Anathema

Εγω που μου αρεσαν ολα τα μη-μεταλ αλμπουμς τους εκτος απο το τελευταιο ειμαι αμυαλος μεταλ-φαν η τρου Αναθεμα-φαν?:-k

Και εμένα δεν μου άρεσε το Serenades (δεν αποκλείω να με πορώσει και αυτό μελλοντικά) και με τρέλαναν με τα Eternity, Alternative 4, Judgement που ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα να ακούω. Αλλά ακόμα και όταν άλλαξαν στυλ, δεν τους γύρισα την πλάτη. Έδωσα πολλές ευκαιρίες γιατί τους είχα εμπιστοσύνη ότι το τελικό αποτέλεσμα θα με δικαιώσει. Για αυτό και αισθάνομαι αληθινός φαν των Anathema και όχι απλά της μουσική τους. Γιατί επέμεινα όταν με απογοήτευσαν.

α?[COLOR=“White”]…[/COLOR]

Λογικό να απορείς :stuck_out_tongue:

Οι Anathema πλέον έχουν ξεφύγει από τα γούστα μου! Η μουσική τους δεν είναι αυτό που ψάχνω… Αλλά συνεχίζω να τους ακολουθώ επειδή είναι οι Anathema… Και εξαιτίας τους διευρύνω και τα ακούσματά μου :wink:

Αρα εγω δεν ειμαι πραγματικος και αυθεντικος (με πιστοποιηση ISO) φαν, γιατι ενω το τελευταιο με εκνευριζει, δεν πιεζω τον εαυτο μου αερκετα ωστε να μου αρεσει με το ζορι.

Είσαι φαν μιας συγκεκριμένης περιόδου της μπάντας. Αυτή είναι η γνώμη μου, δηλαδή…

Πολλά λέτε, ξαναβάλτε λίγο το “Pentecost III” και στο καπάκι “We Are The Bible” 7’’.

Ενταξει, αφου με εβγαλες φωλς φαν των Αναθεμα (αλλο αν το Fine Day το γουσταρα απο τοτε που βγηκε, το ιδιο και το Disaster) οκ, παω να καψω τους δισκους τους.

Στο κατω κατω ο σωστος φαν πρεπει να τρωει οτι του σερβιρει η εκαστοτε μπαντα που αγαπαει, και να του αρεσει με το ζορι. Και μετα λετε ανεγκεφαλους τους οπαδους των ομαδων.

Δεν υπάρχει φολσ φαν… Με παρεξηγείς…

ρε morgoth εχεις συνδρομο καταδιωξης? θεματα αυτοεκτιμησης? τι?

Δυσανεξια στην λακτοζη και τριχοπτωση.

Προσεχώς, αν και ήδη υπάρχει μια δεκάδα προ-Silent Enigma κομματιών τα οποία βρίσκω ενδιαφέροντα :stuck_out_tongue:

Copy - paste από την επίσημη σελίδα των Anathema στο facebook:

Anathema are to release a new single, Dreaming Light, on Kscope on July 4th. The single will be available digitally along with Engineers? new remix of the track Universal and the video for Dreaming Light by the award winning director, Christopher Kenworthy.

Ωραίο εξώφυλλο :stuck_out_tongue:

Δεκαπέντε (και βάλε) χρόνια πριν το αντίστοιχο εξώφυλλο θα απεικόνιζε κανά πεσμένο άγγελο με τα φτερά ριγμένα, και ο τίτλος θα ήταν [I]Eternally Rot in Nocturnal Embrace of a Nightmare[/I] ή κάτι παρόμοιο. :PPP

Αλλάζουν οι καιροί!

Και όμως:

Believe in angels, they believe in you
Oh, spread your wings, there is more than this darkness
Open your eyes, the horizon has no end
You can see forever, you can know all time
You can live forever…

17 χρόνια πριν…

Πω πω πω πω γκρίνια :stuck_out_tongue:

Γκαντεμόσκυλα, θα τους φάτε :stuck_out_tongue:

Ευτυχως δε μας χρειαζονται :stuck_out_tongue:

Γρήγορα λοιπόν το πάνε τα παλικάρια. Ελπίζω σε κάτι καλό. Γιατί το τελευταίο ήταν καλό. Βασικά θα είναι καλό ότι και να κάνουν :stuck_out_tongue: Αναμένουμε:P

Η λέξη remix δεν σε τρομάζει λίγο; :S