Anathema

Ντάξει δεν παίζει.
Κάνω ποστ σε τόπικ για Ανάθεμα.
Καταλαβαίνετε τι μεγάλες στιγμές ζούμε ε.

Ρομάντικ είσαι ο θεός μου. όταν βγεις σε action-figure πες μου να σε αγοράσω.

Φίλε σε έφτιαξα ε?
Πάντως ότι λέω το εννοώ…και για μένα oi Anathema γ…σουνε , γ…νε και θα γ…νε για ΠΑΝΤΑ…με την νέα σύνθεση ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΑ!!!

Για οσους ενδιαφερονται συμφωνα με τη σελιδα των αναθεμα στο fb ,αυτη τη στιγμη τους εχει live στο τοπικο bbc του λιβερπουλ!!!

το λινκ ειναι αυτο bbc.co.uk/liverpool

ANATHEMA LIVE ACOUSTIC PERFORMANCE AND INTERVIEW - BBC RADIO MERSEYSIDE FROM 2PM TODAY 95.8FM OR 1485AM or bbc.co.uk/liverpool

μεχρις στιγμης επαιζε κατι μλκιες αλλα ισχυει τλκ !!

το φουλ link…

http://www.bbc.co.uk/iplayer/console/bbc_radio_merseyside

Θέλω να τους δω πάλι, μόνους σε gagarin ή fuzz (όποιο έχει καλό ήχο) και να παίξουν ένα best of. Αυτό μόνο.

ε δν νομιζω οτι θα αργησουν να μας ξαναρθουν …:wink:

εγω τελευταια φορα τους ειχα δει το 2004 στο ροδον που ηταν ΚΟΡΥΦΑΙΟ live !

=P~=P~=P~=P~ δώσε!!!

Τι είναι αυτό που παίζει τώρα? πείτε ώρε και χανόμαστε!

βασικα τελειωσε για μιση ωρα ηταν…

απ οτι διαβασα σημερα παιζουν στο λιβερπουλ(απο κει ειναι αν δν κανω λαθος) για πρωτη φορα μετα το 96` και γι αυτο μαλλον ειχανε αυτη τη συνεντευξη “σφηνακι”.

βασικά εννοούσε το Summer Of '69 του Adams :slight_smile:
κι εμείς θέλουμεεε [SIZE=“1”]και να παίξουν όλο το Silent Enigma[/SIZE] :roll:

Εγώ θέλω να γυρίσει ο Duncan και να γράψουν μία δισκάρα αντάξια του Alternative IV…:stuck_out_tongue:

αυτό δεν θα γίνει ποτέ.

Ναι κι γω θα θελα να ημουν διακοπες στην Χαβαι και εναν να μου κανει αερα:p
Ουτε στα πιο τρελα μας ονειρα δυστυχως… Αληθεια εχουν επαφες μεταξυ τους? Χρονια την εχω αυτη την απορια!

Ναι εχουν επαφες ειδικα με τον Danny

Καλο αυτο μπας και καταφερει να του αλλαξει παλι τις προτιμησεις γτ στο τελος ο Danny θα περιοδευει με τους Radiohead ετσι οπως παει…

Οι Anathema έχουν αποδείξει ότι δεν χρειάζονται τον Patterson για να γράψουν δισκάρες (βλ. Judgement, A Natural Disaster, We’re Here Because We’re Here - ειδικά το πρώτο το οποίο θεωρώ πολύ ανώτερο του Alternative 4).

Επίσης, τα όσα κάνει ο Patterson με τους Íon απέχουν κατά πολύ από το να χαρακτηριστούν rock. Είναι σαν να λέμε ότι ο Blackmore θα πιάσει και πάλι την ηλεκτρική! :lol:

Προφανώς και κάτι τέτοιο δεν θα γίνει πότε. :stuck_out_tongue:

Σίγουρα οι Anathema είναι τα αδέλφια και για το Judgement συμφωνώ, προσωπικά είναι το αγαπημένο μου. Απλά τώρα μου φαίνονται αποπροσανατολισμένοι… Δεν λέω, ωραία και τα υπόλοιπα albums μέτα το Judgement, αλλά ειδικά το Natural Disaster είναι τέρμα πειραματικό…

Όσο για το τελευταίο τους, μ αρέσει πολύ, αλλά δεν περιμένεις να ακούσεις απο τους Anathema τις λέξεις love και όλα τα σχετικά…

Οι Ιοn θυμιζουν αρκετα πρωιμους Anathema στις μελωδιες κιθαρας που εχουν.

Προσωπικα θα προτιμουσα να γυρισει…αν κ μου αρεσουν ολα τους τα αλμπουμ,αυτη

την μουνταμαρα και μαυριλα που ειχαν την εχασαν σε μεγαλο ποσοστο…

+10000000

όπως είχα πει και για τον τελευταίο δίσκο

βλέπουν φως πλέον και όχι σκοτάδι οι Anathema…