Amorphis

oταν leakaρει :stuck_out_tongue:

αλλιως 27 μαιου

Να μου θυμηθείτε το “Majestic Beast” από τον επερχόμενο δίσκο, έχει μπόλικα brutal και είναι το αγαπημένο της μισής μπάντας…

ωραια ωραια

!!! :D:D

Το κόβω, πάλι για δισκάρα θα μιλάμε…!

Πολυ καλο κομματι! Ειδικα προς στο τελος που κορυφωνεται με τα σολο.

διερευσε το single

με ενα ακομη κομματι το seperated
το οποιο γαμαει και αυτο
πωπω
ξαναερωτευτηκα τους amorphis!!!

Το άκουσα και γω! Ωραίο το single, αλλά το Separated μ’ άρεσε ακόμα περισσότερο, κομματάρα!

πολυ καλο και το separated (νταξει κατωτερο ομως απο το silver bride το οποιο το εχω αγαπησει ηδη :D)

ε δεν μπορει δισκαρα θα ειναι!!!

Άκουσα επίσης τα “Sky Is Mine” και “Majestic Beast”.

Το πρώτο old-schoolίζει αλλά είναι κάπως ουδέτερο και δε με τρέλανε. Το δεύτερο δε μπορώ να το περιγράψω… brutal φωνητικά μέσα, τα πάντα όλα, δυστυχώς το άκουσα μόνο μία φορά…

Aκουω το Tuonela τωρα… τι δισκαρα…αξεπεραστο…

Φανταστική μπάντα, οι τρεις τελευταίοι δίσκοι τα σπάνε όσο δεν παίρνει:!:
Την τελευταία φορά που ήρθαν τους έχασα ο βλάκας, κάτι που δεν θα ξανά γίνει την επόμενη, που ελπίζω να είναι μέσα στο έτος:!:

http://www.amorphis.net/?page_id=5

Ω Ρ Α Ι Ο Σ…αναμονή για τον Νοέμβρη λοιπόν:wink::!:
Το Eclipse προτίμησα:!:

Ξεθαβω.

Ας βαλει καποιος στο πολλ το skyforger.

Το tuonela εκτος απο δισκαρα, ειναι οτι πιο γαματο να το ακους το καλοκαιρι.Καθε μερα ακροαση 3 με 4 φορες

Kαλα εγω δεν ειχα ψηφισει εδω περα ? #-o

Τales From The Thousand Lakes 8)

Δε ξέρω, χρειάζεται? Τόσα polls έχουμε, φαντάσου να συμπληρώναμε κάθε ένα με τις νέες κυκλοφορίες… Τέσπα, αν είναι το βάζω βέβαια, σιγά…

Κοιτα, επειδη ειναι δισκαρα, πιστευω πρεπει να μπει

Ok λοιπόν! Εξάλλου, το poll θα συνεχίσει να υπάρχει και καιρό μετά…

Πολύ δύσκολο να ξεχωρίσω ένα αγαπημένο album…τί να πρωτοδιαλέξω ανάμεσα σε Tuonela, Skyforger, Am Universum, Eclipse και Tales From The Thousand Lakes…όλα ένα κ ένα…

Πως και δεν έχω ψηφίσει ακόμα εδώ δεν μπορώ να καταλάβω, αλλά πότε δεν είναι αργά.

Πρώτη επαφή με την μπάντα 2007 και με τον αγαπημένο μου δίσκο γενικά Eclipse.
Μετά ακολούθησαν και οι υπόλοιπες κυκλοφορίες, παλιές και καινούργιες.
Μπαντάρα με όλη τη σημασία της λέξης και πιστεύω πως σε ένα ιδανικό κόσμο θα ήταν πιο αναγνωρισμένη.

Συνεχίζουμε…Όταν άκουσα για πρώτη φορά τις παλαιότερες κυκλοφορίες, απογοητεύτηκα λίγο από τη φωνή και έτσι για αρκετό καιρό δεν έδινα σημασία, παρά μόνο στα καινούργια albums.Βέβαια μετά που άκουσα πιο προσεκτικά και τα υπόλοιπα, κατάλαβα ότι μετράνε και αξίζουν πάρα μα πάρα πού και μου τι δίνει και μέχρι τώρα η φωνή του Pasi, οπότε για μένα Tomi>>>>>>>>>>>>Pasi, όσο και παράξενο να ακούγετε.

Έχοντας λιώσει τα πάντα όλα κατέληξα σε αυτό. Τα 3 τελευταία album Eclipse, Skyforger, Silent Waters τα βάζω πάνω από τα υπόλοιπα χαλαρά.Χωρίς όμως να μειώνω στο ελάχιστο τις υπόλοιπες δισκάρες.Επίσης μερικά τραγούδια που έχω ακούσει με φωνή Tomi μου αρέσουν καλύτερα και αυτό το διαπίστωσα και στο live που πέρασε.

Μπάντα που δεν έχει βγάλει δίσκο κάτω του μετρίου και μη πω ακόμα κάτω του καλού.Νέα εποχή και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι.