπιζω αυτην την φορα ναι “πατανε” καλυτερα στο σανιδι αποτι τοτε.
Οπως και να χει, ειναι συγκροτημα που, ανεξαρτητως γουστου, βρισκεται στα πανω του και ο τελευταιος δισκος εχει παρει πολυ καλες κριτικες, οποτες καλη επιλογη

Κοίτα να δεις που με τόσα live κόντευα να ξεχάσω και τους AMORPHIS. Χέστηκα που τους έχω δει άλλες δύο φορές.

Τελίκα το Bilateral των Leprus ειναι αρκετά καλός δίσκος…

Πολύ καλός δίσκος, αλλά μην ξεχνάμε και τους Θεούς τους amorphis

πως να ξεχαστει τετοια μπανταρα??

Μετά τους SYMPHONY X, πάμε στην πρώτη σπουδαία συναυλία του Νοεμβρίου!!!

Άντε και δεν μπορώ να περιμένω…

Δεν ξέρω να βάζω το spoiler… Ελπίζω να βγει κανονικά… Anyway, αυτό είναι το γαμάτο setlist των AMORPHIS. Χαμός

[SPOILER]
My Enemy
Mermaid
The Smoke
Crack in a Stone
Greed
Song of the Sage
You I Need
Karelia
Vulgar Necrolatry
Magic and Mayhem
Majestic Beast
Sky Is Mine
Alone
Sampo
Encore:
Silver Bride
My Kantele
House Of Sleep
[/SPOILER]

πολυ καλο αν και καποια περιοδο παιζαν και brother moon και drowned maid…:?

Είμαι χαρούμενη-πήρα ticket XD

Ναι, γενικά ψιλοαλλάζει το σετλιστ.

[SPOILER]Το Majestic Beast νομίζω είναι τελευταία προσθήκη. Σε άλλες συναυλίες υπήρχε Into Hiding και Drowned Maid.[/SPOILER]

Παίχτε και Ελλάδα το drowned maid ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε! :frowning:

Αυτά είναι τα ωραία… Να μην ξέρεις τί να περιμένεις να ακούσεις:)

οτι και να παιξουν…πρεπει να τελειοσουν μονο με black winter day. αλλη λυση δεν υπαρχει :please: …

Διχαζομαι, αλλα τελικα θα παω μαλλον. Μου εχει μεινει και αχτι γιατι τους λατρευω και τους ειχα χασει πριν 2 χρονια για χαζο λογο.

Υ.Σ. Τελικα πως προφερεται ρε παιδια? Άμορφις ή Αμόρφις? :Ρ

Ομόρφις τους λένε, γιατί παίζουν όμορφη μουσική:D