Anathema

Έλα ρε φίλε:!: Τι μάθαμε σήμερα 8O8O8O

Αν και συνέντευξη του Duncan Patterson, έχει πολλές λεπτομέρειες για τους Anathema, τη φυγή του, κλπ., οπότε σκέφτηκα ότι αξίζει τον κόπο:

Να τολμήσω να πω πως η επιστροφή του Duncan φαίνεται πιο δυνατή από ποτέ;

[SPOILER]Τόλμησα[/SPOILER]

Θα είναι πολύ λάθος κίνηση κατά την άποψή μου. Ένας λόγος παραπάνω ενόψει καινούριας κυκλοφορίας από το συγκρότημα.

Ο οποίος Duncan έγραψε στο fb σήμερα…

“Some unexpected news to be announced soon. Going back in time to over a decade ago.”

:-s

Ναι, από εκεί προκύπτει και η όποια φημολογία. Μαζεύτηκαν πολλά:

  1. Ο Jamie απουσιάζει από φωτογράφιση της μπάντας για το νέο άλμπουμ.

  2. Ζητείται από τη Lee σε συνέντευξη να χαρακτηρίσει τα υπόλοιπα μέλη των Anathema με μια λέξη και εκείνη αναφέρει μόνο Vincent, Danny, John.

  3. Γράφει ο Duncan αυτό σήμερα.

μακαρι να γινει κατι τετοιο… :smiley:

Αν δεν γίνει μην με βαράτε όμως ε O:)

θα σε βαραμε :lol:

Νεο post Duncan
"No I haven’t rejoined Anathema. Dunno where that rumour came from, but we are both doing fine as we are."

Ευτυχώς. Καθείς στο δρόμο που ακολούθησε και όλα καλά.

EDIT:

…είπε ο άνθρωπος που ονόμασε τη μπάντα του “Alternative 4” ώστε να μην προκαλεί καμία σύνδεση με την παλιά του μπάντα…

Ε ρε τρομάρα τους μερικοι-μερικοι! :stuck_out_tongue:

οι αναθεμα για μενα πλεον ειναι οι judgement και πίσω εποχές. τα μετέπειτα άλμπουμς να πάνε στον διάολο. δεν ασχολούμαι περαιτέρω με τις μαλακίες που κάνουνε τώρα.
άντε να κάνουνε κανένα reunion με τον duncan να τελειώνει το θέμα.

εντιτ: ξέθαψα τώρα alternative 4, crestfallen, the silent enigma και συγκινήθηκα.

edit 2: http://www.youtube.com/watch?v=SFB0oicv3UY 5:44 απόλυτη συγκίνηση.

Σύννεφα όλη την ώρα, άντε και κάτι χωράφια και αστραπές προς το τέλος στο βιντεοκλιπ του untouchable pt1 :frowning: (ζαλίστηκα)
Δε θα έλεγα ότι είναι άσχημοι οι πιο καινούριοι δίσκοι τους αλλά όταν τους βαριέμαι στην ακρόαση γυρνώ και εγώ στα παλιά.

Το βιντεάκι όμως ήρθε ταμάμ με τον σημερινό καιρό :wink:

Θα συμφωνήσω με ένα ποστ που λέει "Ναι μεν ήταν μια από τις καλύτερες doom μπάντες, αλλά και τώρα κάνουν πολύ καλή δουλειά που έχουν προχωρήσει σε διαφορετικά μονοπάτια. Προσωπικά τα 2 τελευταία albums με κερδίζουν περισσότερο κάθε φορά που τα ακούω.

Ανάθεμα δεν ακούω πολλά χρόνια (6), είναι η μπάντα που έχω ακούσει τις περισσότερες ώρες, είναι η μπάντα που πραγματικά με έχει “βοηθήσει” σε πολλές στιγμές. Το πέρασμα από το “σκοτάδι στο φως” είναι απόλυτα ομαλό από album σε album.

Νιώθω τυχερός που τους ανακάλυψα και τους έχω δει από κοντά. Δεν θα ξεχάσω ποτέ στα Χανιά, που μετά τη συναυλία πήγαμε σε ένα καφέ - κλαμπ όπου ήταν όλες οι μπάντες από το φεστιβαλ. 4 και μισή το πρωί, με είχε πάρει ο ύπνος σε ένα τραπεζάκι και ξαφνικά νιώθω να με σκουντάει ένα χέρι. Ανοίγω τα μάτια και ήταν ο Vincent. Χαμένος αρχικά, αρχίζουμε τη κουβέντα…

:thumbup:
Αυτή είναι και η μαγεία…

Όχι, με τον Darren White να κάνουνε.

Ήμαρτον, 21 ετών είσαι, όταν έβγαινε το “Judgement” ήσουνα εφτά και πιθανότατα δεν είχες ιδέα για την ύπαρξή τους.

Τις “μαλακίες” που κάνουνε τώρα τις κάνουνε εδώ και 11 χρόνια.

17 ειναι, ασε τι λεει το προφιλ του :stuck_out_tongue: